Jump to content

windos ili ilgili yardıma ihtiyacım var

ghostxp

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var ne oldugunu ben bile anlayamadım

gecen hafta pc me trojan bulaşmıştı bilgisayar kendiliginden kapanıyor du bende format attım!!

ben c ye format attım ama benden haber siz abim d yede format atmış ve ortaya anlamsız bir şey cıkmış

şimdi bilgisayar acıldıgında ikitane secenek sunuyor bunlar şöyle

windos xp home edition

windos xp home edition iki siden aynı yazı ama birini tıkladıgımda başka bir oturum digerini tıkladıgımda

başka bir oturum acılıyor!! benim c ye attıgım öylece duruyor ama digerini actıgımda hiç bir şey yok fotmat atılmış hali

ben nasıl oldugunu anlamadım bunu nasıl yapa yardımlarınızı bekliyorum!! yoksa kafayı yiycemm

not: arkadaşlar konuyu yanlış yere acmış ola bilirim kusura bakmayın bu konuda cok yardıma muhtacım!!

şimdiden teşekkürler!

D sürücüsüne fortam atın. Hatta şöyle yapabilirsiniz. D sürücüsüne sağ tıklayıp biçimlendir i seçin ordan hızlı biçimlendiri seçip D sürücünde kurulu olan windows sistemini kaldırmış olacaksınız. Daha sonra sistem artık tek kaldığı için sadece C sürücüsendeki sisteminizi göreceği için sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Başlat>Çalışıtır>mscomfig yazdıktan sonra sistem yapılandırma aracı karşına çıkacak resimdeki gibi Boot.ini seklmesinde default olarak c deki windows unu seçmen gerek değişiklikleri kaydettikten sonra yeniden başlattığında windowsun otmatik olarak c den başlayacaktır.

ssseq6.png

Bu arada c ye windows kuruluken d ye windows kurup sonra d ye tekrar format attığınızda sorun çözülmüyor çünkü hala daha boot.ini dosyasında d de windows varmış gibi bi surum devam ediyor. Dha önce de başıma gelmişti msconfig ten düzenlemiştim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...