Jump to content

Erivan'da Türk Bayrağı Yakıldı

Nomed_18

Recommended Posts

Türkiye arşivlerini kendi tarhçilerine bile açmadıktan sonra daha çok çıkar soykırım bunu kabul etmiyorlar da gerisi şimdilik çıkmıyor devletimiz sağolsun hala arşivleri karşılıklı açalım diyor neden çekiniyorsak bir türlü anlamış değilim.

Arkadaşalar ben Iğdır da oturuyorum ve burda ermeni soykırımını kitaplarla,resimlerle anlatan bir anıt var.Ama ne yazık ki hala kanıtlayamıyoruz soykırımı...O resimleri gördükçe kendinizi tutamayıp boşaltıyorsunuz gözlerinizden yaşları...Bunu yapanlara karşı öyle kinle,nefretle doluyor ki içiniz.Biz Osmanlı torunuyuz, bayrağımızı yakan ve Atamıza dil uzatan adileri lanetliyoruz.Bazı arkadaşlar küfür falan etmeyin demişler edin hakediyorlar keşke kız olmasam ve forum kuralları olmasa bende ederdim onlar benim şehidimin asil kanını temsil eden bayrağımı yaksın Atama laf atsın ben susyayım küfür bile etmiyim yok böyle iş ya...Adiler!

Türkiye arşivlerini kendi tarhçilerine bile açmadıktan sonra daha çok çıkar soykırım bunu kabul etmiyorlar da gerisi şimdilik çıkmıyor devletimiz sağolsun hala arşivleri karşılıklı açalım diyor neden çekiniyorsak bir türlü anlamış değilim.

Yanlışın var devlet arşivleri herkese açık hatta halka bile. Karşı taraf soykırımın olmadığını bildiği için yanaşmıyor ortak bir komisyonun araştırma yapıp bu işi ortaya çıkarmasına. Bizim çekindiğimiz falan yok.

Yanlışın var devlet arşivleri herkese açık hatta halka bile. Karşı taraf soykırımın olmadığını bildiği için yanaşmıyor ortak bir komisyonun araştırma yapıp bu işi ortaya çıkarmasına. Bizim çekindiğimiz falan yok.

dostum arşivler açık olsa aşağıdaki haberde 'Şahin, arşivin Romanya’dan Arabistan’a, Uganda’dan Ermenistan’a kadar 30’dan fazla ülkenin tarihini de aydınlatacağını belirtti.' demezlerdi yani kapalı ki açılınca tarihlerini öğrenecekler diyor. (haber tarihi 16 Mart 2010 Salı)

Please register to see this content.

dostum arşivler açık olsa aşağıdaki haberde 'Şahin, arşivin Romanya’dan Arabistan’a, Uganda’dan Ermenistan’a kadar 30’dan fazla ülkenin tarihini de aydınlatacağını belirtti.' demezlerdi yani kapalı ki açılınca tarihlerini öğrenecekler diyor. (haber tarihi 16 Mart 2010 Salı)

Please register to see this content.

Açınca derken onlara tabi ki açık değil ama böyle lehimize olan bir konu da açık. Sırf onlar tarihlerini öğrenecekler diye onlara arşiv mi açıcaz. Mesela ben kişisel başvuru yaptım kimlik fotokopinizle birlikte gelip araştırma yapabilirsiniz dediler.

Valla bildiğim kadarı ile tarih proflarının bile giremediği birsürü arşiv var misal kurtuluş savaşı döneminde alınan kararların gerçeklerini çiller ve yılmazın (mesut) katıldığı bir programda onlardan hiç bahsetmeyelim isterseniz diyor yani bilmediğimiz birçok şey var biz de ermeniler gibi bilmemiz gerektiğini kadar biliyoruz... özetleyecek olursak sana hangi kurum yada neresi gel araştırma yap dedi bilmiyorum ama o işler öyle kolay değil.

Valla bildiğim kadarı ile tarih proflarının bile giremediği birsürü arşiv var misal kurtuluş savaşı döneminde alınan kararların gerçeklerini çiller ve yılmazın (mesut) katıldığı bir programda onlardan hiç bahsetmeyelim isterseniz diyor yani bilmediğimiz birçok şey var biz de ermeniler gibi bilmemiz gerektiğini kadar biliyoruz... özetleyecek olursak sana hangi kurum yada neresi gel araştırma yap dedi bilmiyorum ama o işler öyle kolay değil.

Ben devlet arşivleri genel müdürlüğüne başvurdum ve orası dedi bana ve nette bile bu kadar açıkken arşivler gerçekte nasıl açık olmadığını iddia ediyorsun anlayamadım.

http://www.devletarsivleri.gov.tr/kitap/kitap.asp?kitap=991&belge=991[/CODE]

kardeş bunların karşısını da ermeniler çıkarıyor sorun o değil gerçek tarih ile bizim bildiğimiz arasında sandığından da fazla far olduğunu bilmen gerek. ben ermeni soykırımı oldu demiyorum ama arşivdeki birçok (o verdiklerin hariç) belgeye de ulaşılamadığından bundan da rahatsızlıuklarını tarihçilerin dile getirdiğinden bahsediyorum. bahsettiğim şey eğer senin tarihçin bile birçok belgeye ulaşamıyorsa senin tarihçinin de kendini savunması (tehcire karşı uluslararası ) makaleler yayınlaması zor olur. eğer hala aksini düşünüyorsan tarih anabranşı olan birini bul onunla konuş.

arkadaşlar bırakalım biz böyle şeyleri onlar orada bilgisizlikten cahillikten yoksulluktan bittiler zaten. ilgi çekip dünya kamoyunda yer edinmeye çalışıyorlar. Biz Türk'üz ve hedeflerimizi iyi belirlememiz gerekiyor. her bir türk evladı şu vatan üstündeki vazifesini ve allah karşı olan farzlarını yerine getirdikten sonra yükselemiyceğimiz yer yok. ben Türküm dediginizde aklınızdan ne geçiyorsa onu yaşantınıza entegre edin. Biz türk'üz ve dünyadaki yerimiz belli.iyi geceler.

sanki türkiyede abd israil ermeni bayrağı yakılmıyomu ? birebir mardinli dedelerden bilirim karşılıklı bi çekememezlilik olmuş filan genelde ermeni kadınlarda namus bekaret kavramı large olduğu için bizim erkelerimiz ucundan hafif saldırmış bayanlarına hoş güzel bayanlarmışta türk kadınlarına göre o yüzden ilgi çekiyolarmış ermenilerde tecavüzcü türkler diyip köyleri basıp ailelere saldırmışlar e karşılıklı olmuş bişeyler işte dünyadaki hiç bi ırk sütten çıkmış ak kaşık değilidir bu bilgide mardinin çok ünlü aşiret dedesindendir adam 92 yaşında! ama soykırım değil asla.!

Bu belgelerle de savunamıyorsa daha birşey demem ! Şu verdğimin bile ne kadar ayrıntılı olduğunu incelemediğin belli. Neyse bir tarihçi olarak başka bir tarihçi bulayım da onunla konuşayım ben. :glare:

Bu belgelerle de savunamıyorsa daha birşey demem ! Şu verdğimin bile ne kadar ayrıntılı olduğunu incelemediğin belli. Neyse bir tarihçi olarak başka bir tarihçi bulayım da onunla konuşayım ben. :glare:

Hem tarihçiyim diyorsun hemde cahilliğin ta dibinde yaşıyorsun

Savcıların mahkeme kararı olmadan giremediği yerlere sen kimliğinin

fotokopisini çektirip gireceksin ve bütün belgeleri görmeyi hayal edeceksin ha!!

Hakan abi güldürme beni ya. Bunlar da öyle rastgele belge ve bende cahilim bu devlet arşivlerinde çalışan adamlarda yalan söylüyor. Aslı astarı yok.

Beni güldürdün akşam,akşam ya helal olsun sana :rolleyes:

Tansu Çillerin bir lafı vardır arşivlerimizi açarsak savaş çıkar diye

birçok belgeyi sen ben değil generallerin bakanlarında göremez

Bu konunun sonu yok. Ermeni konusu ile ilgili söylediklerimin arkasındayım. Açılması engellenen arşivler mutlaka vardır ama bu konu da hiç zannetmiyorum. Hayırlı geceler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...