Jump to content

ekran kartı alacağım

orion

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar internet üzerinden ekran kartı alacağım fakat biraz geçde olsa anakartıma uyumlu olmayan ekran kartları olabileceğini anladım.Ana kartım Intel D865PERL ,anladığım kadarıyla yeni nesil (PCI-E) ekran kartları var birde AGP-8x ler var benim ana kartıma PCI-E ler uygun olurmu acaba birde bunların anlamları nedir,256MB GeForce 6500 (PCI-E) Ekran Kartı yada 256MB ATI Radeon 9550 (AGP 8X) Ekran Kartı nı almayı düşünüyorum hangisini almalıyım ve ikiside benim anakartıma uyumlumu acaba yada sizin önereceğiniz başka bir ekran kartı varmı? bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ne yapacağımı şaşırdım doğrusu.şinmdiden teşekkürler.

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar nVidia önermişler fakat bence yanılgıya düşme ve 200 ytl civarı sağlam Agp kart arıyorsan Ati nin PCIx versiyonu ana kartlarının Agp versiyonları 1 ay kadar önce çıktı ve testlerde nVidia nın Agp kartlarına nal toplatıyorlar yerinde olsaydım mutlaka onlardan birini tercih ederdim...

pci-express ile agp nin farkları

pci express hem yeni nesil hemde en düşük kartları 16 x ile çalışıyor

agp eski nesil ve en iyisi 8x ile çalışıyor en büyük farkları

bende nvidia geforce 6200 256 mb vardı sakın alma böle bişey hiçbir oyunu açamıyordum şuan core 2 duo 2.4 ghz ati 1600xtpro ve asus p5ld2 se anakart var açamadığımda oyun yok bu dediğim 3 şeyi , işlemci ekran kartı ve anakartı 761 dolara aldım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...