Jump to content

Ağ Kablosu Takılı Değil Sorunu

Daxtery

Recommended Posts

Öncelikle herkeze selam..

Benim 4 portlu adsl im war apartmanda kuzenlerle birlikte sorunsuz kullanıyordum..

Bigün ne olduysa pc yi açtım ve ağ kablosu takılı değil yazısı çıktı ve kapandı aynı şeyi üst üste seri bir şekilde yapıyordu..yani yazı çıkıp çıkıp duruyordu..

Benim kablom biraz sakattı uclarını bi daha yaptırmaya getirmiyeyim die baska kablodan ucunu ek yapmıstım dedim herhalde birbirlerine deyiyo düzeltmeye çalışmama ragmen olmadı..

En sonunda gittim kablonun uclarını değiştirttim ekleri falan kaldırttım kablo sorunsuz çalışıyodu..

Eve gelip denedim Gene aynı sorunla karşılaştım..

Sorun pc de die denemek için alt kattaki kuzenimin pc sini alıp bizde denedim Onda sorun çıkmadı :S

Bilgisayarcıya getirdim benim bilgisayarı ordada sorunsuz nete girdi :S

Adamlar Sorun pcde deil dediler beni gönderdiler :S

Eve geldim taktım nete girmiyordu gene bende adsl bi reset atim dedim..

iLk basta gene aynı hatayı veriyordu snra kendiliğinden gitti..

Sorun gitmedi tabi şuanda da hatayı veriyo fakat nete girebiliyorum gördüğünz gibi :S

Ama AŞIRI yavaş :S

Bunları yazarken uyarıyı 5dk'dır almıyorum Yani anlıcaqınız durumlar biraz karşık :S

Acaba Adsl'demi sorun war? Çünkü alt kattaki kuzenimn neti bende o hata başladı başlayalı çok yawas ben bazen download ederken 100kb ile yapıyorsam onunki 10kB falan oluyo bazende hızlanıyo :S

Şimdi Napmalıyım neler yapabilirim yardım ederseniz sewenirim..işler çok karışık..

Xp için Ağ bağlantılarına sağ tık, Yerel ağ bağlantısına sağ tık onar.

Bu denemeyi sorun yaşarken yapın. Birde elle ip ve dns ayarlarını yapmayı dene. Sorun çıkarsa tekrar yaz.

aygıt yöneticisini aç

ağ bağdaştırıcılarından network donanımına gel (realtek - broadcom vs) sağ tıkla özellikler yap

gelişmiş ten hız/çift yön ayarlarından otomatik olan ayarı "10 mb tam çift yönlü" olarak değiştir pc yi kapat aç

olmazsa pc ni başka bir yere ******ür orada da olmazsa network kartın yanmıştır heralde kendine network kartı al yada usb den çalışan network kartları var onlardan al şimdiden geçmiş olsun

IP adresleri zaten otomatik..

IP adresim sabit deil bu arada..

ip Adresini sabit olup olmaması önemli değil. Sen Başlat- çalıştır- cmd açılan sayfaya ipconfig yazarak ip noyu öğrenebilirsin. Bu öğrendiğin ip numarasını el ile gir. Dns adresinide girmeyi unutma. Dene sonucu yaz.

ag kablon tahmını kaç metre ???

80 metreden sonra sorun cıkabılıyor.

evde yada kuzenın de kabloda pay bırakmıssan fazlasını kes

kablonun hıc bır yerınde sarmal olmasın, kablo duz döşensin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...