Jump to content

Mac Os X Snow Leopard 10.6 ---zahiri---

Snow Leopard  

31 members have voted

1. 1. Snow Leopard'ı nasıl buldunuz?

• Çok İyi
      21
    • Orta
      6
    • Berbat
      4

Recommended Posts

Dostum Beni Yanlış Anlama Konun İçin ..Ama Bunu Şöyle Değerlendirelim..124 Araca Sence Ferrari Motoru Uyarmı Uysada Ne Olur....Motor Gider Kasa Kalır mac işletim sistemi mac sistemler için yaratılmıştır ..bunu pc için çeviren lişiler acemi kişilerdir mac üreticileri vs değildir sisteminizin sağlıklı çalışması için mac pc si olmayan kişiler bu sistemi kurmasın..

Dostum Beni Yanlış Anlama Konun İçin ..Ama Bunu Şöyle Değerlendirelim..124 Araca Sence Ferrari Motoru Uyarmı Uysada Ne Olur....Motor Gider Kasa Kalır mac işletim sistemi mac sistemler için yaratılmıştır ..bunu pc için çeviren lişiler acemi kişilerdir mac üreticileri vs değildir sisteminizin sağlıklı çalışması için mac pc si olmayan kişiler bu sistemi kurmasın..

Dostum mac bilgisayarlarda da çok farklı birşey yok eklentiler yine bildiğimiz eklentiler ama her bilgisayar için kext (driver) bulmak sorun olabiliyor. Bir de mac bilgisayarlar efi bios kullanıyor bu yüzden snow leopard cd sini bilgisayarda başlatmak olanaksızdır fakat bu yapılamıyacağı anlamına gelmez. (boot cd si ile başlatıp snow cd si ile devam etmek v.s.)

products_efix_v1_1_poster4.gif

Bu alet ile bilgisayarı biosdan boot ederseniz efi bios gibi kullanabiliyorsunuz yani snow leopard cd si ile boot edebilirsiniz, ayrıca hard diskinizdeki tüm işletim sistemlerini görür ve istediğiniz işletim sistemi yada cd rom dan boot edebilirsiniz.

Intel® Core i7-930 Processor (8M Cache, 2.80 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI)

GA-EX58-Series Motherboard Intel®ICH10R Chipset

nVidia GeForce 9800 GT 512MB 256-bit GDDR3

gibi bir sistem toplarsanız ayrıca hiçbir ek kext (sürücü) aramadan direk bilgisayarınızı normal bir apple mac bilgisayar gibi kullanabilirsiniz.

dostum bende biostar g31*m7 te 6.4 anakartım var da ben bunu kurkuma baslatıyorum 2 sn sonra reset atıyor virtual pc ile denedim yine aynısı yapıyor baslattıktan 2 sn sonra rest atıyotr neden olabilİR?

dostum bende biostar g31*m7 te 6.4 anakartım var da ben bunu kurkuma baslatıyorum 2 sn sonra reset atıyor virtual pc ile denedim yine aynısı yapıyor baslattıktan 2 sn sonra rest atıyotr neden olabilİR?

Aşağıdaki komutu girerek başlatmayı dene

-x -v -f cpus=1 busratio=20

eğer hala restart oluyorsa başka bir snow leopard cd si indirip denemen lazım dediğim gibi her sistem ile direk uyumlu değil uyumlu bir cd bulup denemen lazım.

Aşağıdaki lnki incele bazı bios ayarlarını yapman lazım.

http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html

Bu arada aşağıdaki linkte senin si,steme ne kurulacağı var

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.6#Biostar

Bu da indirebileceğin adres

http://www.ihackintosh.com/2009/01/ipc-osx86-universal-1056-iso-for-intel-amd-sse2-sse3-released/

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...