Jump to content

Virtual Pc 2007...!

Recommended Posts

ben pardusu ve win 7 yi kurdum çalıştı

mac os x e yüksek ram verirsen çalışır

ben 6 gb ramın 2 gb ını verdim win 7 ye

canım sıkılınca eğlencesine takılıyom win 7 de

hmm... ozaman 2 veririz... 2de w7:D:D

bide bişe daha sorucam bu ram olayını sadece virtual açıkken kullanıyor demi 2gb kapalıyken yine w7 4 gb olcak demi..

byvistakazim ben sanala windows7 kurdum.Gerçek bilgisayara kurulum süresine göre daha kısa sürede tamamalandı.Pardus ve Ubuntuda da aynısı oldu.Mac ve İatkos un sanal sisteme kurulacağını sanmıyorum.Çünkü virtual pc ve virtual box programları kurulum sırasında esas işlemciyi değil de farklı bir işlemci gösteriyor.Yani o da sanal.Yanılmıyorsam.Bu durumda mac kurulumu işlemci desteklemediği için sanala kurulmayacaktır.Saygılarımla

byvistakazim ben sanala windows7 kurdum.Gerçek bilgisayara kurulum süresine göre daha kısa sürede tamamalandı.Pardus ve Ubuntuda da aynısı oldu.Mac ve İatkos un sanal sisteme kurulacağını sanmıyorum.Çünkü virtual pc ve virtual box programları kurulum sırasında esas işlemciyi değil de farklı bir işlemci gösteriyor.Yani o da sanal.Yanılmıyorsam.Bu durumda mac kurulumu işlemci desteklemediği için sanala kurulmayacaktır.Saygılarımla

yağmur abi onun kısa sürmesinin neden direkt dvd imajından kurman çünkü dvd ye göreden daha hızlı okuyor

ayrıca pardusun donanım bilgisinden baktım benim işlemcinin aynısı gösteriyor intel core i 7 ve 2 gb ram gösteriyor yani pc deki işlemci ve bios tanımlı

çünkü bios update tarihi bile aynı

yani pc nin tabanını kullanıyor sadece özellikleri biz seçiyoruz

bu arada elinde mac live cd olan varmı

Bilmediğim bir wm ware var.Eğer ismini yanlış yazmadıysam.Ama onunda dosya boyutu bir hayli büyük.Ve bana göre biraz karışık.Eğer çok merak ediyorsam şunu yap.

1.Elinde 160 gb ve üstü hardiskin varsa eğer.

Ana hardiski bilgisayarından kablolarını sökerek devre dışı bırak.

2.Bu yeni hardiski sistemine sata2 veya pata 2 girişine bağla. bağla.Eskini şimdi bağlama.

3çŞimdi mac dvd ni tak ve bu hardiske kurulumu yapıp sistemi aç.

Varsa gerekli ayar ve sürücüleriini yükle.

4.Sistemi kapat.Eski hardiskini tak.Sistem eski hardiskten açılır.Ama bios ilk açıldığında F8 (Asus anakartlar için)butonuna basıp açılış olarak bu yeni hardiski gösterirsiniz.

Böylece canın istediği zaman mac kullanırsın.

Bu yöntem ana işletim sistemine hiçbir şekilde zara vermez.Boot yni açılışı etkilemez.Saygılarımla

yağmur abi diyosun ki

boot aygıtlarını sırala istediğnden başlat

bu arada ben pardus çalışan cd yi virtualde açamadım

bi bildiğin varmı

abi ben yapıcamda formatsız biçimlenmeden kurulum olurmu mac ta

500 + 320 gb hdd var boşuna veriler gitmesin

byvistakazim dikkat etsiysen ben ayrı bir hardiskten söz ettim.Ve dedim ki eskisinin kablosunu sök ki işletim sistemi kurulumu sırasında görünmesin.Kesinlikle veri depolamada kullandığınıza mac kurmayın.Zira dosya sistemi ntfs olduğu için biçimlendirmeden kurulmayacaktır.Biçimlendirirse de dosyalarına elveda dersin.

Ben pardus değil de xp live cd yi açtığımı biliyorum.Hatta iş olsun diye acronis yedeği alıp sanal xp yedeğine döndüm.Bunu acronis boot cd ile yaptım.Bios açılışında F8 se basıp pardus live cd ni göster.Saygılarımla

byvistakazim dikkat etsiysen ben ayrı bir hardiskten söz ettim.Ve dedim ki eskisinin kablosunu sök ki işletim sistemi kurulumu sırasında görünmesin.Kesinlikle veri depolamada kullandığınıza mac kurmayın.Zira dosya sistemi ntfs olduğu için biçimlendirmeden kurulmayacaktır.Biçimlendirirse de dosyalarına elveda dersin.

Ben pardus değil de xp live cd yi açtığımı biliyorum.Hatta iş olsun diye acronis yedeği alıp sanal xp yedeğine döndüm.Bunu acronis boot cd ile yaptım.Bios açılışında F8 se basıp pardus live cd ni göster.Saygılarımla

abi kusura bakma meşgul ediyom ama

virtualde pardus geçiyor bi süre sonra ekranda pardus fare imleçi var ama ekran yok demek istediğim bu saygılarımla

kenank senin işlemcinin desteği yokmuş

gönderdiğin linkte öyle yazıyor

abi dur biri desteği yokken kurmuş

bende heveslendim şimdi

mac kuruluorjinal bi pc nn özelliklerini merak ettim şimdi

yarın mac dvd si alıyımda bi kurayım belki olur

arkadaş o program ile xp de ubuntu çalıştırdı... hemde p4 1.6ghz ve 256 mb ramde... kasmadan...

bu arada önceki cevabı güncelledim bi oku istesen

abi çalışır ubuntu linux tabanlı yanlış hatırlamıyosam o nedenle çalışıyor

mac ile pc arasında bi terslik var nedense

fark ettiysen zor bi program çalışırken görev yöneticisindeki işlemler daha az ram kullanıyor

yani ister 256 olsun ister 128 fark etmez birde hdd ramı var sanal ram

ben ondan sana ram i 5 gb say dedim

duymuşsundur pagefile.sys

abi desteği at çöpe

ben win 98 de dvd rom çalıştırdım desteksiz

herşey destekle olsa o ooooo hiç birşey kullanamazdık

sen güzel bi virtual pc yap

2gb ram ve en yüksek hdd kapasitesi yap bi dene zararı olmaz

ben denemek isterdim ama 800 gb hdd var 650 si dolu yani alan yok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...