Jump to content

Php De Oturum Yönlendirmesi Olmuyor...

Recommended Posts

<?

session_start();

include("baglan.php");

if (isset($_POST['alan']))

{

//echo "Butona basıldı";

$kullanici = $_POST["kullanici"];

$sifre = $_POST["sifre"];

$sorgu = "select * from yonetici where k_adi='$kullanici' and sifre='$sifre'";

$sonuc = mysql_query($sorgu);

$sayi = mysql_num_rows($sonuc);

if (mysql_num_rows($sonuc)>0)

{

//kayıt bulundu otrum açılacak

$uye_tanim=@mysql_result($sonuc,0,'k_adi');

//session_register('uye_tanim');

if ($_SESSION["uye_tanim"])

header("location:yonetici_oturum.php");

}

else

{

echo "Kullanıcı adı veya şifre yanlış";

}

}

?>

kod localde çalışıyor. server a attık her satırı tek tek kontrol ettik ama header kısmı yani yönlenme kısmı çalışmıyor.

session_register('uye_tanim'); kodu artık kullanılmıyormuş yenisini de denedik ama nafile. kafayı yedik ne olur yardım. dediğim gibi localde çalışıyor ama serverda yönlenmeden aynı yere geri dönüyor. kullanıca adı şifre yanlış olunca hatayı veriyor ama doğru girince oturum s erverda yönlenmeden aynı yere geri dönüyor. kullanıca adı şifre yanlış olunca hatayı veriyor ama doğru girince oturum açmıyor. Ne olur yardım edin. teşekkürler.

Windows server kullanıyorsan manuel olarak sessiıon süresi belirlenebiliyor site için IIS üzerinden.

Sanırm senin sorunun da session süresi ile ilgili?

linux server kullanıyoruz. session süresi ile ilgili olsa yönlenmesi gerekmez mi? süre dolunca buraya girme yetkiniz yok mesajı verir diye tahmin ediyorum. niobewebden aldık alanı. session süresine de bakayım olmazsa. nereden bakılıyor bilen mvar mı acaba?

hocam birde böyle denermisiniz. Biz de üniverstede örneklerde aynı sorunu yaşadık ve bir tırnak yüzünden yapamamıştık.

header('Location:yonetici_oturum.php');

Saygılarımla...

hocam birde böyle denermisiniz. Biz de üniverstede örneklerde aynı sorunu yaşadık ve bir tırnak yüzünden yapamamıştık.

Saygılarımla...

deneyip haber vereceğim arkadaşlar.

denedim olmadı arkadaşlar. :( nedir bu ya böyle

($_SESSION["uye_tanim"]=$uye_tanim)

echo "<script>location.href='yonetici_panel.php'; </script>"

bu şekilde yapınca yönlendi ama oturum bilgisini kaydetmedi sanırım. yani uye_tanim ile bilgi çekmek istiyorum sonuc boş geliyor.

tamamdır arkadaşlar sonunda oldu ya

$uye_tanim= $_SESSION['uye_tanim'];

yapmam gerekiyormuş. böylece kaydedilen bilgiyi çekmek gerekiyormuş. oh beee rahatladım artık :) herkese teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...