Jump to content

Sigarayı Bırakıyorum

johncher

Recommended Posts

Valla johncher abi bende yaklaşık olarak 5 yıldır tiryakisiyim bu meredin. bende sizin gibi ilk başta çok kızardım sigara içenlere. annem babama sizin yöntemler gibisini yapar sigaralarını saklardım. ancak 2004 yılında o zamanki öss yüzünden strese girerek sigara içmeye başladım. ta ki 2007 askere gidinceye kadar askerdeyken 2 ay kadar sigara içmedim daha sonra edirneli bir tertibim sigara içmemde beni zorladı. konuşmam senle filan diyince bende kıramadım ve bi tane içtim... e tabi devamı da geldi. askerden yaklaşık olarak 2 yıl oldu geleli. defalarca denedim bırakmak için ancak en fazla 6 gün dayanabildim.

eskiden günde 2 paket içiyordum. bunu çocuğumun olacağını duyduğumda 1 indirmeyi başardım. ve şu an 2 günde 1 paket içiyorum

inşallah en kısa sürede bırakırım

İnsan oğlu nelere kadirdir! bir sigarayı bırakamayacak kadar acz içinde olamaz

eğer bir insan sigarayı bırakamıyorsa demekki sigarayı bırakmamak için bahaneler üretiyor kendine

bende bıraktım sigarayı bazan canım çekince hep kendime sorarım! o zamanmı iyiydim şimdimi diye

kokusundan,öksürüğünden,balgamından,başağrısından ve daha aklıma gelmeyen bir çok pisliğinden kurtuldum. O beni esir alamaz ben ondan daha güçlüyüm diyip bıraktım ve seninde bırakabileceğine adım gibi inanıyorun. :good:

Valla johncher abi bende yaklaşık olarak 5 yıldır tiryakisiyim bu meredin. bende sizin gibi ilk başta çok kızardım sigara içenlere. annem babama sizin yöntemler gibisini yapar sigaralarını saklardım. ancak 2004 yılında o zamanki öss yüzünden strese girerek sigara içmeye başladım. ta ki 2007 askere gidinceye kadar askerdeyken 2 ay kadar sigara içmedim daha sonra edirneli bir tertibim sigara içmemde beni zorladı. konuşmam senle filan diyince bende kıramadım ve bi tane içtim... e tabi devamı da geldi. askerden yaklaşık olarak 2 yıl oldu geleli. defalarca denedim bırakmak için ancak en fazla 6 gün dayanabildim.

eskiden günde 2 paket içiyordum. bunu çocuğumun olacağını duyduğumda 1 indirmeyi başardım. ve şu an 2 günde 1 paket içiyorum

inşallah en kısa sürede bırakırım

wdegilv

abicim Artık Devlet Hastanelerinde Sigara Bırakma Polikliniği var. Gayet güzel ilgileniyorlar sende ilacını alırsın Çok güzel başlamışsın inşallah bebegini kucağına almadan bu illetten kurtulursun. Şimdiden Allah Analı Babalı büyütsün hayırlı gelecek ve kısmetler nasip etsin.

Umarım eşinizle birlikte tamamen kurtulursunuz o illetten :good:

10 yıllık tiryakiliğin ardından bırakmıştım ama işyerinde meydana gelen sıkıntılar nedeniyle tekrar başladım. Bu seferde geçtiğimiz kış akciğerlerimde yaşanan sıkıntı nedeniyle doktor bırakmamı istedi bende onun üzerine tekrar bıraktım umarım devamını getirebilirim....

İnşallah muvaffak olursun. Bende 3 gündür içmiyordum bugün dayanamadım 2 tane içtim fakat kararlıyım bu meretten kurtulmam lazım.

Tıbbi destek al vakit kaybetmeden Bir çok insanda doktorun konuşması dahi cok fazla etkili oluyor ki artık ilaçlar

sende inşallah kurtulursun

İnsan oğlu nelere kadirdir! bir sigarayı bırakamayacak kadar acz içinde olamaz

eğer bir insan sigarayı bırakamıyorsa demekki sigarayı bırakmamak için bahaneler üretiyor kendine

bende bıraktım sigarayı bazan canım çekince hep kendime sorarım! o zamanmı iyiydim şimdimi diye

kokusundan,öksürüğünden,balgamından,başağrısından ve daha aklıma gelmeyen bir çok pisliğinden kurtuldum. O beni esir alamaz ben ondan daha güçlüyüm diyip bıraktım ve seninde bırakabileceğine adım gibi inanıyorun. :good:

Saolasın bende kendime inanıyorum hep beraber göreceğiz ben bırakacağım değil BIRAKTIM

çok saol desteğin için

Umarım eşinizle birlikte tamamen kurtulursunuz o illetten :good:

10 yıllık tiryakiliğin ardından bırakmıştım ama işyerinde meydana gelen sıkıntılar nedeniyle tekrar başladım. Bu seferde geçtiğimiz kış akciğerlerimde yaşanan sıkıntı nedeniyle doktor bırakmamı istedi bende onun üzerine tekrar bıraktım umarım devamını getirebilirim....

Saolasın Allah şifa versin Mücadeleyi bırakma sende başaracaksın şu an bizimle paylaşman bu gücün sende olduğunu gösteriyor

Çok doğru bir karar.

İnşallah tekrar başlamazsınız.

Çevremde bırakanların çoğu tekrar başlıyor çünkü :(

Sevmediklerimin bir listesini yapacak olsam,sigara rahatlıkla İlk 3'e girer.Hatta 1. olur da diyebilirim.

Ben elbette içmiyorum ve yanımda içenleri de ya kovuyorum ya da ben yanlarından uzaklaşıyorum.Çünkü pasif içicilik de sigara içmeye yakın bir şey.

Zevk verdiği,stres attığı filan da yok ha.Benim annem 25 yıldır içiyor,bir faydasını görmedi,görmedim.Anne bırak diyorum,yine içiyor işte. Ama bağımlı olunca bırakmak zor oluyormuş.Bırakmayı deneyenler öyle diyor.Sanki çölde susuz kalmış gibi sigarayı arıyorsunuz ve bulunca da sonuç ne yazık ki tekrar başlamak oluyor çoğu zaman.

tebrikler kardesım, ben 4 aydır bırakmısım

ılk 2 hafta epey zorladı benı ama sımdı aklıma bıle gelmıyor

yalnız baya bı kilo alıyorsun, kılodan dolayı tekrar başlayabılırm:(

Ortam yüzünden bir ara başlamıştım.

Arkadaşalr uzatıyordu bende içiyordum.

İlerleyip paket aldığımı görünce kendime çok sinirlendim ve o paketin içindekileri teker teker kırıp çöpe attım.

O günden beridir ne içerim nede içenin yanında dururm(Babam içiyor onun haricinde).

Şimdi ise soslu fıstık bağımlısıyım :D

siz bırakın bende bırakçam. :) ciddi olarak söylüyorum...

benim senelerce kendimi kandırdıgım gibi sende kandırmaya devam et kendini. Sen bırak bende bırakacam zaten az içiyorum gibi

Bence hiç vakit kaybetme hemen sende bırak birbirimize her konuda faydalı oluyoruz. Sigarayı bırakmaktada faydamız olur inşallah.

bir akşam ev de oturuyorken sigaram bitmiş saat 11 çıktım üstelik yağmur yağırdu gittim 1 paket sigara aldım 1 tane içtim yattım ertesi günü uyandığımda sabah 1 bardak çay arkasından sigara kendime boş vakitler yaratıyordum sigara içmek için mesela şu işimi bitireyim ee artık bir sigarayı hak ettim gibisinden

baktım sigaranın esiriyim yine yemek sonra bir sigaradan sonra paketin bitmiş olduğunu gördüm kısaca lanet olsun sana sigara artık içmeyeceğim seni dedim ve maraton başladı :)

ilk gün hiçbir şey yok iyi kötü idare ediyorum

ikinci gün heryerim kaşınıyor canım sigara istiyor ben inat ediyorum pat arkadaş geliyor birer çay molası yanında ikram edilen bir sigara işte zurnanın zırt dediği yer burada hayır demek sanki büyük piyangoya hayır demek gibi ama birde bunu 5 gün sonunda hayır dedikten sonra düşünün :D

3 gün resmen krizdi sinir stres ikili ilişkilere bile yansıyor

5 ay oldu ve ben hala inat ediyorum üzülünce sinirlenince mutlu olunca alkol alınca vs vs sigara içmiyorum

sloganım da şu

parmak kadar olan birşey benim irademin önüne geçemez

tebrikler kardesım, ben 4 aydır bırakmısım

ılk 2 hafta epey zorladı benı ama sımdı aklıma bıle gelmıyor

yalnız baya bı kilo alıyorsun, kılodan dolayı tekrar başlayabılırm:(

Kesinlikle kilo yüzünden tekrar başlama !!!! kilonun sebebi kaybolan iştahın yerine gelmesi bu bir süre sonra oturacaktır ancak bu dönemde spor yapmanızı tavsiye edebilirim hem vücuttaki toksinlerin atılımı açısından hemde aldığınız kilolar bakımından ;):)

Eğer bıraktıysan kesinlikle tekrar başlama bu yenilgiyi kabul etmektir :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...