Jump to content

Autoitte Zamanlanmış Görev Uygulatma

mustafakara

Recommended Posts

sevgili arkadaşlar ben bu autoit programında kendi yaptığım sicriptin bilgisayar üzerinde birkez çalıştıktan sonra bir yere ilk çalıştığı tarihi kaydetmesini istiyorum daha sonra nekadar süre belirlediysem o süre sonra bilgisayarın istediğim işlemin yapmasını istiyorum örneğin 3 ay sonra bilgisayarı ilk açtığımda notdefterini çalıştır yada 1 yıl sonra bu programı kaldır gibi böyle birşey mümkünmüdür

@mustafakara

Tabiki mümkün, lakin programın devamlı veyahut, bu gibi ayarları kontrol etmesi için günde bir kere çalışması gerekecektir.

İlgili ayarları registryde tutabilirsin.... (RegWrite)

hergün bilgisayarım çalışmak zorundamı ben süreyi üç ay olarak belirledim ancak bilgisayarımı üç ay ongünsonra açtım yinede istediğ

im komutu gerçekleştirmezmi yani şöyle birşey mümkündeğilmi üç aydan fazlaysa şunu yap kesin tarih yok

@mustafakara

O zaman sen kısaca zamanlanmış görevleri kullanacaksın.

Zamanlanmış görevlerde yaptığın autoit exe si için bir görev oluşturursun ve vakti geldiğinde çalışır...

Kolay gelsin...

• 1 ay sonra...

peki bende bu konu hakkında bi şey sormak istiyorum mesala ben demo versiyon gibi bir pro yapmak istiyorum kısıtlı zaman koycam 30 gün mesala bunu nasıl yaparım yardım edersen çok sevinirim blue_life ? 30 gün sonra dicek ki kullanım süreniz dolmuştur mesajı çıkarcak ekranda

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...