Jump to content

Soru: 1 Bilgisayar 2 Monitör

20Y74R1

Recommended Posts

1 bilgisayara 2 monitör bağladım. Zotac 9500GT ile bağladığım 2 monitörü genişletilmiş olarak kullanıyorum.

Sorum şu monitörlerin biri masa üstümde diğeri ise göremediğim bir yerde. Görebildiğim monitörden 2 ci monitöre geçiş için kısa yol yada bir program varmı.

Not: 2 monitöre bağlandığımda 1 monitördeki masaüstüm değişmeyecek, örneğin 1 monitörde bir yazı yazarken 2 motör de film izletmek istiyorum. Bu işlem için tek pc kullanmalıyım.

kardeş bildiğin kadarıyla bir pc ye 2 monitör bağlanıyor ama aynı görüntüyü verirsin. Ama eğer pc ye bir tane daha işletim sistemi yüklersen yani sanal işletim sistemi 2 sinide aynı anda kullanabilirsin. Ama ben hiç denemedim. Monitörlerde aynı mı gösterir yoksa ayrı ayrı monitör mu kulanır bilemiyeceğim. O yüzden bir şey diyemeyeceğim kardeş. Bir dene istersen ben denemedim söyleyeyim tekrar.

kardeş bildiğin kadarıyla bir pc ye 2 monitör bağlanıyor ama aynı görüntüyü verirsin. Ama eğer pc ye bir tane daha işletim sistemi yüklersen yani sanal işletim sistemi 2 sinide aynı anda kullanabilirsin. Ama ben hiç denemedim. Monitörlerde aynı mı gösterir yoksa ayrı ayrı monitör mu kulanır bilemiyeceğim. O yüzden bir şey diyemeyeceğim kardeş. Bir dene istersen ben denemedim söyleyeyim tekrar.

Sanal XP ile ayrı görüntü verilebilir doğru fakat ben okadar teferruatına gitmeden ve ram ları boşa harcamadan ekranlar arası geçiş istiyorum. KVM sviç denen zımbırtılar benim istediğim şekilde değil. 2 pc de 1 motör 1 klavye bir mouse kullanılmasını sağlıyorlar. Bildiğim uzak masaüstü yöntemleri var fakat onlarlada uğraşmak istemiyorum.

Biryerlerde bir program var ben bilmiyorum diye düşünüyorum

sürücüyü siteden çok son sürüm kullan tabii.. bunu ekran kartının arkadasında biri vga (bir monitöre) diğer büyük olan dv (ikinci monitöre) şeklinde takarak ekran kartı ayarların 1.monitör 2.monitör şekilnde ayarları kurcalayarak yapıyorsun. ister yan yana 1 monitör ,ister bir pencereyi diğer monitöre verme gibi özellikler mevcut. ama (mesela ati x1550 tipi ekran kartlarında biri aktif olup birinin siyah kaldığı ve düzeltmek için açılışta diğerini çıkarma gibi sorunlar olabiliyor. bu tür sorun yaşamak istenmeyen yarı sorunlu kartı kullanan arkadaşlar düz aynı görüntü için vga çoklayıcı kullansınlar.

edit: soruyu tekrar okuyayım dedim. hocam senin ekran kartının son sürümü yüklüyeceksin ve o kart ile bu ayarlardan yapılıyor. ekranı ayarlarken monitörler takılı olması gerekiyor.

evet yaparsın kardeş sağtuş özellikler ayarlar gir orda gelişmiş tıkla orda 1 monitör 2 monitör secersin basit yaparsın ve maus mesla birinci monitör biter öteki monitöre gecer ötekinde fiilm izlenirken diğerinde işleme devam edersin programsız ben yaptım bu işi kolay gelisn

evet yaparsın kardeş sağtuş özellikler ayarlar gir orda gelişmiş tıkla orda 1 monitör 2 monitör secersin basit yaparsın ve maus mesla birinci monitör biter öteki monitöre gecer ötekinde fiilm izlenirken diğerinde işleme devam edersin programsız ben yaptım bu işi kolay gelisn

Cevaplarınız için teşekkürler arkdaşlar...

Ben bahsettiğiniz ayarları yaptım ve denedim fakat ayarlar menüsünde diğer ekrana geç dediğimde birden fazla monitör algılanmadı yada iş istasyonu algılanmadı gibisinden mesajlar aldım. Benim de aklıma, aynı sistem üzerinde 2 ekran kartı ve cross bağlantıdan diğer monitörlere geçiş mantığı geldi...

Slenti, senin bahsettiğin mantıkta monitörler arası geçiş var fakat 2 monitörü seçtiğimde benim masaütüm gidiyor. Dolayısı ile 2. monitör ile 1. monitör yer değiştiriyor.

Ben Bu Yönetemi Uzun Zamandır Kullanıyorum Ancak Win xp Durumu Bilmiyorum Etkisi Tepkisi Nedir

Ama Bunu Kullanabilmek İçin Ne Sürücü Nede Başka Bir Pro Kullanmadım Hiç Ekranlar Takılı İken Win Zaten Oto Olarak Algılıyarak Aynen İstedigin Gibi Çalışıyor Sadece Sen Hangi Mönitörü Masaüstü Yapmak İstiyorsan O monütörü Ve Eger İkisi Arasında Bir px Farkı Var İse Mela 19 VE 17 bu Mönitörü Ortalam Ayarı Kalıyor Eger Sorunu Yanlış Anlamadı İse Aşagıda Size Caps Ekliyorum İnceleyebilrisiniz

Hatta Şimdi Hatırlıyorum Ben Bunu xp Dede Sorunsuz Kullanmıştım

11mf5ua.jpg

154fxmp.jpg

Please register to see this content.

O dediklerinin hepsini Vista ve win7 de yazılımsız olarak yapıyorsun Xp denedim ama unuttum nasıl yaptığımı ama ekran kartının yazılımında garanti vardır öyle bir özellik aslında kolay

Dostum Sordugun Soruyla alakasız olacak ama Ekran kartından memnunmusun ?

Xp de Eğer kartın ati ise Ati Catalys (İsmini yazamadım tam ama) o programla yapıyorsun nvidayı ve diğer kartları bilmiyorum ama Windows 7 de program gerekmiyor ben şuanda 2 monitör kullanıyorum 1 mnitör Pc monitörü 2. Monitör 50'Plazma tv

1.Monitörde ben bunu yazıyorum

2. Monitörde film oynuyor

Xp de Eğer kartın ati ise Ati Catalys (İsmini yazamadım tam ama) o programla yapıyorsun nvidayı ve diğer kartları bilmiyorum ama Windows 7 de program gerekmiyor ben şuanda 2 monitör kullanıyorum 1 mnitör Pc monitörü 2. Monitör 50'Plazma tv

1.Monitörde ben bunu yazıyorum

2. Monitörde film oynuyor

Aynı dili konuşuyoruz fakat uzlaşamıyoruz.

Ben 2 ci monitörü göremiyorum. Eğer bahsettiğiniz gibi 2 monitör için ' Bu aygıtı birincil monitör olarak kullan' dersem, 2 monitör ile 1 monitörün yeri değişiyor. Örneğin ben 1 de yazı yazarken bu işlemi yaparsam, 2 monitör yazı monitörüm, 1 ci monitör ise video monitörüm oluyor. Anlatabildim umarım.

masa ustunde sağ tuş> özellikler> ayarlar eğer orda iki monıtor goruyorsa 2. monıtore tıkla asagıda ıkı sıc var suan aklımda deıl ama buyuk bır ıhtımal bu monıtoru genıslet var ona tıklıyorsun o sekılde suan elımde yok cıft cıkıslı ekran kartı olsa sana resımlı anlatım yapardım xpde bu sekılde yapıyorsun

Umduğum cevabı bulamadım desem yeridir. Kaldıki şuan yukarıda yazılı olan cevaplardan hiçbiri 2 monitörü görmemi sağlamıyor. ( yer değiştirme hariç).

Kendi çabalarımla şu şekilde bir çözüm buldum. Bahsettiğim PC bir kurumun duyuru ekranını temsil ediyor. 1 ekran (plazma) duyuruları, 2 ekran (plazma) videoları oynatıyor. Sistem kapanmaması için 2 kv lık bir güç kaynağına bağlı.

Pc ye bağlanan 2 ekran için ayrıca bir monitör kullanmıyorum. Varolan başka bir bilgisayar dan Netsupport adlı yazılımla, pc ye uzaktan bağlanıyorum. Bu sayede Netsupport un özelliği olan 2 ekran ı ayrı ayrı görme yada genişletilmiş olarak tek ekranda görme özelliğinden faydalanabiliyorum.

Şimdilik çözümüm bu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...