Jump to content

Pc Nin Bukadar Sıcak Olması Problem Yaratırmı?

Metin87

Recommended Posts

@tipoti Espirinin Zamanı Değil. Ama tamda Yerinde Patlattın Espiriyi . :)

esprı yapsam soylerdım ama gercek dedım :) ıcını acamadıgına gorre en mantıklısı o hem laptop tamırcısıyım saka yapıcak halım yok ya :)

Servise ******ür Diyeceğim Ama . Laptop'u Günün Her Saati Kullanıyorsun.

Sana Birşey Öneriyim ;

* İlk Önce Laptop'u Soğukken Çalıştır. Ve Kaç DK Sonra Kapandığını Öğren.

* Laptop'u Sıcakken Çalıştır. Ve Kaç DK Sonra Kapandığını Öğren.

Eğer Soğukken Daha Fazla Zaman Sonra Kapanıyor ve Sıcakken Hemen Kapanıyorsa Soğutma Sisteminde, Fanlarında, İşlemcin'de Sorun Olabilir.

Not : Bilgisiyar Açılışında Gelen Siyah Ekranda (PC'NİN Marka Resmini Gösteren Ekranda) CPU Error gibi Birşey Yazıyor ise İşlemcinde Sorun var veya İşlemcin Çok Sıcaklığından Kaynaklanıyor Olabilir.

CPU ERROR hatası almıyorum. Bilgisayar soğuk iken çalıştırdığımda 9 saat sonra kendiliğinden kapanıyor. Isındığından dolayı kapanıyor ve tekrardan açtığım zaman 30 dakika sonra tekrardan kapanıyor. bir de elektriğe takılı kaldığı için onunda etkisi oluyor ısınmaya.

CPU 93 C

CPU 1 89 C

CPU 2 85 C

GMCH1 86 C

GMCH2 65 C

GPU dioda 95 C

Az önce almış olduğum değerler bunlarda. Laptop u açalı 3 saat oldu. ( Resim eklemeye çalışıyorum fakat TİnyPic Bağlantıyı sıfırlıyor.

Saygılarımla..

Demekki Soğutma Sisteminde veya İşlemcinde Sorun Var.

Soğutma Sistemi Al Bence. Hemde her soğutma sistemi koskocaman değil medimarkt kataloğunda görmüştüm .

Çok KüçüK Birşeydi. USB'den Elektrik Alıyordu.

Ama Sen İlla Onla Uğraşamam Diyorsan . Laptopu Kendin Aç Temizle. Veya Zamanın Olduğunda Servise ******ür.

bisikletciye gotur yandan bıras hava tuttur

Bisiklet lastiği kullanmıyorum ki hava tutturayım :D

:) Hay Allahım Yaa :)

O Zaman Hem Laptop'da İşini yapıcak baktıki Laptop Isındı HAVA Basıcak Laptop'a :)

EN iyisi bir oto lastikçi tükkanı açayım. Hem lastik işinden para kazanırım hemde laptop ısındıgı zaman hava tutarım :D

hayır ıcınde toz warsa 1 kereye mahsus yapabılır yanlıs anlasılmasın :)

Laptop u aldığımdan beri hiç temizlettirmedim fanları filan geçen gün baktım fan hava çıkış boşlukları bile toz kaplamış.

arkadasım bende dıyorumkı madem ıcını acamıyorsun bu lanet cıhazın garantlı dıyorsun servıse gotursem bekleyecegım ama beklemek ıstemıyorum dıyorsun o zman hava tabancaları war bısıkletcılerde yada motorcularda gotur oraya yandan delıklerden hava tuttur demek ıstedıgım buydu ama ya ben anlatamadım yada sız anlamadınızz nyse :D

selam

eger pc nin sıcaklıgını ve özelliklerini öğrenmek ister isen

Please register to see this content.

sitesinden indir bak bence sıcaklıgın yüksek degil ise format at virüsün vardır

arkadaslar benim pc masaüstü ve yeni format attım tozda yok yeni temizledim hava hortumuyla ama genelde hep nba2k10 oynarken gidiyo bazende bir netten video izlerken ama herzaman değil sorun işlemcidemi yoksa

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...