Jump to content

Pc Nin Bukadar Sıcak Olması Problem Yaratırmı?

Metin87

Recommended Posts

bence cpu ve anakart harici olanlar gayet iyi cpu ve anakartta 5-10 derece fazla bir sorun cıkaracagını zannetmem bu durumun ama yinede bilen biri yardım etsn sana sıcaklıgı nasıl azaltabılecegn yonunde

arkadasım kasanın yan kapagını sok ıslemcının fanına bır bak toz warmı dıye warsa yanlardan vıdalı olabılır bu fan a gore degısır sok elektrık supurgesıyle cektır powersub ı da arkasından bı cektır toz warsa

Kardeş sen benim bilgisayarın sıcaklık değerlerini görsen evine kalorifer soba vs. kurma gereği duymazsın. İnanır mısın en son kontrol ettiğimde sıcaklık değeri 126 dereceydi. İşlemciye elimi değdiremiyordum en son su ile soguttum bilgisayarı :D:rofl:

Kardeş sen benim bilgisayarın sıcaklık değerlerini görsen evine kalorifer soba vs. kurma gereği duymazsın. İnanır mısın en son kontrol ettiğimde sıcaklık değeri 126 dereceydi. İşlemciye elimi değdiremiyordum en son su ile soguttum bilgisayarı :D:rofl:

hımmm.....

:hım::facepalmx::facepalm::thumbsdown:

Benim pc de de everestle baktığımda işlemci-ve anakart bazen bu değerleri görüyor.Kasaya, yan duvarına delikler açıp ek fan takmayı planlıyorum, ne dersiniz? Öneriniz lütfen,arkadaşlar...

Hocam su ile soğuttum deme yeni başlayanlar yanlış anlayacak sonra gerçek sanıp illemcinin üstüne suyu bocalayacaklar :facepalmx::facepalm:

Su dökmedim ama tşört ü ıslatıp öyle soğuttum ya inanır mısın yumurtayı kır işlemcinin üzerine 2 dakika sonra omletin hazır olur. Tabi tuzunu biberini sen atacaksın.

Metin kardeş takma kafana bu derecelerden bişey olmaz. Artı mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmalısın sonuçta yaz aylarındayız. Bu dereceler normaldir.

Bilgisayarı servise yollayacam ama şu kahrolası 30 gün bekletmeleri yok mu sırf onun yüzünden servise yollamıyorum. Yapacakları tekşey fanları temizlemek yarım saatlerini almayacak bir işlem için 30 gün tutuyorlar bilgisayarı

yok kanka bu neki:DDDDD

benim dell dizüstü çekirdekler 80 i aşıyo bişey olmadı şimdiye kadar çok ciddiyim...

126 Derecede nasıl işlev yapabiliyor anlamadım.

126 derecede kart erimedimi:S

arkadaslar suan elımde bır laptop war packard bell cayır cayır yanıyor fanı donuyor ama nafıle :D az önce soktum 1 gıdım toz yok ıslemcının ustune macun surdum bakalım ne olcak kapanıp duruo sıcaktan :D

Bilgisiyarınız Laptop Mu Yoksa Kasalı Bilgisayar MI ?

Evet laptop DATRON MS1719

yok kanka bu neki:DDDDD

benim dell dizüstü çekirdekler 80 i aşıyo bişey olmadı şimdiye kadar çok ciddiyim...

126 derecede kart erimedimi:S

valla laptop un içini hiç açmadım erimiş olabilir. Sıcaklık değerlerini EVERESTUltimate Edition verdi. Ben vermedim :rofl:

Laptop'sa İşin Zor.

Bence git Bir Tane Soğutucu Al. Ama ben illa sıcaklıktan oluyor demiyorum belki bilgisiyarında virüs vardır . Benim bir kere başıma geldide o yüzden.

Bide laptop çok masa'da vb. (alttan hava alamıyacak yerlere koyuyorsanız) yerlerde ise alltan hava almaz o yüzden de ısınabilir.

Laptop'sa İşin Zor.

Bence git Bir Tane Soğutucu Al. Ama ben illa sıcaklıktan oluyor demiyorum belki bilgisiyarında virüs vardır . Benim bir kere başıma geldide o yüzden.

Bide laptop çok masa'da vb. (alttan hava alamıyacak yerlere koyuyorsanız) yerlerde ise alltan hava almaz o yüzden de ısınabilir.

Virüsten olacağını hiç sanmıyorum. Fanlar aşırı derecede tozlanmış % 99 fanlar işlevini yerine getiremiyordur. Dediğiniz gibi masa üzerinde kullandıgım için alttan hava akışı pek sağlıklı gerçekleşmiyor. Laptop un arka kapağını söküp fanları temizleyecem ama bu defa da garantisi ölecek. Soğutucu fan almama sebebim ise 24 saat laptop lazım olduğu için çantaya sığmıyor.

arkadaslar bnde dell studıo 1535 war 100 tl ye almıstım ınanın fanı bıle donmuyor hala kullanıyorum bazen oyun oynarken fan arasıra donuyor o kadar :) dell bee :D

Servise ******ür Diyeceğim Ama . Laptop'u Günün Her Saati Kullanıyorsun.

Sana Birşey Öneriyim ;

* İlk Önce Laptop'u Soğukken Çalıştır. Ve Kaç DK Sonra Kapandığını Öğren.

* Laptop'u Sıcakken Çalıştır. Ve Kaç DK Sonra Kapandığını Öğren.

Eğer Soğukken Daha Fazla Zaman Sonra Kapanıyor ve Sıcakken Hemen Kapanıyorsa Soğutma Sisteminde, Fanlarında, İşlemcin'de Sorun Olabilir.

Not : Bilgisiyar Açılışında Gelen Siyah Ekranda (PC'NİN Marka Resmini Gösteren Ekranda) CPU Error gibi Birşey Yazıyor ise İşlemcinde Sorun var veya İşlemcin Çok Sıcaklığından Kaynaklanıyor Olabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...