Jump to content

Laptop'uma Win7 Kurunca Işlemci Kullanımı Arttı

angel101

Recommended Posts

Laptop'mn model ve markası ;

Toshiba A350-22z

Vistadan Win 7 e geçtim.Tüm sorunları aştıktan sonra (Fn tuşu ve dokunmatik tuşlar)

Bir de farkettım ki laptop kasıyor.İmkansız bir olay kasması

Görev yöneticisinden baktım.Audiodg.exe diye bir şey %50 kullanıyor işlemciden

Realtek driverini indirmedigim site kalmadı fakat düzelmiyor bilen varsa lütfen yardım etsin delirmek üzereyim bıktım artık.

Laptopu aldıgımdan beri windows 7 kullanamadım.

arkdasım demekkı ses surucusn senın ısletım sıstemınle uyumlu degıl egerkı o kadar onemölı degılse basalngıctan audio.dg yı baslatmayı engelle ve aygıt yonetıcısınden audio surucunu yazılımla bırlıkte kaldır wındows 7 yerıne baska surucu yukler bende oyle yapıyorum bırsorun yok

arkdasım demekkı ses surucusn senın ısletım sıstemınle uyumlu degıl egerkı o kadar onemölı degılse basalngıctan audio.dg yı baslatmayı engelle ve aygıt yonetıcısınden audio surucunu yazılımla bırlıkte kaldır wındows 7 yerıne baska surucu yukler bende oyle yapıyorum bırsorun yok

başlangıçta audiodg.exe yok zaten wmp ile başlıyor kasmaya Windows 7 nin sürümünden dolayı olabilir mi 1 yıl önce felan indirmiştim.Cracklenmiyor bile

Realtek sürücülerimde kurulu fakat nedense audiodg kullanıyor Çoğu kişide bu sorun var çözenler nasıl çözüyor anlamadm ki :/

audiodg.exe ses hizmetidir, o çalışmazsa ses çıkmaz bilgisayardan ki Windows başlangıcında çalışan bir hizmettir.

sisteme ya tekrar format at ya da ses sürücüsünü kaldırıp audiodg.exe'nin ne kadar işlemci kullandığına bak. sonra da güncelleme yaparak win7'nin senin için bulduğu sürücüyü indir kur ve sistemi tekrar başlat. WMP ile herhangi bir film yada müzik aç işlemci kullanımına bak, hala işlemciyi çok kasıyorsa sorun sistemindedir, 7600 olan son sistemi indir ve tekrar dene bu dediklerimi.

yapabileceğin bir şey yok maalesef, deneye deneye bulacaksın. tavsiyem en son güncel sürümü indir ki hataları en aza indir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...