Jump to content

Mac Os X Snow Leopard-iatkos S3 Versiyon 2 10.6.3

TLnY
 Share

Recommended Posts

• Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

milano88 Biostan AHCI ayarlarını değiştirdin mi?Disable olarak değiştimen gerekiyor...

Benden size bir ipucu , Kuruluma geçmeden önce Araç Çubuğunda Hardware İnfo gibi bir seçenek var donanım hakkında bilgi veriyor , donanım bilgilerinizi not alın Costumizede ona göre driver seçin , her bölümden en fazla bir adet seçin , seçilmeyenleri daha sonra yükleyebilirsiniz ...

hardwareinfo.png

Edited by dj sms

milano88 Biostan AHCI ayarlarını değiştirdin mi?Disable olarak değiştimen gerekiyor...

disable diye seçenek yok biosta zaten benim bios nebiçim birşeydir çözemedim fazla ayarı falanda yok INSYDE H20 araştırmam lazım biraz disable yerine başka bişey yazıyo bi bakayım tekrar

Bios ayarlarım şöyle

30mbame.jpg

2v0cxso.jpg

n46y5z.jpg

Edited by milano88

DVD takıp F8 den başlat ve -v komutuyla donanım taraması yaparak başlat hata mesajı alırsan yada elma logosu gelmezse donanım uyumluluğu sorunu var demektir.Bazı Laptoplarda AHCİ olayı yok diye okumuştum.

Elma logosunu bekle 10dk kadar hemen kuruluma geçmez zaten.

Mac OS X kurulumlarını harici HDD yapmanızı tavsiye ediyorum .Bende 1tb ve 80gb lık iki adet hdd var 80lik olanına kurmuştum.Kurulum Windows 7 olan 1tb lık hdd yi bile etkiliyor .Windows 7 mbr dosyalarını bozuyor .Biraz zahmetli iş yani, tekrardan onarmanız gerekebilir.

Son deneyimimde ATİ driveri kurmakla uğraşırken yanlış bir kext yuklemişim ve 1tb lık hdd RAW dosya sistemine dönüştü yani hdd nin ilk alındığı hale , tabi içinde 150-200 gb veri var sonradan hdd yi onardım .Bu tür riskleri gözönüne alıp kurulumları dikkatli yapın derim...

Edited by dj sms

F8 başla ve bu comutu dene busratio=20 cpus=1 -v ayrıca araştırmalarıma göre bios ayarı yapmana gerek yok...

buda fayda etmedi yine o aynı yerde takılı kalıyor sorun nerede anlamadım yazılara göre herşey normal gözüküyor ama stop ediyor anlamıyorum ki neler yazıyo orada...

Edited by milano88

Laptopun şuan pille mi çalışıyor ? Pille çalışan Laptoplarda Donma oluyor, şarj kablosunu takılı dene...

şarjda takılı zaten başka bişey var brat çözemediğim ya donamım uyumsuzluğu yada biostan ayar falan veya.... :) neyse araştırayım bakalım az daha...

brat sende ilgileniyosun benim problemlerimle teşekkürler ayriyetten.

Arkadaşlar bu işletim sistemiyle ilgili hiçbirşey bilmiyorum

Acaba bunun türkçe sürümü veya türkçe yaması varmı?

Yapılabilirmi?

Kurulumu zormu?

Windows işletim sisteminimi tercih edersiniz yoksa bunu mu?

Görsellik,güven,performans açısından iyi ancak oyun açısından böyle birşey söylüyemiyeceğim.Programları çok kaliteli süper programlar var yane windowsda hani aynı tarz programdan 50 tane yüklersin ama biri hep en iyidir.Bunda öyle bişi yok zaten hepsi kaliteli. genellikle bu böyle.Tr yamasına gelirse evet var ancak yüklemesi zor iş bilene kolay aslında ama bilmeyene ölüm 10-20 kere sürekli yarıda kalıp yada yükleyip açılmayıp beklediğim olmuştur.Ancak yapacağım ben bu işi derseniz arkadaşlar birazda yardım alarak yapamayacağınız hiçbirşey yoktur oke B)

• 2 hafta sonra ...

mrb arkadaşlar, bu sistemi yükleyipte ekran kartı problemi yaşayan varmı. benim ekran kart ati hd 5770. mac'in bu sürümü kartı görmüyor. ethernet ve ses kartı ok. kurulum seçeneklerinde ati'nin bazı modellerine ayit driverler var ama, yeni kartlar gözükmüyor. kartımı nasıl tanıtabirim, bilen bir arkadaş yardım edebilir mi acaba....

30 dakka kadar bekledim bu ekran gitmedi neler olduğunu bilen varsa yardım etsin

72ul1j.jpg

Dostum kurulumda patc bölümünde iousb varsa seç usb ler ile ilgili bir problem var. yada anakartta usb leri kapa tabi klavye yada mouse usb değilse

Arkadaşlar bu işletim sistemiyle ilgili hiçbirşey bilmiyorum

Acaba bunun türkçe sürümü veya türkçe yaması varmı?

Yapılabilirmi?

Kurulumu zormu?

Windows işletim sisteminimi tercih edersiniz yoksa bunu mu?

türkçe desteği var bu sürümün Uphuck ve osXturk takımlarının yaptığı proje içeriği aşağıda

screenshot20100617at124.png

diğer içeriği hakkında bilgiler için

http://img248.imageshack.us/img248/218/screenshot20100617at124.png 
http://img25.imageshack.us/img25/218/screenshot20100617at124.png

dostum ben bunu indirdim..ama loadinf darwing X86 yazısı geliyor kurulum tam baslarkane reset atıyor :S

Dostum senin işlemci ile kullanılan kernel uyumlu değil sanırım ondan restartlanıyor.

mrb arkadaşlar, bu sistemi yükleyipte ekran kartı problemi yaşayan varmı. benim ekran kart ati hd 5770. mac'in bu sürümü kartı görmüyor. ethernet ve ses kartı ok. kurulum seçeneklerinde ati'nin bazı modellerine ayit driverler var ama, yeni kartlar gözükmüyor. kartımı nasıl tanıtabirim, bilen bir arkadaş yardım edebilir mi acaba....

Please register to see this content.

bu linklere bakmanı öneririm.

5770.png

Edited by izbewhp

izbewhp arkadaşım mrb, ilgilendiğin için sağol. verdiğin linklere baktım. hd 5770 için iki adet dosya veriyor. biri rom diğeri driver. mac işletim sisteminde diver nasıl kurulur, rom nedir bilmiyorum. rom tek adet dosya şeklinde indi, driver ise sıkıştırılmış tar dosyası halinde. linkteki anlatımlarda ingilizce olduğu için anlamadım. kurulum hakkında yardım lazım..

izbewhp arkadaşım, dediklerini aynen yaptım maalesef olmadı. ketxutulity.app programı çalıştığı zaman ortalığı duman ediyor, pc kilitleniyor bir dada da açılmıyor. şimdilik pes ettim, uyku kalmadı yav.:) ilgilendiğin için çok sağol..

Edited by xpower

izbewhp arkadaşım, dediklerini aynen yaptım maalesef olmadı. ketxutulity.app programı çalıştığı zaman ortalığı duman ediyor, pc kilitleniyor bir dada da açılmıyor. şimdilik pes ettim, uyku kalmadı yav.:) ilgilendiğin için çok sağol..

shell (komut istemi) arayüzünde

kextcache -v 1 -t -m /Volumes/Chameleon/Extra/Extensions.mkext /Volumes/Chameleon/Extra/Extensions/ /System/Library/Extensions/
kextcache -v 1 -t -m /System/Library/Caches/com.apple.kext.caches/Startup/Extensions.mkext /System/Library/Extensions/

komutunu girip deneyebilir misin? Kolay gelsin.

arkadaşlar bu PPF dosyasını İATKOS S3 DVD sine mi yoksa İATKOS S3 V2 dvd sine mi entegre edeceğiz. net bir açıklama yaparsanız. ve bu yama entegre işleminin windows altında nasıl yapıldıgını anlatırsanız sevinirim...

İATKOS S3 DVD sine aşağıdaki programı indirip windows üzerinden patch yapabilirsin. programı çalıştırdığında iso dosyasını ve patch dosyasının konumlarını belirtip yama yaptıracaksın resmi aşağıda

adszceq.png

http://www.leohazard.com/patchingdvd.html