Jump to content

İsrail'de 'türk Malı'na Boykot Kararı

eneshoca

Recommended Posts

Öncelikli ricam konuyu sulandırmadan görüş belirtmeniz isteyenlerin tabiki,tartışma ortamı olması için değil bilgilendirme amaçlı bu haberi buraya taşıdım..Eğer amacından saparsa konunun silinmesini istiyorum...

Türkiye'deki firmalarla çalışmayı durduracakları duyuran süpermarketler arasında, Mega, Kentteki Mega, Mega Bul mağazalarının işleticisi Blue Square ile Rami Levi süpermarket zinciri de bulunuyor.

Türkiye'den kendi markası altında un ve unlu mamuller, makarna ithal eden Blue Square, bu malların ithalatını durdurmaya karar verdiğini açıkladı.

Rami Levi süpermarket zincirleri de ''Türk halkı İsrail'e karşı boykot uygulamalarını devreye sokarken'', kendilerinin de hiç bir şey yapmamalarının kabul edilemez bir durum olduğunu söyleyip, tüm ilişkilerini kesme kararı aldıkları bildirdi.

Türkiye'den makarna, ketçap, kağıt tabaklar ithal eden Levi, söz konusu ürünler için İtalya ve Çin yanı sıra başka pazarlara yönelebileceklerini belirtti.

Rami Levi ve Blue Square, Türk firmalarının adı altındaki ürünlerini raflarından kaldıracaklarını, ancak Türkiye'de üretilen ama kendi markalarının adı altındaki ürünleri, stokları bitene kadar satmayı sürdüreceklerini de kaydetti.

İsrail'in Kanal 10 Televizyonu, konuyla ilgili haberini verirken, süpermarket zincirlerinin bu kararının Türkiye için yaklaşık 93 milyon dolar dolayında kayıp anlamına geleceğini öne sürdü.

Brand For You adlı firmanın Üst Yöneticisi (CEO) Rafi Sheffer de Türkiye'deki üreticilerle bağlarını kesmeleri konusunda henüz bir karar almadıklarını söyledi.

Kudüs Belediye Meclisi üyesi olan, adıyla bilinen süpermarketlerin sahibi Rami Levi'nin açıklamalarını da eleştiren Sheffer, bu süpermarketler zincirinin raflarında, Türkiye'de üretilen ancak başka başka markalar altında satılan pek çok ürün bulunduğunu belirterek, ''Eğer Türk mallarını gerçekten boykot ediyorsa, sadece özel markalar altında gelen Türk ürünlerini raflarından kaldırmakla kalmaması gerektiğini'' dile getirdi.

İsrail'deki en büyük süpermarket zinciri Super Sol'un ise Türk firmalarıyla ilişkilerini değerlendirdiği belirtilirken, boykot uygulamasına katılması da bekleniyor.

Kaynak:Zaman

kendi görüşüme gelince,elbette finansmanını sağladıklaı firmalar çok sağlam ve evimde yok diyenin bile evinde vardır İsrailli mallar..bana sadece şurası çok ilginç geliyor,bizim ülke birliği beraberliği bir türlü sağlayamazken -o kadar çok nifak tohumları ekilmiş bu normaldir-,adamlar sanki haklıymışcasına böyle tavır sergiliyorlar..umarım ibretleniriz..

kıçımızdaki kota yediğimiz hamburgare içtiğimiz kolaya kadar herşey israil yahudi malı nersdeyse en çok mal aldığımız ülkelerden bizim boykotomuz anca süt ürünleri ve ip :D valla bizim halkımız çabuk unutur dediğimde kızıyolardı lc wakikiye kuyruktan giremedim içeri mac te yarım saat chicken menü bekledim israili beslemye devam durmak yok yahudiler bizle zengin oluyo haberiniz yok! :D

Senin '' Kıçında " Ne var bilemiyorum ama.. Ben Kumaş Pantolon giyiyorum..

Sen nerde Hamburger yiyosun bilemiyorum ama Ben adam gibi Gidip Missler gibi iskender , Köfte , Kokareç yiyorum ;)

Sen cola içiosun ? Ben adam gibi Buz gibi ayran içiyorum :)

Hem İsraile Laf söyleyip.. Hemde Lc waikikinin Önünde Kuyrukta beklemene Anlam veremiyorum :)

Ve Son olarak Lütfen Üslubuna Dikkat.. et. ! AtiLLa

Başımızdakilerde var mı o . . . yürek nerdeee. Biz korkuyu ögrenmemiş bir milletik şimdi ise konuşmaya korkan millet olduk. Herşeyi yarabil Alemin' den bekleye bekleye bu hale geldik. İnşallah la maşallahla iş yürüttük sonumuz bu. Daha çoook elimizden ekmegimizi almaya çalışırlar. öldürürler gemi basarlar, nasılsa bizde insanda çok askerde çok. Bide şöle düşünelim " Kader bu " demek lazım.Sonra durmak yok yola devam. :)

Başımızdakilerde var mı o . . . yürek nerdeee. Biz korkuyu ögrenmemiş bir milletik şimdi ise konuşmaya korkan millet olduk. Herşeyi yarabil Alemin' den bekleye bekleye bu hale geldik. İnşallah la maşallahla iş yürüttük sonumuz bu. Daha çoook elimizden ekmegimizi almaya çalışırlar. öldürürler gemi basarlar, nasılsa bizde insanda çok askerde çok. Bide şöle düşünelim " Kader bu " demek lazım.Sonra durmak yok yola devam. :)

siyasete kaçmadan lütfen..tüm yazıyı okumadan başlığı okuyup yazı yazmışsın;tüm görüşlere saygı duyarak,tahrik etmeden cevap yazınız..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...