Jump to content

ünvrsite Tercih Tarihleri Mslk Liseleri Için

vatan24

Recommended Posts

arkadaşlar ben meslek lisesin'de okuyorum bu sene son senemdi. ünvrsite sınavlarına girdim fakat barajı dahi geçemedim :rolleyes2::rolleyes: meslek liselerinin 2 yıllık sınavsız geçiş hakkı var diye biliyorum ama bu hakkı nasıl ne zaman ve nereye başvurarak yapıcam bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilirmi :clapping:

Dostum sınavsız geçiş benim bildiğim başvurularla birlikte yapılıyor.Başvuru formunda sınavsız geçişten yararlanmak istiyorum seçeneği vardı.Onu işaretleyip başvurman gerekiyordu.Bu şekilde biliyorum.Yanlışım varsa düzeltiniz.

Saygılar

Dostum sınavsız geçiş benim bildiğim başvurularla birlikte yapılıyor.Başvuru formunda sınavsız geçişten yararlanmak istiyorum seçeneği vardı.Onu işaretleyip başvurman gerekiyordu.Bu şekilde biliyorum.Yanlışım varsa düzeltiniz.

Saygılar

tamamda hocalar bize dediki 4 yıllık için deneyin şansınızı olmassa 2 yıllık'a gidersiniz dedi temmuzdada tercihler varmış ve şu an nreye başvuru yapacağımı bilmiyorum:D

tamamda hocalar bize dediki 4 yıllık için deneyin şansınızı olmassa 2 yıllık'a gidersiniz dedi temmuzdada tercihler varmış ve şu an nreye başvuru yapacağımı bilmiyorum:D

Dostum tercihler hep birlikte yapılacak yani LYS sınavı bittikten ve sonuçlar açıklandıktan sonra hem YGS'ye girenler hem de LYS'ye girenler tercihlerini aynı zamanda yapacaktır.Bunun için daha zamanın var.Ayrıca senin 4 yıllık için puanın yetmediğine göre YGS 1,2,3,4,5,6 puanlarından biriyle 2 yıllık tercih yapacaksın muhtemelen ki barajı geçememişsin durum burda biraz zorlaşıyor.(LYS sonuçları 15 temmuz'a kadar açıklanacak aldığım bilgiye göre.Ondan sonrada tercihini yapabilirsin)tercih başvurusunu ösym'e merkezine yapabilirsin ayrıca orada daha detaylı bilgide almış olursun

Saygılar

lys sınavı 15 temmuza kadar açıklanacaksa işimiz var.İlk sınava girdik 3 aydan beri millet sınava girecek diye bekliyoruz.Eski sistem süperdi.Herşeyi karıştırdılar.

:) Herşeyde bir hayır vardır dostum.Bu sistemden yeterli verim alınamassa bunuda değiştirirler.Önümüzdeki senelerde açık uçlu sorular sorulacak denildi.İnşallah hayırlı olur

Saygılar...

Ben size tüm sorularınızın cevabını verıyım hatta daha fazlasını verıyım Tum universite tervihleri 2 yıllık 4 yıllk lys ygs tercıhlerı 2 senelık dikey gecıs hepsinin tercihleri Agustosta yapılacak Okudunuz okuldan tercıhlerı yapabılcegınız gıbı ınternet uzerınden de yapılabılecek Ayrıca Kpss ye de gırmek ıstıyorsan kı herkez gırıyor okuldan 1 adet gecıcı mezuniyet belgesı alıyorsun bankayada 39 tl para yatırıyosun daha sonra cevrendekı bır lıseden basvuruyorsun son gun 2 temmuz bu sınavada gırmenı ısterım

bende meslek lisesi mezunu oldum bugün itaberiyle:=) 2 yıllığı düşünüyorum 2 yıllık seçmek ve tercih edmek içinde diploma notuna göre yerleşicez bildim kadarıyla

Aynen katılıyorum kardeşim sana :)

Bende diploma puanı ve okul puanı ile birlikte çevre ilçelerdeki meslek yüksekokullarından birine gideceğim :)

Aynen katılıyorum kardeşim sana :)

Bende diploma puanı ve okul puanı ile birlikte çevre ilçelerdeki meslek yüksekokullarından birine gideceğim :)

Hayırlısı olsun dostum.Keşke 4 yıllık bir fakulte okuyabilseydin.Ama inşallah geçiş yapmayı düşünüyorsundur.Üniversite hayatında başarılar

Saygılar

bende bugün Meslek Lisesi'nden mezun oldum çok şükür...

barajı bile geçemedim diyorsun da hangi barajı 140 baraj puanı nı mı yoksa 180 baraj puanını mı ikisini kısaca açıklayım:

140 baraj puanı ile 2 yıllık önlisans ile açıköğretim e yerleşebilirsin.2 yıllığa gitmek için normal tercih zamanını bekleyip ösym internet sitesinden yapılacak olan tercihlerde istediğin meslek yüksekokullarını seçebileceksin diploma notunun yettiği çerçevede tabiki.

180 baraj puanı ile lys lere girme hakkı elde edeceksin.ygs den iyi bir puan alıp ygs ile lisans programlarına yerleşebileceğin bölümlerde var mesela kendi bölümünüzün öğretmenliği olabilir.

ben bir sene daha hazırlanıp ygs den Mekatronik Öğretmenliğini kazanmaya çalışacağım.eğer sende kendine güveniyorsan ve maddi durumun yeterli ise iyi bir dershanede hazırlan bence 2 yıllık programlar pek tavsiye edilmiyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...