Jump to content

Işlemci Ve Ram Sıcaklığı

asabay

Recommended Posts

arkadaşlar bilisayarım son zamanlarda oldukça yavaşlamaya başladı ve format attım ancak gördüm ki tekrar aynı sorunlatrı yaşamaya devam ediyorum. işlemci sıcaklığı 80 derece ve ram sıcaklığı ise 56 derece... sizce de bu sıcaklık anormal değil mi?

İşlemci ısısı 80 derece mi?? Hayırdır kardeş evi mi ısıtıyosun :) Derhal fanlarını kontrol et kasanı temizle macununu sür.80 derece hayli hayli fazla.Ama derece olduğuna emin msiin?Bak sonra fahrenhayt olmasın?

Ne kadar düşükse o kadar verimli çalışır.Benim yazları 30-35 arasında kışları 20-25 arasında çalışıyor...

cok düşük :s imrenmedim değil. işlemci modelim benim dual core 2,80 ghz. bu sıcaklıklarda sogutmak için ekstradan sogutucu falanmı kullanıyorsun?

işlemcinin model nedir?ram sıcaklığını nasıl görüyorsun,ramlerde ısı algılayıcı yok..(belki ddr3 lerde vardır ama altında yok eminim,yada soğutuculu ram ise soğutucu parçada olabilir)..o 56 derece başka birşeyin sıcaklığı olmasın

Bendeki değerler.

İşlemci AMD Semperon 3000+ 1.81 Ghz.

Bios bilgileri:

System temp : 32 derece

CPU temp : 44 derece

CPU fan speed : 2721 rpm

Bu değerler sizce normalmi?

biosta 21 derece ve fan 2127 ile dönüyor

cpu nun üstü tamamen toz olmuşto yaklaşık 3 mm kalınlığında 18 ay sonratemizledim sonra byle sıcaklık düştü fan dönüşü arttı

sorunmu var normalmi

abicim 2 pc 2side intel var biri corei7 biri e2180 ikisindede cpu 30 dereceyi geçmiyo

e2180 i arkadaşla aynı almıştık onunki benden daha çok çalıştı ama ben ram takviyesi yaptım artık onunki açılışta 25 ile açılıyo benimki 8 ile açılıyo

:)

işlemci amd'mi acaba.. 80 derece normal şartlarda çok aşırı bir sıcaklık.. acaba farketmeden overclock mu yaptınız işlemciye.. çok karşıma çıktı bu durum.. akasa 455 termal macun çok iyi sonuçlar veriyor.. dedğimi macunu alın ve düzgün bir şekilde sürün..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...