Jump to content

1 Dvd Ye Sıgması Gerekiyor

Recommended Posts

teknik servis için multiboot dvdsi hazırlıyorum. içeriği şöyle

Windows Görsel Xp

Windows Sade Xp

Windows 7 (Kemal Alkın'ın Hazırladıgı KA7 BLACKGREY 2010 Edition)

Hiren Boot 9.6 Türkçe

Görsel xp "1.3 Gb"

Sade xp "600 mb"

windows 7 "3,07 GB"

hiren boot 9.6 "122 mb"

bunları dvdye sıgdırmam gerekiyor

xp dosyalarını aynı kaynakta kullanmayı duymuştum sabahtan beri arıyorum forumda bulamadım.

bu işle uğraşan arkadaşlar lütfen bi yardımcı olursanız çok makbule geçicek

Windows 7'i değiştir istersen 3.07 GB orada fazla duruyor onun yerine boyutu az bir Windows 7 koysan modifiye edilmemiş. Daha bir teknik servisci olur. Yanii daha Lite ...

Sade XP dedimizin şeyde SP3 entegre+driver ise sorun yok ama boyutu iyi ayarla ;

Benim önerim Teknik servis yapıyorsan;

- XP SP3 + Driver

- Windows 7 (normal)

- ve diğer ıvır zıvır

bazen görsellik isteyen müşteriler istiyor. onun için koydum.

iki xp de de driver(lan, wlan, chipset, cpu, sata) ve full güncelleme var haziran ayına kadar.

hangi win7 yi öneriyosun. benim şuana kadar en çok beğendiğim buydu onun için ekledim.

iso kalıbını nlite ilemi oluşturuyum yani. aero studio ile menu hazırladım. aero studio da hazırladıktan sonta iso kalıbı yapıyor airo menu die klasor atıyor o klasoru kopyalayı multiboot dizinine atıp nlite ilemi iso yapim yoksa blue_life başka iso programı onermisti onunlamı yapiyim

Farketmez. nLite ile ISO yaparsın, açılış dosyasını Aero Studio'nun açılış dosyası seçersin. Yine aynı şekilde açılır. blue_life'ın önerdiği program ne bilmiyorum ama büyük ihtimalle bir komut dosyası kalindeki ISO oluşturma sistemini önermiştir.Oda aynı işi yapıyor sanırım. Aynı dosyaları tek yazıyor ISO'ya.

arkadaşım neden 8 gb lik bir dvd yada çift katmanlı bir dvd kullanmıyosun benimki sadece bir öneri saygılarımla...

Herkesin DVD sürücüsü çift katman desteklemediğinden olabilir mi dersin :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...