Jump to content

Oyun Ve Program Kurulumu Hakkında Yardım

fuyaka

Recommended Posts

Hazırlanabilir, şöyleki;

File.Run("AutoPlay\\Docs\\Program.exe", "", "AutoPlay\\Docs", SW_SHOWNORMAL, true)
File.Run("AutoPlay\\Docs\\Oyun.exe", "", "AutoPlay\\Docs", SW_SHOWNORMAL, true)[/CODE]

Bu şekilde 2 satır kodla yapabilirsin. 1 satırda oyundan önce çalışması gereken program, 2. satirda ise oyun çalışır. 1. satirin sonundaki true, o program kapanmadan diğer kodu çalışıp çalışmayacağını ayarliyor. true olursa 1. programın kapanmasını bekler. false olursa beklemez. kendine göre düzenlersin.

mesela page 1 in özelliklerinden, on show sekmesinde yaptım su programları çalıştır diye.

autorun.exe ye tıkladığımda mesela arkada böyle bi pencere de cıkıyo onu diyorum.

Please register to see this content.

Eğer senin istediğin sadece bu programların çalıştırmak ise neden ams kullanıyosun ki?Bat dosyası ile yapabilirsin istediğini..

bi kaç kez denedim de sonunda, örnek iki program gösterdim ve bu sekilde yaptım, 20100626181220capture.png

.bat ta sanırım setupin kurulumunu beklemeyecekti. bu program cok güzelmiş

talha .bat hazırlamayı biliyosan şimdi babylon sözlükleri var bi klasörde, .bat ı çalıştırınca o klasördeki tüm .blg uzantılı dosyaları yani sözlükleri çalıştırabilir miyz? cünkü, tek tek tıklaması cok uzun sürüy her seferinde. bi kac kez denedim yapamadim, sordum kimse cevap vermedi

Bat kullanmayı çok bilmiyorum blackman gelirse onun bat bilgisi iyidir.Bu arada bu çalıştırma işlemi için sana ams yerine autoit tavsiye ederim.Çünkü ams bu iş için hantal kalır ve boyutu çok yüksek olur.Autoitte açarsın bir tane boş script dosyası RunWait komutu ile hangi exeleri çalıştırmak istersen çalıştırırsın...

bilmem mi canım halen faydalanıyoruz tecrubelerinden. ama ne bileyim AutoIt'in böyle gözle görülür bir tasarım penceresi felan yokya ondan pek ısınamadım ben. İşin kolayınamı kaçıyorum, Görselliğimi seviyorum bilemedim :p

bi kaç kez denedim de sonunda, örnek iki program gösterdim ve bu sekilde yaptım, 20100626181220capture.png

.bat ta sanırım setupin kurulumunu beklemeyecekti. bu program cok güzelmiş

talha .bat hazırlamayı biliyosan şimdi babylon sözlükleri var bi klasörde, .bat ı çalıştırınca o klasördeki tüm .blg uzantılı dosyaları yani sözlükleri çalıştırabilir miyz? cünkü, tek tek tıklaması cok uzun sürüy her seferinde. bi kac kez denedim yapamadim, sordum kimse cevap vermedi

Denemedim ama çalışması lzm;

sDizin        = _SourceFolder .. "\\AutoPlay\\babylon\\"
tbDosyalar    = File.Find(sDizin, "*.blg", false, false, nil, nil);
    for a, q in tbDosyalar do
    local tYol = String.SplitPath(q);
        if File.Run(q, "", tYol.Drive .. tYol.Folder, SW_SHOWNORMAL, true) then
        Label.SetText("Label", tYol.Filename .. " yüklendi");
        else
        Label.SetText("Label", tYol.Filename .. " yüklenmedi!");
        end
    end
    Window.Close(Application.GetWndHandle(), CLOSEWND_TERMINATE);[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...