Jump to content

Ams 8 Soru ?

zafersword
 Share

Recommended Posts

sanırım konuyu yanlış yere açmışım yönetici arkadaşlar ilgilenirse sevinirim

arkadaşlar ben bu ams programıyla ilgilenmeye başladım ve bişeyler yapabimke istiyorum yapmak isstediğin şey eminim sizler için çook basit birşeydir ama benim için zor ve bir okadarda içinden çıkılmaz hal alan bir sorun sorunum elimde bir programın dosyaları var zip dosyası şeklinde ve ben şöle bişey yapmak istiyorum kur butonunu tıkladığım zaman zip dosyasının içindekileri masaüstüne çıkarsın ve yukarıda progress bar ilerlesin bunu nasıl yaparım kısabir kodu vardı ama kaybettim kodu ve kod olmayınca hiç bişe yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkürler

Edited by zafersword

zip dosyanızı Docs klasörünün içine atın. ve buttona şu komutları yazın:

StatusDlg.Show()
Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\Desktop.zip", {"*.*"}, _DesktopFolder .. "\\Klasor", true, true, "", ZIP_OVERWRITE_ALWAYS)
StatusDlg.Hide()

Not: Dosyaların direk masaüstüne çıkmasını istiyorsanız .. "\\Klasor" kısmını silin.

Edited by KintaRo

Usta Allah razı olsun çook saol ama tek bir sorunum kaldı bu şekilde yapıyor ama dosyalar çıkartılırken Progress bar [ilerleme çobuğu]da göstersin istiyorum üstünde bişey çıkıyor orda ilerliyor ama ben üste bişe çıkmasın Progress bar da göstersin istiyorum

Edited by zafersword

Progress1 adında bir tane obje oluştur.Sonra örnek olması için bir de buton butona şu kodları yaz.

function zip (sPath, nPercent, nStatus)
	if nStatus == ZIP_STATUS_MAJOR then
	Progress.SetPos("Progress1", nPercent)
	Progress.SetText("Progress1", "%"..nPercent)
	end
end

Zip.Extract("çıkarılacak dosya", {"*.*"},"çıkarılacak yer", true, true, varsa şifre, ZIP_OVERWRITE_NEVER, zip);

Olmuyor usta hata veriyor ne yaptıysam olmadı ya aslında çook basit bişey zipdeki dosyayı masa üstüne çıkaracak çıkartırkende progress ilerliyecek bukadar başka bişe istemiyorum en üsteki kodla yaptım oldu ama ozamanda üsten bişe ilerliyor zip çıkarılıyor diye ben istediğim progress ilerlesin

Edited by zafersword

Usta çıkarırken her çıkartığı sayı kadar soru soruyor mesela yükleme 1 oldu bişey geliyor tamm tıklıyorum 2 oluyor bişey geliyor tamam tıklıyorum 3 oluyor bişey geliyor tamm tıklıyorum 100 e kadar gidiyor yani çıkarana kadar 100 kere enter e basıyorum şaka gibi

Edited by zafersword

Usta okadar bilgisizimki hiç bişey bilmiyorum oyüzden yardım arıyorum yukarıdada yazdım zaten yeni başladım diye bizimkisi bir heves öğrenecez bu arada çook saol uğraştığın için Allah razı olsun

Edited by zafersword

• 1 yıl yıl...

function zip (sPath, nPercent, nStatus)
if nStatus == ZIP_STATUS_MAJOR then
Progress.SetCurrentPos("Progress1", nPercent);
Progress.SetText("Progress1", "%"..nPercent)
end
end

Zip.Extract("AutoPlay\\Docs\\2010HDmdu4.zip", {"*.*"}, _DesktopFolder, true, true, "", ZIP_OVERWRITE_NEVER, zip)

Ben yukardaki gibi yaptım arkadaşlar çalışıyor gayet güzel bir çalışma bilgi verenlere teşekkürler