Jump to content

Ekran Kartı Sürücüsü Güncellendi, Görüntü Bozuldu?

muselmansuffe

Recommended Posts

adszimmb.jpg

Arkadaşlar, Metro 2033 oyununu kurdum az önce. Her şey hazır, açtığımda ekrankartı sürücüsünü güncellememi istedi, güncelledim. Bilgisayara reset attı, açıldığında ayarlar yukardaki resimdeki gibiydi.

Sağ altta baloncuk çıktı, Ekran görüntüsü ve derinliği otomatik ayarlansın mı? diye, evet dedim ama düzelmedi.

Kendim ayarları değiştirmek istedim ama değiştiremedim. Neden oldu? Ve çözümü nedir?

Not: Şuanda eski driver'a geri döndüm.

Aygıt yöneticisinden Ekran bağdaştırıcısı bölümünde kart modeli yazana say tık ile KALDIR diyerek b.sayarı yeniden başlatın ve açılışta yeni donanım bulundu sihirbazını iptal ederek elinizdeki güncel Driver i yüklediğinizde sorununuz düzelir.

Modifiye xp kullanıyorsun bende zamanında olmuştu

güvenli modda kaldır ve tekrar driverı kur

Modifiye XP olmasa sorun olmayacak mıydı yani?

Güncellediğim driver'ı kaldırdım zaten, şuan eski driver yüklü. Güncellediğimi mi yeniden kurayım diyorsun?

Aygıt yöneticisinden Ekran bağdaştırıcısı bölümünde kart modeli yazana say tık ile KALDIR diyerek b.sayarı yeniden başlatın ve açılışta yeni donanım bulundu sihirbazını iptal ederek elinizdeki güncel Driver i yüklediğinizde sorununuz düzelir.

Deneyip yazarım sonucu.

Modifiye XP olmasa sorun olmayacak mıydı yani?

Güncellediğim driver'ı kaldırdım zaten, şuan eski driver yüklü. Güncellediğimi mi yeniden kurayım diyorsun?

güvenli modu açıp driverı kaldır sonra yenisini kur ve bak sonuca :)

necooy un 2008 çalışmasında olmuştu :)

Ben sürücüyü güncellemiştim ya, o paketi nereye atıyor sistem? Tekrar indirmeyeyim.

ati ise c ye atar ati klasörüne (program files değil)

eskiyi de kaldırdıktan sonra (güvenli modda) reset at

gene güvenli modda kur

öncelikle driveri kaldırman lazım yinden başlat ekran kartını yeniden bulacaktır hayır bu kez değil/listeden belli konumdan seçeneğini seçip /arama ben seçeceğimi seç ekran bağlaştırıcıları göz attan driverin yerini göster yükleyip düzelecektir yorumda yanlışlık olabilir aklımda kaldığı kadarıyla yazdım seçeneklerde yazanlar farklı olabilir

evet nvidiayı C ye atıyor yüklemeyi kaynak olarak orayı gösterebilirsin eğer yükleme yeni sürücüler ile de olmazsa mutlaka ekran kartı üzerindeki kondansatörlere bak şişmiş olursa 4 bite düşüyor

muselmanım sorunun nedeni Firefoxtur.Kaldır onu cillop gibi olur. :dribble:

Şaka bir yana anırım uyumsuz sürücü paketi indirdi.Sizn yerinizde olsam doğrudan NVDİA sitesine gidip oradan son sürüm güncellemeleri indirip kurarım.Kurulumdan önce mutlaka görev yönetisinden NVDİA nın çalışan programlarını devre dışı bırak.Ondan sonra eski sürücüyü kaldırıp sistemi yeniden başlat.Berbat bir görüntü gelir(aslında Firefox yüzünden).Güncel sürücü paketini yükle ve sistemi yeniden başlat.(Sonra da Operayı kur)Saygılarımla

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Güncel sürücüyü tekrar indirdim. Aygıt Yöneticisi'nden eskisini kaldırdım, reset attım.

Yeni sürücüyü manuel olarak yükleyip tekrar reset attım, sorun kalmadı.

muselmanım sorunun nedeni Firefoxtur.Kaldır onu cillop gibi olur. :dribble:

.Berbat bir görüntü gelir(aslında Firefox yüzünden).Güncel sürücü paketini yükle ve sistemi yeniden başlat.(Sonra da Operayı kur)Saygılarımla

:D Yok abi, Opera'yı kaldırmıştım geçen haftalarda, çerezleri kalmış, onları kaldırınca düzeldi. :D

Bir musibet bin nasihattan iyiymiş, öğrendik bugün.

Çoğu programın güncellemesini yaparken, eskisini kaldırmamak sorun olmuyor da bunda niye oluyor anlamadım. Kendisi otomatik kaldırsın madem öyle. İlginç. Okyanusu geçip derede boğulmak dedikleri.

muselmanım sürücü paketi kurarken aklında olsun.Hangi sürücüyü kurarsan kur.Mutlaka sistemi yeniden başalt.Bendeki Asus nakart en az 2-3 kez sistemi yeniden başlatıyor.Eski sürücüyü kaldırmadan önce mutlaka görev yöneticisinden devredışı bırak sonra da ya orjinal cd sini takıp Onar(Repair) ya da kaldır de.Sonra sistemi yeniden başlat.Ve yeni güncel paketini kur.

Bu arada bir musibet bin nasihatten iyidir diyorsun ama musibet 3.6.6 final sürümüne hatta 4.0 Beta 1 sürümüne ulşatı ama sende hala duruyor.Bu ne yaman çelişki :dribble:

muselmanım sürücü paketi kurarken aklında olsun.Hangi sürücüyü kurarsan kur.Mutlaka sistemi yeniden başalt.Bendeki Asus nakart en az 2-3 kez sistemi yeniden başlatıyor.Eski sürücüyü kaldırmadan önce mutlaka görev yöneticisinden devredışı bırak sonra da ya orjinal cd sini takıp Onar(Repair) ya da kaldır de.Sonra sistemi yeniden başlat.Ve yeni güncel paketini kur.

Bu arada bir musibet bin nasihatten iyidir diyorsun ama musibet 3.6.6 final sürümüne hatta 4.0 Beta 1 sürümüne ulşatı ama sende hala duruyor.Bu ne yaman çelişki :dribble:

Abi zaten genelde kendisi reset atıyor sağolsun da, önerinizi dikkate alacağım; hepsini değil tabi ki. Dünya'da Opera kullanan %3'lük kesimden olmak garip bir duygu osla gerek. Bauu.. :D

Abi zaten genelde kendisi reset atıyor sağolsun da, önerinizi dikkate alacağım; hepsini değil tabi ki. Dünya'da Opera kullanan %3'lük kesimden olmak garip bir duygu osla gerek. Bauu.. :D

bende operaya geçtimde ısınamadım

bide aşırı şeffaf tema yüklemişim :D

bauu... :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...