Jump to content

Oto Ses Sistemi Tavsiyesi

eylem80

Recommended Posts

selamlar arkadaslar. sizlerin yardımına ihtiyacım var. arabaya yeni bir komple ses sistemi döşemek istiyorum acaba tecrübeli olanaların bu işten anlayanların tavsiyelerini alabilir miyim?

*oto-teyp

*sub-woofer

*amfi

*hoparlörler

tavsiyelerinizi ciddiye alıyorum simdiden herkese çok teşekkürler... :)

• 2 hafta sonra ...

bı tavsiye yok mu arkadaslar bana soyle guzel bı sıstem hazırlayalım hep bırlıkte. fıyat olarak hepsı bırlıkte 750-1000 tl ye kadar cıkabılırız. saygılar....

ARkadaşım ii guzelde 750 - 1000 tl ye tesisat olmaz yani tam tesisat denmez ama çin mallarından yapabilirsin ondada 1 2 ay dinlersin hoparlarloren kabloları aşınır kopar gider amphli aşırı ısınır ses bozumu yapar yanar gider falan

*oto-teyp = sony yada pioner 300 350 tl

*sub-woofer = hazır kabinli satılanlar var media markt da 200 300 ( ucuz işi woofer lakin çitf bobinli woofer alırsan sadece woofer a o akadar para verirsin )

*amfi = tavisyem 4 çıkışlı bri amphi alman en az 4*60W RMS (THD %0,01) olsun ön lere midleri tweeterlerı bagla arkaları kopru modeunda woofer a var En az 350 tl

*hoparlörler 3 yollu speaker alamnı oneririm tabi birde piezzo tweeter en az toplam 100 tl falan tutar

Profosyonel

*oto-teyp Sony Pioner DVD oyantıcılı

*sub-woofer Çift bobinli en az 30cm rms en az 400w + MDF kabin

*amfi Woofer için Class D ( en az 400W RMS THD %0,001 ) Mid ve tweeterlar için en az 4*100w

*hoparlörler Crossover lı filtreli mid bass lar + piezzo tweeterlar

Hoparlörlerde ön ve arka için komponentler var JBL tavsiye ederim bana göre açık ara önde

Woofer için yine JBL maddiyat önemli değil diyorsan Rockford Fosgate Punch kullan,

Anfilerde taviz verme sakın Alabiliyorsan JBL filan al birazdaha ucuz almak istersen Jameson anfileri kötü değil verimleri gayet iyi.

Player için Pioneer veya Sony 'nin üst modellerini kullan 200 ~300 arası olanlarr gayet uyduruk makineler.

Hoparlörlerde ön ve arka için komponentler var JBL tavsiye ederim bana göre açık ara önde

Woofer için yine JBL maddiyat önemli değil diyorsan Rockford Fosgate Punch kullan,

Anfilerde taviz verme sakın Alabiliyorsan JBL filan al birazdaha ucuz almak istersen Jameson anfileri kötü değil verimleri gayet iyi.

Player için Pioneer veya Sony 'nin üst modellerini kullan 200 ~300 arası olanlarr gayet uyduruk makineler.

750 ~1000 tl'yi geçeceksin bu donanımlarla haberin olsun

bunun yerine

JBL 1000 W woofer

Pioneer Hoparlör - ön / arka set

Jameson Anfi 4x 150W

player olarakta kafana göre ugun bişey bakarsın

gibi bi sistem elde edersin

paran kalırsa Woofer 'ı ayrı bi anfiden sürersin (mesela monoblock anfi) seste zayıflama olmaz.

Birde arabanın aküsüde 70 amperden aşşağı olmasın ki olda kalmayasın. Yoksa gece ses açarsan farların söner. :)

• 3 hafta sonra ...

tavsiyelerinizi dikkate alıyorum arkdaşlar yardımcı olanlara çok teşekür ediyorum. gördüğüm kadarıyla piyasadan pek de haberadar değilmişim :). dediğiniz üzere 1500-1750 lere cıkalım o zaman güzel olsun ömrü uzun olsun istiyorum. teyp de pioneer da karar kıldım usb li olanları tercih edeceğim sanırım 350- 400 o tutuyor. dıger parcalar hakkında henüz karara varamadım. tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler...

anfide jbl teypte pioneer wooferda ya kicker yada sierradan şaşma derim benim arabada şu an ses sistemi var arkadaşım ben tam olarak 955 liraya düzdüm nazar değmesin çok şahane oldu yani giderken bir sokakta büyük ihtimalle farkedilirsin hatta ben eve geldiğim zamanda ailem eve geldiğimi bi 5 dakka önceden hissediyor :D şaka maka bir yana benim düzdüğüm sistemi sana şöle küçük bir ayrıntılı anlatım...

jbl anfi aldım 4 çıkışlı ---- 295 lira

animasyonlu usb ve sd ve iphone bağlantılı pioneer ---- 280 lira

iki adet pioneer 440 watt hoparlör ---- 140 lira

bir adet teyp çerçevesi ---- 50 lira

bi tanede 1200 wattlık pioneer woofer ---- 190 lira

bana biraz pahalıya geldi diyenler olur ama unutmayınki bunları hiçbiri çin malı değildir arkadaşlar hepsi kaliteli ürünlerdir bunun için kaç ay uğraştım ben :D birde sana bir tavsiyem var arkadaşım eğer arabanın bagajı büyükse 16000 wattlık kicker woofer attırabilirsin o zaman bak nasıl oluyor arabanın içinde zıplaya zıplaya gidersin :D benim arabanın bagajı küçük olduğundan dolayı attıramadım :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...