Jump to content

Arkadaşlar Explorer Dosyama Pdm Keylogger Bulaştı

by_alemci_bozok

Recommended Posts

9llnrl.png

arkadaslar resimdede gördügünüz gibi explorer dosyama uyanıgın biri pdm keylogger adlı virüs atmış ve nasıl bulaştıgına anlam veremedim heralde antivürü devre dışı bıraktıgım zaman evdekiler e postalarına bakarken arada kaçmış pc ye arkadaslar nasıl temizlerim bu keylogeri bi el atsak

kullandıgım işletim sistemi:Win 7 ultimate

combofix i kullanmak istemiyorum xp de işe yarıyo ama win 7 bazı sistem dosyalarına ortaya çıkardıgı için kullanmak istemiyorum ve o sistem dosyalarından biri silindigi zaman sistem çöküyo

şimdiden yardımcı olacak arakadslara tşk borç bilirim....

64 Bit Sistem Kullanıyorsun herhalde

ayrıca exploler exe dosyasını farklı bir exploler ile degiştirdinmi degiştiysen bu yüzdende bu uyarıyı verebilir

ayrıca sahiplik aldıysan sahipligi kapat

bu uyarıyı sadece kaspersky veriyor diger antivirüsleri dene bu ortadan kalkacaktır

program dandik aga ne yaparsın B)

Sisteminde keylogger filan yok.Kaspersky ni yanıldığı bir durum var.Bende deaynısı çıkıyor.Filemenü tools araçlarımdan exploreri kapat aç programcığına keylogger diyor.Halbuki kodda sadece exploreri kapatıp açmadan başka bir işlevi olmayan 2-3 satırlık bir kod var.Hepsi bu.Bunu bat veya exe ye çevirince kaspersky keylogger diyor.Bilgilerinize.Saygılarımla

Combofix bende hiçbir sorun çıkarmadı henüz. Çözüm olarak explorer dosyanızı farklı bir explorer dosyası ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

dostum normalde bende bi bilgisayara format atmadan önce combofix,dracula ve sayire programları kullanırım ama malesef geçenlerde bi arkadasın win 7 yüklü pc de combofixle temizleme yaptım ve sistem dosyaları d,e,f gibi disklerde ortaya çıktı ve arkadas o sistem dosyalarını silince tabiki sistem çöküyo ve bilgisayar açılmıyo oyüzden...

64 Bit Sistem Kullanıyorsun herhalde

ayrıca exploler exe dosyasını farklı bir exploler ile degiştirdinmi degiştiysen bu yüzdende bu uyarıyı verebilir

ayrıca sahiplik aldıysan sahipligi kapat

bu uyarıyı sadece kaspersky veriyor diger antivirüsleri dene bu ortadan kalkacaktır

program dandik aga ne yaparsın B)

32 bit sistem kullanıyorum

explorer dosyamı degiştirmedim

sahiplik açık tema falan degiştiriyorum

kis9.0.0.463tr kullanıyodum kaldırıp kis9.0.0.736tr yükledim ve kis9 736/463 ten biraz güçlü kurar kurmaz keylogger ve zararlı yazılımları tespit etti 463 te keyloggeri görmemişti...

Sisteminde keylogger filan yok.Kaspersky ni yanıldığı bir durum var.Bende deaynısı çıkıyor.Filemenü tools araçlarımdan exploreri kapat aç programcığına keylogger diyor.Halbuki kodda sadece exploreri kapatıp açmadan başka bir işlevi olmayan 2-3 satırlık bir kod var.Hepsi bu.Bunu bat veya exe ye çevirince kaspersky keylogger diyor.Bilgilerinize.Saygılarımla

aynen dostum bende öyle düşünüyorum açıkcası kis9.0.0.736tr yüklerken bir çok şüheli nesne tespit etti güveni yomusun güvenmiyosun falan ve bu keylogger muhabbeti çıktı...

32 bit sistem kullanıyorum

explorer dosyamı degiştirmedim

sahiplik açık tema falan degiştiriyorum

kis9.0.0.463tr kullanıyodum kaldırıp kis9.0.0.736tr yükledim ve kis9 736/463 ten biraz güçlü kurar kurmaz keylogger ve zararlı yazılımları tespit etti 463 te keyloggeri görmemişti...

ya aslında 32 64 fark etimiyor ama genelde 64 bit de çıkıyor bu sorun buda kaspersky'ın herşeyi virüs sanmasından kaynaklanıyor

avira nod norton CA bitdefenden filan kur bırakın artık şu kaspersky sevdasını

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...