Jump to content

"türkçe"leşmemiş Windows 7 Kalmasın!

kemal1995

Recommended Posts

AÇIKLAMA

Özellikle; dili ENG/RUS olan ,performansıyla ve görselliğiyle göze çarpan modifiye sistemleri artık internet bağlantısına bile ihtiyaç duymadan kolaylıkla Türkçe’ye çevirebilirsiniz.Caps lar ve detaylar:

Windows umuzun İngilizce olarak kurulmuş Hâli-1:Win7 Ultimate Diamond

tnc1.png

Windows umuzun İngilizce olarak kurulmuş Hâli-2:

tnc2.png

Windows la yüklü gelen diller:Windows la beraber kurulan diller

yukludiller.png

Win7 TR Patch klasörü içeriği:Görüldüğü üzere “Win7tr-patch” klasörümüzde 2 öğe var.Fakat “Win 7 TR yama” öğesine tıkladığımızda “lp.cab” adında yeni bir öge ortaya çıkıyor.Bu yapılacak olan dil yüklemesinin paketidir.

win7trpatchierii1.png

win7trpatchierii2.png

Türkçe’mizi yüklemeye başlıyoruz:”Win 7 TR yama” ögesini açtığımızda otomatik olarak “Dil Yükleme Ekranı” geliyor.Dil pakei yüklenene kadar bekliyoruz.Biraz uzun sürebilir.Yükleme bittiğinde ise bu küçük pencere “Completed” uyarısını verip kaybolacaktır.

yuklemebasliyor.png

Biraz sabır:

yukleniyor.png

Bitti,bitecek:

bitti.png

Şuan Yüklü diller:Evet,artık Türkçe’miz Yüklü durumda.Klasör içindeki “Vistalizatör” programını çalıştırınız.Gelen uyarıya “yes” deyip program arayüzüne geçiniz.Gelen pencerede Windows kurulu olan tüm diller listelenecektir.Biz “Turkish” i seçip “Change Language” Diyoruz.

yukludiller2.png

Vistalizatör Programı:Gelen pencereye “OK” diyoruz. “Exit” a basıp çıkış yapacağız.(İkinci resimde) Bizden RESTART yapmamızı istiyor. “yes” deyip Windows umuzu restart yapıyoruz.

83085467.png

vistalizator.png

Windows umuz artık %100 TÜRKÇE’dir.

trwin.png

Defalarca denenmiştir.Başarıya ulaşılmıştır.

RAR ı HotFile a yüklüyorum.Upload biter bitmez paylaşacağım.Alternatif link isteyen varsa yazsın.

Rapid' e upload edersen daha makbule geçer. Hotfile biraz sapıttı yine :)

aslında ben ilk olarak rapid e upload ediyodum.2 kere denedim.ikisinde de hata verdi.ama Allah ın hakkı 3 tür.senin için bi daha deneyelim. :shifty:;)

Rapid upload a başladım.hadi hayırlısı bakalım.inşallah olur :)

Windows güncellemelerindenn Türkçe paketini yükleyince zaten Türkçe oluyor?

Sayın Admin im,

konunun başında da belirttğim gibi,herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yükleniyor.hani elinin altında devamlı interneti olmayanlar için faydalı olur diye düşündüm. :rolleyes::huh::D

ultimatimate oldktan sonra dil değiştirmesi çok kolaydır zaten

böyle dediğine göre;modifiyesiz Win7 kullanıosun.çünkü modifiye win7 lere TR yama denetim masasından falan yüklenemiyor.zaten entegre de edilmiyor.modifiyesiz ingilizce win7 ler de sorun çıkmıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...