Jump to content

Kurtardıgım Dosyalar Açılmıyor

akincaglar

Recommended Posts

arkadaslar

2 hafta önce partion magic ile bilmeden birleştirme yaptım sonrası bir felaket

yani HD deki bilgiler silindi ve PC acılmadı bende yeniden yukledim win 7 aynı HD'ye ve r-studio,get data back ve stellar, ile bazı dosyalar (.ocx veya .pcd gibi) cıktı simdi o dosyaları acmak icin surf yaptım bir care bulamadım ben sonradan gidip WD hard Disk aldım ve yeniden win7 kurdum.şimdi

o dosyaları acma imkanım varmı var ise nasıl, ayrıca Hirens boot iyi dediler aradım ama full bulup yazdıramadım Dvd'ye indiriyorum ama acınca 8-10 tane farklı dosya oluyor acılmıyor Dvd

bana bir fikir verin lütfen 2 haftadır ugrasıyorum

okudugunuz için tesekkurler

Sildiğin dosyaların daha önceki uzantıları ne idi? ve suan kurtardığın bütün dosyalar yazdığın gibi ocx vb dosyasımı olmuş? biraz daha net bilgi verirmisin... bu arada sildiğin verilerin üstüne başka veriler fılan yamış isen uçmuş olabilir sende kalıntılarını geri getirmekle yetinebilirsin...

walla sen epey bi kurtarma programı denemişsin üzerine yazmış onların ama sana önerim

Data Rescue PC2 denemen Data Rescue PC3 kırılmışı yok malesef

linux tabanlıdır

not:bilgilerini kurtarma ihtimali düşük yani

walla sen epey bi kurtarma programı denemişsin üzerine yazmış onların ama sana önerim

Data Rescue PC2 denemen Data Rescue PC3 kırılmışı yok malesef

linux tabanlıdır

not:bilgilerini kurtarma ihtimali düşük yani

Önerin için sag ol

nereden bulacagım ? kırılmış Data Rescue PC2

linkleri aradım eski oldugu için rapid veya HF'da yok

iyi günler

Hiren boot dediklerinin içindeki veri kurtarmayı kullanacaksın diye bi şart yok rahat ol yani aşağı yukarı hepsi aynı işi görür birbirlerinden pek bi üstünlükleri yok tabi profesyonel programlardan bahsediyorum örnek vermek gerekirse Active Undelete veya Ontrack Easy Recovery bunlardan birini kullan bu tür programlar da ayarlar ve uygun seçenek ile taramayı yaptırdığın vakit bi liste çıkar ama sadece bazıları yani kurtarılacak durumda olanlar belirtilir durumu kötü olup da kurtarma imkanı zayıf olanlarda listelenir sen istediğini kurtarırsın tabi zaten programın zayıf dedikleri kurtarsan da açılmaz hasarlıdır o yüzden durumu iyi gözükenleri kurtar

Fakat eger Portation Magic birleştirme yaptığında veri taşıma yaptıysa o taşıdığını kurtarman zor veri taşıma ile silme arasında fark var zira silinen veri üzerine veri yazılmadıysa daha kolay kurtarılır

İşin özü şu Sen bi birleştirme bide yeni sistem kur yapmışsın muhtemelen hala o hdd ye veri yazıp okuyor yani kullanıyorsun verilerin üzerine yeni veri yazıldıkça her geçen gün verileri kurtarman dahada güçleşir bir program seç ve harici bi diske kurtarabildiğini kurtar eğer kurtardığın hiçbirşey işe yaramıyorsa yukarda değindiğim sebeplerden ötürüdür yapacak birşey yok

fazla uğraşma yeni arşiv oluştur tabi sen bilirsin biraz daha kafa yorsan uğraşsan da sonuç değişmeyecektir

Kolaygelsin

cevaplarınız için tesekkurler arkadaslar

Samsundaki birleştirmeden/kayıptan 2 gün sonra şimdi kullandıgım Win 7'yi yeni aldıgım WD Hard Disk üzerine kurdum

ve ayrıca Harici bir hard disk satın aldım o da kenarda duruyor bilgileri yuklemek için.

Hiren's boot'a giriyorum Recover tools'dan bir program seciyorum ama "Lisansı yok"

diye uyarı veriyor yani kullanamıyorum.bütün Recover programlarını denedim hepsi aynısını diyor; "lisans yok"

Hirens'in craclısı yok herhalde.

ULUMANİTU arkadasın dedigi gibi"Active Undelete veya Ontrack Easy Recovery" programların craclısını bulup

son kez deneyecegim ve harici diske yuklemeye calısacagım,oda olmasa son verecegim.

tekrar tesekkurler

Not:arkadaslar eger

Please register to see this content.
sitesinde oyun oynuyorsanız beni bulun size

milyonlarca puanı siz yardım sever arkadaslara ücretsiz vereyim,ben hep Poker oynarım ve Nickim ; amigo06

buyur burdan indirebilirsin

Please register to see this content.

şire:12

indirdim ve Dvd'ye yazdırdım tesekkur ederim

reset yapınca giriyorum seriali her sey O.K. 200 gb diski kurtar diyorum o da O.K

ama 1,5 2 saat sonra duruyor ve "bad file" gibi bir sey yazıyor ve

devam diyorum 2,3 saat sonra belirlediğim yere 4,5 Gb lık bir dosya indirmiş ve hepsi Windos dosyaları

nerede yanlıs yapıyorum yoksa bütün bilgiler gercekten gitmiş mi?

tekrar tesekkurler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...