Jump to content

Ekran Kararması Ve Donma

RippLe

Recommended Posts

Daha öncede aynı konu içerikli sorular sormuştum fakat sorun devam ediyor.

Bi gün en ufak bi kasma bile olmadan oynadığım oyun bi gün daha açılış ekranında donuyor ve ekran kararıyor.

Tek oyunda olmadığı için sorun oyunlardan kaynaklanmıyor.Oynadığım her oyunda sorun aynı.

Yaklaşık 2 haftadır sorun yoktu kasma, kararma hiç bi sorun çıkarmadı.Oyunları da full grafik oynadım.

Bugün en düşük grafikli oyunu açtığımda bile takılıyor önce.sonrada kararıyor ekran.

Daha önce bu sorun çıktığında ekran kartını servise gönderdim fakat problem yok kartta dediler.

Sorun işletim sistemimden de kaynaklanmıyor çünkü yaklaşık 6 farklı sistemde denedim.Win7-xp-vista ve modifiye xp çeşitleri.

Sürücüden de kaynaklanmıyor çünkü her formatta güncel sürücüyü indirip kurdum.

Bu problem başka hangi donanımla ilgili olabilir?

Donanım :

gigabyte p55a ud3r

his hd5770

intel i5750

4gb ocz platinum

wd 500 gb hdd

benQ 21,5'

500w high power

Parçaları söküp tekrar taktım.sorun aynı.Isınma sorunu olabileceğini düşünüp kasayı açtım.İçeride çok belirgin bi sıcaklık yok gibi.

Bir de sormak istediğim; ramlerin takılış sırası önemlimi? benim ramlerin birisi 1. diğeri 3. sırada.

Not :Fanlar da sorunsuz çalışıyor.

Merhaba

Sizin bu olayı bede yaşadım fakat bende donma olayı yoktu ama ekran zaman zaman kararıyordu. Ekran görüntüsü gittiği zaman, bilgisayarın açık olmasına rağmen hiç bir işlem yapamıyordum. Reset tuşu ile yeniden başlatıyordum ve uzun bir süre bunu hiç yapmıyordu.

Özellikle çoklu çalışmalarımda bu durum gerçekleşiyordu.

Ekran kartını sıkı bir teste tabii tuttum ve hatanın bundan kaynaklandığını gözlemledim. Garantisi olmadığı için yeni bir ekran kartı aldım ve sorunum düzeldi. Şimdi istediğim kadar çoklu iş ve tarayıcı açabiliyorum..

Sanırım sizdeki sorunda buna benzer bir şey. Başka bir ekran kartı takarak durumu gözlemleyin. Eğer durum değişikse ekran kartınızı değiştirmeleri için servisini zorlamaya çalışın.

Başarılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...