Jump to content

Windows Gadget Düzenlemek Istiyorum

coxefgun

Recommended Posts

Öncelikle konuyu programlama bölümü altına açmak isterdim ama orada uygun bölüm bulamadım. Bunun için değerli site yönetiminden özür diliyorum, yanlış yere açmış olabilirim.

--------------------------------

Gençler selamlar herkese.

Az önce sırf meraktan Windows Live Messenger için yazılmış çok da kullanışlı bir gadget buldum.

http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=5f6450f8-8876-4a81-a32b-46eac16fd69f

Ama malesef bu gadget ingilizce ve tipi hoşuma gitmedi. Sonra şeytan dürtmüşcesine "ben niye bunu düzenlemiyorum" dedim kendi kendime. Ufak çaplı bir araştırmadan sonra bu iş için yazılmış bir program olduğunu da buldum fakat .NET tabanlı çalışıyor ve programın yazılması için bazı programlama dillerinin bilinmesi gerekiyor.

http://blogs.msdn.com/b/markhsch/archive/2007/08/09/net-sidebar-gadget-creator-2-0-release.aspx

Programlama dillerini bilen bir arkadaşla beraber yukarıdaki gadgetı düzenlemeye niyetlendim. Yardım etmek isteyen olursa alta mesaj atsın.

Amacım hem vakit geçirmek, hem vatana millete yararlı birşey yapmak (burasını espri olsun diye yazdım :lol: ) hem de sizin sayesinde az da olsa programlama bilgisi edinmek.

Ben tasarımına başlıyorum, desteklerinizi eksik etmezseniz çok sevinirim.

Saygılarımla...

Var olanı çok basit bir şekilde düzenleyebilirsin

[b][/b][/code[/font][font=Arial]]

[/font] [font=Arial]bu programı yaparken farkettim ki gadget lar aslında birer 7z ile sıkıştırılmış dosyalar.

Sende 7z ile gadget dosyasını çıkarıp içinde dil ve tasarım değişikliği yapabilirsin. Sonra tekrar paketleyip gadgetı dilediğin gibi kullanabilirsın[/font][/b][/font]

Ben her turlu varim. Sadece ne yapacagimi soyleyin.

Programlama? (Simdilik pek bi deneyimim yok, fakat.. kendimi gelistirebilirim)

Dizayn? (Photoshop'um berbattir, fakat.. elimden geleni yapmaya hazirim)

Tercume? (Ingilizce anadilim gibidir. Onun haricinde Fransizca, Hollandaca (=Filamanca, Felemenkce) ve Turkce biliyorum. Az da olsa Yunanca & Latince bilgim de vardir :) )

Saygilarimla,

CCodeR.

Not: Bu aralar gunduzleri calisiyorum ama geceleri vaktim bol.

@blackman12

denemekte fayda var. olursa çok süper olur, yoksa çok uğraşırım :p

@CCoder

düşünmen bile yeterli kardeşim. Özellikle çeviride en uygun sözcük için yardımlarını alabilirim müsaitsen. msni "adres et sunucu.com" olarak pm atarsan eklerim ordan görüşürüz :)

kodları Dw ile düzenledim. Şöyle yaptım. boş bir sayfaya yazdım yazacaklarımı sonra da html kodlarının arasından aldım dönüştürülmüş olarak. HTML sayfalarda sorun çıkmıyordu CSS te ne olur bilemem.

ama yine de dediğiniz kısmı kurcalayayın :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...