Jump to content

Ekran Kartımda Mı Sorun Var?

black_glix

Recommended Posts

Sorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.48

Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA8003DF54E0

BCP2: FFFFF8800FF7BCF8

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 000000000000000D

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:

C:\Windows\Minidump\072110-26208-01.dmp

C:\Users\said\AppData\Local\Temp\WER-50700-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:

C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

Hp pavilion dv9700 serisi laptopum var. Ama son günlerde ekran donmaya başladı. bazen siyah oluyor, geri geldiğinde mavi ekran hatası oluşuyor kendisine reset atıyor. Açıldığında da çözünürlük en büyük değere çıkıp kırmızı mavi yeşil benekler oluyor ekranda ve yukarıdaki hata kaydı açılıyor. Ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorun oluşmadan evvel sisteminizde ne gibi değişiklikler yaptınız, ne yüklediniz?

Yüksek gereksinimi olan bir oyun vs mi çalıştırıyorsunuz?

Laptoplar masaüstü makinalar gibi değildir, masaüstü sistemlere göre çok daha yüksek sıcaklıklarda çalışırlar.Sistemi de zorlayacak uygulamalar çalıştığında da ısı problemleri olabilir.

Isı belli seviyeye ulaştığında sistem kendini korumaya alır, kapanır veya resetlenme meydana gelir.

Durup dururken birden böyle bir sorunla karşılaştıysanız, bilemiyorum.Servisinden yardım almakta fayda var.

O hatayı verdiğinde makinayı kapatın.Güçten de kesin.Bir süre kullanmayın.

Tekrar açtığınızda everest, gpu-z gibi araçlarla sıcaklıkları kontrol edin.

Ekran kartıyla ilgili bir sorun da olabilir, son yüklediğiniz programlardan biri de zarar verebilir.Birçok nedeni olabilir.

Bu sorun oluşmadan evvel sisteminizde ne gibi değişiklikler yaptınız, ne yüklediniz?

Yüksek gereksinimi olan bir oyun vs mi çalıştırıyorsunuz?

Laptoplar masaüstü makinalar gibi değildir, masaüstü sistemlere göre çok daha yüksek sıcaklıklarda çalışırlar.Sistemi de zorlayacak uygulamalar çalıştığında da ısı problemleri olabilir.

Isı belli seviyeye ulaştığında sistem kendini korumaya alır, kapanır veya resetlenme meydana gelir.

Durup dururken birden böyle bir sorunla karşılaştıysanız, bilemiyorum.Servisinden yardım almakta fayda var.

O hatayı verdiğinde makinayı kapatın.Güçten de kesin.Bir süre kullanmayın.

Tekrar açtığınızda everest, gpu-z gibi araçlarla sıcaklıkları kontrol edin.

Ekran kartıyla ilgili bir sorun da olabilir, son yüklediğiniz programlardan biri de zarar verebilir.Birçok nedeni olabilir.

ilginiz için teşekkürler. en son pes2010u yüklemiştim ama çok zorlayacağını tahmin etmiyorum. zira pes2009da hiçbir sorun yaşamadan en yüksek grafik detaylarıyla oynuyordum. zaten bu hatayı aldıktan sonra format atıp win7 kurdum. Şuan kullandığım programlar normal gerekli programlar (messenger, winamp, limewire vs.). Sorunun yazılımlardan olması için o uygulamayı çalıştırmam lazım değil mi? Halbuki bilgisayar açıldıktan sonra bile ekranda gitmeler yaşanıyor. Hiçbi uyulama açmadan.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...