Jump to content

Ağ Yazıcısını Başka Bir Yerde Kullanmak Istiyorum

maxi_cex

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde switch e bağlı yazıcı var, ip adresi ise 192.168.1.50 büro içerisinde ortak olarak kullanıyorum fakat ben bunu büro dışında da istediğim zaman bu yazıcıya çıktı göndermek istiyorum nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Hızlıca 4 yontem soyliim

1- En basit yontem pclerden biri surekli acık olcak hamachi gibi bir programla vpn kurup baglanabilirsin

2- Windows 7 veya xp ile vpn kurup tum networke erişim saglayabilirsin ( pclerden biri surekli acık olcak ve port yonlendirmesi gerekir )

3- Uzak masaustu ile baglanırsın ( pclerden biri surekli acık olcak ve port yonlendirmesi gerekir )

4- Yazıcı portunu bulup port isteklerini yazıcı ip adresine yonlendirirsin ( net baglantısı ve yazıcının acık olması yeterli )

4. yöntemde port isteklerini nasıl yazıcı ip adresine yönlendirebilirim acaba.

normal ağda yazıcının hangi portu kullandıgını bul sonra modemden o portu yazıcı ip sine yonlendir atıyorum 1100 nolu port yazıcı ip side 192.168.1.25 wan adresinde 85.85.85.85 1100 portunu 192.168.1.25 e yonlendir sonra yazıcıyı kur ip adresine wan adresini yaz 85.85.85.85 ( ipnin sabit oldgunu varsayıyorum ) yanlız bu yontemde guvenlik 0 senin yerinde olsam windows VPN kullanırım hem bedava kullanımı kolay özel şifren var ve windows xp,7 sadece 1 vpn istemci klabul eder

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...