Jump to content

Kulak Tıkacı

angel101

Recommended Posts

Forumda sağlıkla ilgili bir bölüm olmadığı için buraya açtım.Dün denizde dalış yaparken kulağımın basınçtan nasibini almış olmasıdır.Kulağıma su kaçtı fakat kaçan suyu çıkartmama rağmen çok nadir aralıklarla küçük ağrılar oluşmasıyla tedirgin oldum.Bu yaz ayında grip olduğum için kulağımın ağrısının bundan dolayı olduğunu düşünmekteyim.Zaten ağrı ilerlerse kulak burun boğazcı yolu gözükecek.Benim öğrenmek istediğim eczanelerde satılan kulak tıkaçlarının dalış yaparken kullanılmasının mümkün olup olmadığını öğrenmekti.Bunlarla dalış mümkün değilse başka ne gibi araçlar kullanabilirim.Gerçekten kulak ağrısı çok kötü :/

:D benim derdim su kaçması değil suyu çıkartamazsan belli bir süre sonra iltihaplanıyor.Ve kulak sağırlaşmaya kadar gidebiliyor.Benim korktuğum şey

1.denizdeyken dalış yaptığımda basınç yemem

2.Kulağımın iltihaplanma olasılığı

Onun için kulak tıkacı arıyorum.Dalıştan vazgeçemem çok zevkli.

bendede aynı sorun var kardeşim top oynarken kulağıma darbe aldım kulağm delinmiş kesinlikle suyla temas ettirmemelisin banyo yaparken , dalarken falan sorun oluyor... Bunun için slikonlu kulaklık almalısın diğer kulaklıklar kulaktan düşüyor ama slikonlu olan kulağın içinde şişiyor ve düşmüyor ayrıca kulağına iyi bakarsan altı aya geçer bende bekliyorum 6 ayın dolmasını rolleyes.gif

geçmiş olsun.Gerçekten çok berbat bişey.inş. kulağımın ağrısı hastalığımdandır.Hastalık geçene kadar beklicem.ağrı geçmesse bende yıkatmaya gitcem mecburen yıkama olayı biraz acıtıyormuş diye duydum ama sağlık sonuçta iyileşeceksek biraz ağrıya katlanacağız.

Dua edin hastalığınızdan olsun ve hastalığınız geçtiği takdirde kulağınız geçmezse mutlaka bir KBB uzmanına gitmelisiniz.

Küçüklüğümde kulağıma kaçan su yüzünden kulaklarımda orta kulak iltahabı oluştu. Orta kulak iltihabını şu şekilde açıklayayım;

östaki borusu kulağın içine hava ******ürür ve kulak içini kurutarak nemsiz kalmasını sağlar, yani su kaçsa bile östaki borusu onu buharlaştırır. Fakat bu östaki borusu kısa olanlar için(yeterli hava üfleyememekten), veya kulağına çok su kaçırmışlar için değil (östaki borusu yetişemez). Geçen yaz temmuz ayında sağır oldum, ciddi söylüyorum sağır oldum, hiç bir şey duymuyordum. Acil bi şekilde ameliyata aldılar ve 2 kulak zarımıda delerek içindeki suyu boşalttlar (tabi bunu cesaret iğnesi ve narkozla yaptığın için pek bişey olmuyo), dışarıdan da hava alsın ve içerideki nemi boşaltsın diye kulak zarlarıma tüp taktılar (kısacası kulak zarım şu an delik ve dışarıdan hava alıyo). 2 kulağımdada tüp var şu an ve ben ne duş alırken ne de denize girerken kulağımı açık bırakabiliyorum. Duş alırken vazelinli pamuk + flaster ile kulağımı bantlamam gerekiyor. Denize zaten başımı sokamıyorum yıllardır :)

siz siz olun, fazla hassas kulağınız varsa, denize çok dalmamaya bakın :)

kulak tıkaçları ise istersen 1000 lira ver dostum, şimdilik kulağına hiç su kaçmamasını sağlayacak bi tıkaç mevcut değil. Biliyorum çünkü yıllardır öyle bir tıkaç arıyorum.

geçmiş olsun.Yazdıkların korkuttu beni.Pek ağrım yok ama arada bir rahatsızlık hissediyorm o kadar belki çok az bir iltahaplanma başlamıştır.Neyse bugün doktora gideyim.Korkmanın anlamı yok kulağı kaybetmeyelim durduk yerde

6 metre derinliğe daldım ya delinme riski yoktur değil mi olsa hissederdim heralde bugün 3. gün oldu.

dradonis haklı :D en güzel tıkaç vazelinli pamuktur :D fakat denizede vazelinli pamukla girmek biraz abes kaçar :D

angel101 o kadar korkulacak bişeyin yoktur eminim :) basit bir su kaçmadır sadece :)

dradonis haklı :D en güzel tıkaç vazelinli pamuktur :D fakat denizede vazelinli pamukla girmek biraz abes kaçar :D

angel101 o kadar korkulacak bişeyin yoktur eminim :) basit bir su kaçmadır sadece :)

anlamıyorum ki siteye ne oldu ? bi kere post atıyorum iki kere geliyor, aşırı bir yavaşlama var sitede.

Doktor yokmu sizin oralarda gitsene veya ecsane sağlık ocağı

Kötü haber almaktan korkuyorum.Şimdi gitcem kulağın delinmiş dicek al başına belayı konu sağlık oldu mu korkuyorum işte :S

Kulağıma birşey olmadığı halde banyo yaparken bile su değdirmekten huylanıyorum. Denize zaten girmiyorum. Kulak işi gerçekten sinir bozucu. Su değdiği anda rahatsızlık hissediyorum. Allah kimsenin başına göstermesin. Hepinize geçmiş olsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...