Jump to content

2 Yıllık Tercih Hakkında

@DEM

Recommended Posts

Yeni sistem hakkında pek fazla bir bilgim yok ama eski sistemde tercih formlarında SINAVSIZ GEÇİŞ hakkımı kullanmak istiyorum ibaresi vardı. O işaretleniyordu ve yine de tercih yapılıyordu. Bu yıl ki sistemin nasıl olduğunu bilmiyorum ama tercih formlarına bakarsan daha ayrıntılı bilgi sahibi olacağın kanısındayım.

Ben de meslek lisesi mezunuyum sınavsız geçiş hakkım var ben şöyle yapıcam.30 tercih hakkımın 25'ini normal 4 yıllık lisans programlarını yazıcam bazılarının tutma ihtimali var.Geriye kalan 5 tercih hakkımı da iki yıllık ön lisans programlarını yazıcam.Yani dört yıllık kazanamazsam bile iki yıllıklar nerdeyse garanti oluyor.Çünkü hem sınavsız geçiş hakkım var artı puanım da iki yıllık için gayet yeterli.

2 Yıllık Sınavsızları Sonlara doğru yaz üstündekiler tutmazsa sınavsızdan yerleşirsin. Hele Anadolu Teknik okuduysan sınavsız Geçişin Garanti olur.

2 Yıllık Sınavsızları Sonlara doğru yaz üstündekiler tutmazsa sınavsızdan yerleşirsin. Hele Anadolu Teknik okuduysan sınavsız Geçişin Garanti olur.

"2 Yıllık Sınavsızları Sonlara doğru yaz üstündekiler tutmazsa sınavsızdan yerleşirsin"

biraz daha açıklayabilirmisiniz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...