Jump to content

Kategorili Eğitim Video'su Yapmak Istiyorum.

kensopoy

Recommended Posts

Kardeşlerim hayırlı bir iş için fetvalar Kuran mealleri ve dini eğitim için gereken ne ise tek programda toplıycam sadece ALLAH rızası için. merak ettiğim 100 tane fetva var günlük yaşamlarımız için bunu birisi cd'ye takıcak ve izliycek kuran dinliycek. hepsini istemiyorum tabiki uzatmamın sebebi hayırlı bir iş için kullanmak istiyorum.

mesela solda bir liste yapıcam

ALLAH

-ALLAH'ı tanımak

-ALLAH'ın isim ve sıfatları

Peygamber

-Peygamberin hayatı

-Sahih Hadisler

bunun gibi gidecek. yazı olaylarını programın içinde gördüm yapabileceim sanırım istediğim herkesin elinde bulunması programın

o listedeki katagorinin 1 tanesine tıkladıgımda işte klasör içindeki videolar/fetva1.flv veya vwm dosyasını çalıştırmak istiyorum.

biraz uzun anlattım ama istediğim ufak birşey. ALLAH razı olsun.

valla tam istediğim gibi bu işin yoluna girdim bitirmeden bırakmıycam inşallah peki videoları nasıl oynatıcam mesela 1 tane fetvaya tıklayınca video'ya başla tuşuna basınca başlıycak video oynatmak istiyorum yani seçtiğim katagoride?

Kensopoy senin istediğin sanırım aşağıdaki gibi bir çalışma yapmak.Buyur indir bak.

Birde başlığı Katagorili değilde Kategorili olarak düzeltirsen iyi olur.

http://www.multiupload.com/7YH4DSAGNL

teşekkür ederim videoları çağırabiliyorum. son iş olarak yazıları çağırmak kaldı. yazıları import mu etmeliyim yoksa elimlemi girmeliyim. hangisi kolay olur mesela yada textrich e yazığım yazıları katagorilere tıklayınca ana pencere kapatmadan çağırmak istiyorum aynı video gibi. bunu nasıl yapabilirim? ALLAH razı olsun.

tevhid.jpg

arkadaşlar sonunda yaptım oldu

secim = Tree.GetSelectedNode("Tree2")

if secim == "3.1.1" then

resultString = TextFile.ReadToString("AutoPlay\\Docs\\icerik\\Yazi\\fetvalar\\akide\\1.txt");

Paragraph.SetText("Paragraph1",resultString);

elseif secim == "3.1.2" then

resultString = TextFile.ReadToString("AutoPlay\\Docs\\icerik\\Yazi\\fetvalar\\akide\\2.txt");

Paragraph.SetText("Paragraph1",resultString);

end

txt den import ediyor. :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...