Jump to content

Messenger Gadget V4.0 Tr

Recommended Posts

Messenger Gadget v4.0 TÜRKÇE

110bs3p.jpg

Windows Kenar Çubuğu için hazırlanmış, pratik olacağını düşündüğüm bir gadgetı Türkçeleştirdim.

Özellikleri

* Kişi listenizi Messenger penceresi olmadan yönetim. Zamandan kazanmış olun.

* Durumunuzu tek tıkla değiştirin

* Gelen kutunuzu anında açın.

* Ayarlanabilir Yüksekliği ile yer de kaplamaz :)

Ayar menüsü

2wf5wsy.jpg

Türkçe karakterlerde sorun çıktığı için %100 Tükçeleşmiş sayılmaz. Ancak bu benim kabahatim değil, Java bilmediğim için böyle oldu :db:

Google Docs ve SkyDrive üzerinden direk indirme yapabilirsiniz :)

https://docs.google.com/leaf?id=0B-hppA3R11IsOWUwMTk4MGQtOTdiYy00ODRjLWFkNWMtMmFmYjI0ZWVjYWFk&hl=tr&authkey=CJnlw5gG

http://q42qxg.bay.livefilestore.com/y1pPoSgSrL10ddlIjlM3KaXDaUZ52Ic5dW_MvRb25i3d3rFWjhQclth8Pw3-theEBWHGm1O7B3vwfQLrS6PWno9CES1Lh74YbrO/MessengerGadget.zip

---

NOT: Windows Live Gallery de yok, daha doğrusu oraya atamadım üzgünüm. Ama sanırım da atamayacağım.

Bu web sayfası kullanılamıyor.

Please register to see this content.
adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.

Bu hata hakkında daha fazla bilgi

Aşağıda orijinal hata iletisini görebilirsiniz

Hata 111 (net::ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED): Bilinmeyen hata

youtube yasağıyla ilgili galiba, youtuba girebiliyorum ama dosyayı yine açmıyor, skydrive dan indirdim ama bu uygulamayı kullanabilmek için 32bit lik sidebar uygulamasını çalıştırmalısınız diyor.

Hocam o Messenger ın 64bitlik sürümünün olmamasından kaynaklanıyor.

Çözümü de şöyle:

* Windows Araçlarını açıp "başlangıçta çalışma"sını iptal edin. (eğer daha önceden herhangi bir gadget kullanmıyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz)

* Başlat/Tüm Programlar/Başlangıç yolunu izleyin ve Başlangıç klasörüne sağ tıklayıp deyin.

* Açılan klasöre gidin. Sağ tıklayın Yeni/Kısayol komutunu verin.

* Öğenin konumu kısmına aşağıdaki yolu gösterin

C:\Program Files (x86)\Windows Sidebar\sidebar.exe

* Kısayol adını belirleyin (örnek: Windows Kenar Çubuğu x86)

* Sistem bir dahaki başlangıcında 64 bitlik sidebar yerine 32bitlik sidebar çalıştıracak :)

Hayırlı olsun istediğini başarmışsın. Karakter setini değiştirmeyi denedin mi?

Edit: 15-20 dakikada Türkçe karakter desteği ile birlikte Türkçeleştirme yaptım. v5 sürümü. Sana saygısızlık etmemek için yayınlamayacağım. Çünkü kafama senin sayende esti.

@TLnY

estağfurullah ne demek :) yayınlamanda bir sakınca yok bence. Hem ayrıca ben bu işten para vs. da kazanmıyorum. Farkındaysan tamamen ücretsiz yerlere uploadını yaptım.

Kaldı ki benim amacım 3-5 birşey öğrenmek. Bunun için yaptığın değişikliklerle beraber hazırladığını at sunuma ekleyeyim :) Ortak sunum yapmış oluruz ne dersin :lol:

----------------------------

@akMurat

Malesef Sık kullanılanları cartı curtu görüntüleyemiyor. Ben programın çalışmasına müdahale etmedim. Sadece JavaScript içindeki metin kısımlarını değiştirdim. Ekleme çıkarma yapmak isterdim ama sunumumda da yazdığım gibi gram Java bilmiyorum :db:

yalnız ben bunu yükleyince messengerlar patır patır açılmaya başladı altta üstüne gelince kayboluyor, sonra sidebar açılıyor ama sağ tık araçlara girilmiyordu bende kaldırdım

w7 64 bt home pre orj

Dağılmış yapboz parçaları gibi yazmışsın..

Gadget çalıştığı anda otomatik olara messenger ı da çalıştırır. Bunda bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ancak şu üstüne gelince kaybolmalar yeniden çıkmalar işini pek çözemedim :unsure: sorunun gadgettan kaynaklandığını sanmıyorum çünkü gadget çalışınca sadece bir tane Messenger açıyor bende :)

Bu gibi sorunları

Please register to see this content.
sayfasına iletebilirsin. Ben programın çalışmasıyla ilgili hiçbir kurcalama yapmadım. Dediğim gibi Java bilmiyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...