Jump to content

Windows 7 Klasör Erişimi

gfborhan
 Share

Recommended Posts

ekranalntsgu.jpg

Arkadaşlar windows 7 de bazen klasör ismi değiştirirken yada silmek isterken bu klasör erişimi engellendi hatasını alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim. yardımlarınız için teşekkürler

Ayrıca kendim adminim izin vermelidir filan diyor tüm yetkiler bende ama yinede böyle yapıyor anlamadım:S

Edited by gfborhan

Klasöre sağ tıkla özelliklere gir ordanda izinlere gir bak nakalım gerekli izinlere sahip misin?

şöyle bir şey var bu bazen oluyor ve ben bilgisayarda başka işle meşgulken 5 dk sonra aynı işlemi yapınca bu hatayı vermiyor mesela sil dediğimde silmiyor bu hatayı veriyor 5 dk sonra sil dediğimde siliyor böyle komik bir durum var :)

Bu kodları deneyin eğer halen dosyaya erişimde sorun yaşarsanız oturumu kapatıp açın yada bilgisayarı yeniden

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]
@="Take Ownership"
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]
@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

ekranalntsgu.jpg

Arkadaşlar windows 7 de bazen klasör ismi değiştirirken yada silmek isterken bu klasör erişimi engellendi hatasını alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim. yardımlarınız için teşekkürler

Ayrıca kendim adminim izin vermelidir filan diyor tüm yetkiler bende ama yinede böyle yapıyor anlamadım:S

bu 2 sebepten çıkar 

1.ya dosya kullanımdadır ondan dolayı onun için en süper program gmer : ))))

2.dosyaya güvenlik erişiminiz yoktur bunuda güvenlik seçeneklerinden halledersiniz

d üzerine gel sağ tık özellikler güvenlik'e bas

orda açılan pencerede düzenlete bas ardından açılan yerden ekle de yandan gelişmişe tıkla sonra açılan yerde şimdi bul a bas altta kullanıcılar çıkacak ordan mesela Casper/users ı seç ve tamam de

sonra özelliklerden güvenlik pernceresine geç ve ordan users a tam denetim ver düzelir

not: bu işlemi c ve diğer sürücülere yapmalısın hepsine yap düzelir

Edited by byvistakazim

• 2 ay sonra...

benzer bir sorun bende de var. taşınır harddisk takılıyken framework yükledim. taşınır hd ye uzunca rakam ve harflerden oluşan bir 2-3 klasör oluşturdu. erişim engelli. sahipliğini aldım gerekli izinleri verdim. salt okunurluğunu kapattım, uac yi kapattım. her ne yaptıysam olmadı. dosya erişim engelli diyor.

• 2 years yıl...