Jump to content

Deep Freeze

wedroys

Recommended Posts

arkdaşlar merhabalr dilerim oncelkle ben bugun anlam veremedigim bi konuyla karsı karsya kaldım ve sizlerin yardımınıza danışmak istedim ben internet cafe deki pc me format atmak istedim attımda herseyi ayrladım sadece deepfreeze dışında en son olrak handycafenın clientini kurdum ve son olrak deepfreeze kurdum ama işin ilginç yanı restarttan sonra deepfreeze acamıyorum ctrl shift ypıorum şifre kısı gelip donuo denedm kaldırmaya calıorum olmuo dayanamdım bi daha format attım herseyi ayrladım gene clienti kurdum en son ve deep freeze kurudktan sonra gene restart gene aynı sorun şifre kısmı gelio deep freezenin donuo ne kaldırıo nede şifre kısmı aktif oluo donuo ole acaba sorun neden olabılır...

ZATEN FORMATI YAVASLADIGI İÇİN BUTUN PCLER O YUSDEN ATMAK ZORUNDA KALDIM HEPSİ DOKULUO CUNKU FARKLI Bİ XP KURUODUM AMA 2 KERE FORMAT ATTIM İKİSİNDE DE AYNI SORUN OLDU DEEP FREEZEDE DEĞİŞTİRDİM GENE AYNI SORUN İLK ONCE DFSTANDRDİ KURDUM SONRA DEEP FREEZE 2000 ODADİĞER PCLERDE KULNIO ZATEN ONLARDA Bİ SORUN YOKSA SORUN NEDEN ACABA İLK ONCE DEEP FREEZİ SONRAMI BUTUN GEREKLI DOSYALRI KURMALIYIM ?

DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

arkdaşlar merhabalr dilerim oncelkle ben bugun anlam veremedigim bi konuyla karsı karsya kaldım ve sizlerin yardımınıza danışmak istedim ben internet cafe deki pc me format atmak istedim attımda herseyi ayrladım sadece deepfreeze dışında en son olrak handycafenın clientini kurdum ve son olrak deepfreeze kurdum ama işin ilginç yanı restarttan sonra deepfreeze acamıyorum ctrl shift ypıorum şifre kısı gelip donuo denedm kaldırmaya calıorum olmuo dayanamdım bi daha format attım herseyi ayrladım gene clienti kurdum en son ve deep freeze kurudktan sonra gene restart gene aynı sorun şifre kısmı gelio deep freezenin donuo ne kaldırıo nede şifre kısmı aktif oluo donuo ole acaba sorun neden olabılır...

bunu bende yaşamıştım

esc veya ctrl tam hatırlamıyorum ancak biyere basınca donma kalkıyordu

bunu bende yaşamıştım

esc veya ctrl tam hatırlamıyorum ancak biyere basınca donma kalkıyordu

VALLA BEN CTRL SHİFT YPTIM AYNI SHFTE BASDIM GELEN EKRAN GENE AYNI ACABAESC MI DENEMEDM AMA :s

DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

Sen handycafeyı flaslan felan yuklemıssen mutlaka virüs girmişdir. Virüs oldugunda aynı hayatı yapıor 1 yıl once benımde basıma gelmişdi.

bak pc acıldıgında Deep Freeze nın sıfre kısmı gelıp donuyorsa yapman gereken ctrl+alt + delete yapıp işlemler kısmından explorer.exe nın gorevını sonlandırma olacak bole yaparsan sıfre kısmı aktıf olacakdır. ben ole yapdım kurtuldum.bide explorer.exe yı ıptal edınce ekran gıdecekdır Deep Freeze acık oldugu ıcın sadece o kalacakdır . ekranı geri getirmek ıcınde dosya dan yeni görev(çalışdır) dan explorer yazman yeterlidir.

Umarım ısını gorur

bak böle yap birader deep şifre penceresni aç donduunda görev yöneticisini aça ordan explorer.exe sonlandir geri üstten dosya de yeni görev çaliştir oraya c: yaz enter şifre kısmı donmaz ordan şifreni gir ve devre dışı bırak bn böle halledeiom ^^

En son seçenek olarak son kez format atmayı deneyip ilk önce deep freeze'i kurup sonradan devre dışı bırakarak HandyCafe'yi Deep Freeze'den sonra kurup deep freeze'i devreye almayı dener misin? Ben de internet cafeciyim ve bu olay çok başıma geldi; bazı cafe programları deep freeze'den önce kurulunca Deep Freeze sebebini anlayamadığım şekilde benzer sorunlar veriyor. Ben de önce deep freeze'i; sonra da cafe yazılımını kuruyorum artık; hiç bir sorun yok.

başlat+çalıştır+msconfig den başlangıç bölümünde yanılmıyorsam kıss diye veya bunun adına benzer bir isim olacak onun tikini kaldır ve oturumu aç kapa bilgisayarı değil oturumu aç kapa sonra deep freezi aç o zaman donma kalkıyor bendede olmuştu aynı şekil dediğim bir virüs ondan yapıyor ya format cd de yada deep frezin stupun da var büyük ihtimalde deep frezz de olması lazım değiştir ama dediğimi yap

• 2 hafta sonra ...

Dostum sorun pc ne kurduğun driver la alakalı. IDE sürücüsü driveri deep freeze ile çakışıyor ve programın donmasına sebep oluyor. IDE sürücüsü driverini yükleme ve o şekilde kur deep freeze sorunun çözüldüğünü göreceksin.Benimde başıma geldi aynı sorun çok kafa patlatmıştım çözmek için ve sonunda çözdüm, umarım sende çözersin sorununu.

En son seçenek olarak son kez format atmayı deneyip ilk önce deep freeze'i kurup sonradan devre dışı bırakarak HandyCafe'yi Deep Freeze'den sonra kurup deep freeze'i devreye almayı dener misin? Ben de internet cafeciyim ve bu olay çok başıma geldi; bazı cafe programları deep freeze'den önce kurulunca Deep Freeze sebebini anlayamadığım şekilde benzer sorunlar veriyor. Ben de önce deep freeze'i; sonra da cafe yazılımını kuruyorum artık; hiç bir sorun yok.

tskler arkdsım sorun aynı dediğin sekılde oldu ve halletim sorun handycafen,n clientinden kaynaklanıomus once deep freeze sonra handycafeyi kurunca sorun ortadan kalktı tskler..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...