Jump to content

Driver Bulabilirmi ?

beydere

Recommended Posts

Merhabalar yine ben :D

Autoit ile bilgisayara yüklü olmayan DRİVER ları bulabilirmiyiz ??

Mesela yeni format attık. Hiçbir driver yüklü değil. Bu yüklü olmayan driverları mesela ses kartınızın driverları yüklü değildir gibi bir uyarı verdire bilirmiyiz ??

Teşekkürler.

Madem öyle niye konu açtın ? :shiftyninja:

Benim sorularımın hepsine cevap veren tek kişi olduğu için @blue_life 'tan istiyorum dedim. Yardım edebiliyorsan buyur. Edemiyorsan lütfen MESAJ yazma. Anlayışın için Teşekkürler...

windows görev yönetici bunu yapıyor sen aynı yolu hata resmi yerine sesli istiyosun sanıyorum yapılabilir

c# ,c++ yada auto-it windows için aklına gelebilecek herşeyi yapabilirsin biraz sabır

biraz zaman acık ta ingilizce tammdır :D

heralde

Benim sorularımın hepsine cevap veren tek kişi olduğu için @blue_life 'tan istiyorum dedim. Yardım edebiliyorsan buyur. Edemiyorsan lütfen MESAJ yazma. Anlayışın için Teşekkürler...

mod.lar üslubumu bağışlayın ama;

arkadaşım eğer sorunun cevabını sadece blue_life hocam biliyor olabilir. ama sen her soruma blue_life cevap veridiği için blue_life'tan yardım istiyorsan ve konu açıyorsan O ZAMAN FORUM KURALLARINI OKU.

Bilgisayarda yüklü olan veyahut yüklü olmayan sürücüler tabiki atoit ile tespit edilebilir.

Lakin böyle bir program yapamk için üzerinde çok uğaraşmak lazım.

Aslında bu iş için başka bir yazılımdan yararlanmak daha mantıklı. Mesela bir çok program bunun için Devcon.exe kullanıyor.

Yani Devcon.exe ile bilgisayarda kurulu olan veyahut kurulu olmayan sürücüler belirlenebiliyor.

Heralde driverpack içinde devcon.exe kullanılıyordu.

Please register to see this content.

Lakin sürücüleri tespit ettik ama nerden indireceğiz?

Kısaca üzerinde baya uğraşmak gereken bir konu. Tabi bu tip yazılımlar varken, uğraşmak gereksiz...

mod.lar üslubumu bağışlayın ama;

arkadaşım eğer sorunun cevabını sadece blue_life hocam biliyor olabilir. ama sen her soruma blue_life cevap veridiği için blue_life'tan yardım istiyorsan ve konu açıyorsan O ZAMAN FORUM KURALLARINI OKU.

Niye tartışma ortamı yaratmaya çalışıyorsunu ki ? Ben insan gibi sorumu sormuşum.

@Gundi_1940 Kardeşim bulmaz diye birşey yok. Çooook rahat bulur. Autoit e yeni başladıqım için sizden fikir istiyorum zaten. Daha doğrusu @blue_life tan istiyorum :D

Bu cevabıma nie doğru düzgün bakmıyorsunuz ?? "Sizden fikir istiyorum zaten." Demişim. Tartışma ortamı yaratmaktansa cevap verseniz olmaz mı ?? Yada hiçbirşey yazmasanız daha mantıklı olmazmı.

Bilgisayarda yüklü olan veyahut yüklü olmayan sürücüler tabiki atoit ile tespit edilebilir.

Lakin böyle bir program yapamk için üzerinde çok uğaraşmak lazım.

Aslında bu iş için başka bir yazılımdan yararlanmak daha mantıklı. Mesela bir çok program bunun için Devcon.exe kullanıyor.

Yani Devcon.exe ile bilgisayarda kurulu olan veyahut kurulu olmayan sürücüler belirlenebiliyor.

Heralde driverpack içinde devcon.exe kullanılıyordu.

Please register to see this content.

Lakin sürücüleri tespit ettik ama nerden indireceğiz?

Kısaca üzerinde baya uğraşmak gereken bir konu. Tabi bu tip yazılımlar varken, uğraşmak gereksiz...

Böyle bir yorum yapamazmıydın ?

Her neyse @blue_life Teşekkür ederim

@djonur007 & @headhunterxxx Sizide kınıyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...