Jump to content

Windows7Özellikleri Yardım

Sailors

Recommended Posts

Ben Windows 7 özelliklerini XP'ye kazandırmak istiyorum...

bazıları;

Mavi Progress dialog box AVI

Mavi Progress dialog

Viglance Türkçe

Wndows 7 iconları

Wndows 7 Temaları

Wndows 7 cursorları

Wndows 7 Bitmapları

ve diğerleri

.......

bunlar diğer modifiyeci arkadaşlarım içinde gerekli olabilir.Yani bunların içerdiği bir konu açsak herkes için daha iyi olur ustalarım

denemesi bedava, beğenmezsen ya da sorun çıkarırsa geri XP yedeğine dönersin:

imzamdaki win7 cd sürümünü indir, kur kullan, RAM kullanımına bak.

kardeşimin 1gb RAM, onboard ekran kartı, t2250 işlemci 400mb'a yakın RAM kullanımı var, rise of legend, counter strike ve bazı çalıştırdığı oyunları bile oynuyor. XP'yi bıraktı benim sayemde siz de bırakın.

15 dakikada sistem hazır hale geliyor, bir kaç kusuru var ama 645mb'a düşürmek için herşeyi sildim normaldir :D

hatta CD içinde miniXP bile var ne olur ne olmaz diye koymuştum iyikide koymuşum lazım oluyor bazen.

senin istediğin şekilde XP bölümünde bir sürü var zaten neden burada istiyorsun ki yoksa eğer win7 dönüştürme paketleri var onları dene ama önce benim sistemi :devil:

inan ne sildiğimi unuttum :D

yapalı 10 ayı buldu, şunu söyleyim gereksiz ne varsa sildim (baya da gereksiz varmış)

daha sabah kendime yükledim mozilladan az RAM kullanıyor bunu söyleyebilirim

mediaplayer, microsoft kodekleri yok, bunların yerine k-lite indir ve ffdshow ayarlarını yap. mediaplayer olmadığından ve sonradan da yüklenemediğin bazı internet sitelerindeki videoları izleyemeyebilirsin 15 günce rastladım bende bu olaya. .net'leri silmememe rağmen bazı programlar istiyor sonradan da yüklenmiyor .net2.0 ama 3.0, 3.5 yüklenebiliyor. aklıma gelenler bunlar. güncellemeler sonradan yüklenmiyor ama sürücüleri bulup indiriyor.

şunu söyleyim klasik bir bilgisayar kullanıcısının bütün ihtiyaçlarını karşılar. denemeden bilemezsin senin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını.

1.8 gb alan kaplıyor, kendinden cracklı başka da birşey yok, burada da v2'var:

ne kadar az, bende gereksizleri sildim benimkilerde gerçekten az ve onun yaptıklarına benzer şeyler hatta kendime göre biraz daha gereksiz olan mediaplayer ve kodeklerini de sildim ki şimdiye kadar hiç kullanmadım. ilk tiny7'yi yapan o zaten sonradan bir sitede nasıl yapıldığı yazıldı, sağlıkçısalih'abim bunun üzerine CD boyut tnctr7'yi çıkardı, bende onun anlatımıyla bunu yaptım tabi fazladan sildiklerim de oldu. bütün lite ya da tıny adına ne dersen hepsinin yapılışı aynı tek farkı içinden silinenler. sende rt7lite ile yapabilirsin fazla uğraşmadan, nlite gibi bir program. dene bence.

ben denedim win7nin içini açıp birkaç bileşen daha silmen gerekiyor fazladan o kadar zor değil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...