Jump to content

1 Telefon Üzerinden Fax Ve Internet

iso_manyak

Recommended Posts

1 tane telefon hattı var bunun üzerinden hem telefonu hem interneti hemde faxı kullanmam gerekiyor

Samsung SCX-4521F Yazıcı Var. arkasından fax için giriş çıkışlar var

Anahattan Gelen Kabloya 5'li Swish Bağlı.

2 tanesine Yazıcının Faxına bağlı

1 Tanesi Adsl'ye

1 Tanesi Telefona

Dışardan Arama yapıldıgında direk Fax çıkıyor. bunu 2 defa çaldıktan sonra faxa geçmesi gerekiyor bunun ayarının nasıl yapıldıgını bilen varmı

benim telefoncu arkadaş scx4521f + telefon +internet+pos cihazı kullanıyor sadece pos cihazını fax çekerken kullanmıyor

bağlantı şemasını ben yaptım hatırlamakta sıkıntı cekiyorum ama splitterden adsl çıkışını adsl'e telefon çıkışını ilk olarak pos cihazına postan çıkışı yazıcıya

yazıcıdan telefona veriyor ve problem yok fax kullanımını da fax alımını 7 defa çalmaya ayarla ondan sonra telefon çaldığında normal telefon olarak algıla ve

karşı taraf fax gondermişse belli olur telefonu kapat ve birdaha fax gondermelerini iste veya bekle

Merhaba

Telefon hattındaki bağlı SPLITTER'de 2 çıkış olması lazım.

Telefona giden kabloyu FAX cihazına bağlayın ve FAX cihazından telefon için çıkan porttanda kabloyu telefona bağlayın.

Ben bu şekilde kullanıyor ve servise gittiğim yerlerde bu şekilde uygulama yaparak, FAX cihazını, Telefonu ve ADSL'yi tek hat üzerinden çalıştırıyorum.

Başarılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...