Jump to content

Ağ Bağlantısı Öğrenme

BeNefSE

Recommended Posts

Var kardeş bir dünya eğitim notları var varda.

yanlış anlama kardeş ama işi nasıl buldun biz sistem uzmanıyız ama bir türlü iş bulamıyoruzda o yüzden sordum yani yanlış anlama.

yok yanlış anlama değil işi öğretecekler zaten pc bilgim iyidir kullanma olsun sök tak format programlar falan.Ancak ağ bağlantılarıyla daha önce uğraşmadım pek ondan detaylı bilgim yok işimde delazım olacak....

Bu iş anlatmayla olmaz, tecrübe ile olur, tecrübeli birinin yanında pişerek olur, yemek tarifi değilki şundan şu kadar koy bundan bu kadar koy diyip yapasın. Yanlış anlama dalga geçmiyorum ama ağ olayı ortamdan ortama farklılık gösterebilir, yapacağın işler, çıkacak sorunlar ortama göre değişiklik gösterecektir. Yani döküman okuma ile bile olmaz. Sadece yüzeysel bilgiye sahip olursun. Senelerce teknik elemanlık yaptım, hiç kimseden ders almadım, sadece iş yaparken çıkan sorunlarda yardım isteyebiliyosun çevrenden yada ustandan, yada internetten aarştırıyorsun. Gerisi senin tecrübene ve mantık yürütmene kalıyor.

Cisco Network Magic programınıda kurcala.

Şe işe bak hey yarabbim :D

Hayırdır stan bir sorun mu var?

Cisco Network Magic programınıda kurcala.

Şe işe bak hey yarabbim :D

Komik bişey varsa söylede bizde gülelim.....

aslında basit dosya paylaşımları aç ip adresleri ayarla filan yazıcıları paylaşıma aç

diyelimki bir müşterinin şirketine gittin 10 tane bilgisayar var ağ yapman için

adları farklı olacak bilgisayarın birinde yazıcı var hepsinden yazdırmak istiyorsun yazıcıyı paylaşıma

aç diğer pc lerden yazıcı ekle seçeneklerden ağyazıcısı seç ileri dediğin zaman paylaşıma açılmış yazıcı

çıkar karşına seçip tamam dersin drıverini yüklersin olay tamam

ip adreslerini şöyle ayarla birinci pc örnek 192.168.2.1 ikinci pc 192.168.2.2 öyle gidersin sadece

son rakamı değiştir sırayla gidecen diye kaide yok birisi 2 diğeri 12 olabilir ortak çalışılan klasör varsa

onuda paylaşıma aç tam paylaşım olacak kafana takılan birşey varsa sorabilirsi

aslında basit dosya paylaşımları aç ip adresleri ayarla filan yazıcıları paylaşıma aç

diyelimki bir müşterinin şirketine gittin 10 tane bilgisayar var ağ yapman için

adları farklı olacak bilgisayarın birinde yazıcı var hepsinden yazdırmak istiyorsun yazıcıyı paylaşıma

aç diğer pc lerden yazıcı ekle seçeneklerden ağyazıcısı seç ileri dediğin zaman paylaşıma açılmış yazıcı

çıkar karşına seçip tamam dersin drıverini yüklersin olay tamam

ip adreslerini şöyle ayarla birinci pc örnek 192.168.2.1 ikinci pc 192.168.2.2 öyle gidersin sadece

son rakamı değiştir sırayla gidecen diye kaide yok birisi 2 diğeri 12 olabilir ortak çalışılan klasör varsa

onuda paylaşıma aç tam paylaşım olacak kafana takılan birşey varsa sorabilirsi

Eyvallah kardeş zaten hiç bilmiyor değilim sormak öğrenmek lazım herkesin birbirinden öğreneceği şeyler vardır.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...