Jump to content

Mario

veli802

Recommended Posts

BÜTÜN SİTELERDE ARADIM DERDİME DEVA TNCTR DİR DEDİM ARKADAŞLAR 2000-2004 YILLARINDA Bİ MARİO OYUNU UYNUYORDUM BEN OYUN 4-5 BÖLÜMLÜK FELANDI AMA BU OYUNU Bİ TÜRLÜ BULAMADIM MARİO FOROVER FELAN DEİL OYUN BAYA ESKİ AMA SÜPERDİ ÇOÇUKLUK OYUNUMDU BNM NASIL BULCAM ONU LÜTFEN ELİNDE OLAN VARSA VEYA BİLEN VARSA PAYLAŞABİLİRMİ---OYUNDA SETUP DİE BİŞE YOKTU SİMGESİNE TIKLIYOSUN DİREK AÇILIYORDU BAYADIR ARAŞTIRIYORUM AMA YOK YOK YOK!!!!!

yaaa yardım edeck yokmu ne oyunmuş arkadaş dvd oyunlarında bile bu kadar uğraşmadım oyun eski çoçukluk oyunum bide süperdi o zmnlar bitiremiodum şimdi bida denicem ama oyun ortada yok hiçmi bilen yok bu oyunu blu_life arkadaşımız vermiş oyunu ama açılmıyor yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Konuya geç parmak attım ...

Sorun şu bu oyun Dos oyunu. 98 üstü platformlarda çalışmaması normal. Ama bu tip dos oyunlarını yeni nesil sistemlerde çalıştırmak için "dosbox" diye bir program var. Linki aşağıda kullanım hakkında bilgi internette var ama yine de yapamazsan yaz anlatayım.

Aşağıdaki adresten Windows için olanı indir:

Please register to see this content.

(Not: Bu adreste Türkçe dil dosyasıda mevcut.)

dos oyunlarını windows 7 ve xp de oynamak istiyorsanız dosbox programını kurmanız gerekmektedir.

detaylı bilgi ve indirme linki aşağıdadır. Kolay gelsin.

http://www.chip.com.tr/konu/dos-oyunlarina-donus-dosbox-u-nasil-kullaniyoruz_14678_4.html

Düzeltme: kadiarybar isimli üye benden 10 sn önce aynı cevabı vermiş....

Ha bir de ben Windows 7'de denedim dosbox ile çalışıyor ama frame'si düşük geldi için oyun donuk donuk gibi oluyor. Sendede öyleyse dosbox'da CTRL+F12 'ye basarak hızlandırabilirsin. (Bana 5 kez basmak yetti). Çok hızlanırsa oyun CTRL+F11 ile düşürebilirsin.

dosbox ta yol göstermeyi yapamadım örnek bi yol gösterirmisiniz mesala masaüstünde oplsun mario.exe !

Masaüstüne gitmek yıllar alır :D c, d vs sürücelere at daha kolay olur :D

Rar'dan çıkan Mario KLASÖRünü C: sürücüsüne at. Dosbox'u çalıştır. Şunları yap:

mount c c:/mario (yaz ve enterla)

c: (yaz ve enterla)

MARIO.EXE (yaz ve enterla)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...