Jump to content

Hp Pavillion Dv 6000

trajedi

Recommended Posts

hp keni özeliği Recovery meneger var zanedersem başlat donatılar ve orada hp Recovery meneger olması lazım ama emin değilim o kendi otomatik herşeyi ayarlıyor eğer cd veya dvd atarsan bu özelik kalmaz ve tabi Recovery bölümü zarar görebilir. eğer bilgin yoksa bırak işi bilen biri yapsın 30-50 tl gözden cıkar ve adam gibi yaptır

bu şekilde oluyor

başlat

tüm programlar

recovery

recovery meneger

sistemkurtama

sistemkurtarma

iki kere sistem kurtamayı seciyorsun

dosyalarını yedeğini almayı unutma

bu şekilde oluyor

hp pavilionun recovery programı gördüğüm en rezil kurtarma biçimi.

Bir düzüstü modelinde(pavilion) kurtarma diski ile sistemi açtım ve D diskindeki kurtarma sistemi ile sistemi fabrika ayarlarına döndürdüm.Ama gelin bana sorun.Saatlerce sürdü.Sistem geri geldikten sonra tonla güncelleme çıktı.Üzerinde 60 gün kullanımlı zorton vardıSistem adeta kasılıyor.75-80 işlem çalışıyor ve işlemci %50-60 kulanımlarda geziyor.Bu sıfır yedekte olan durum.Üzerinde vista yüklüydü.SP2 paketini deekleyip kalan güncelleştirmeleri de yaptım.C diskinde tam 29 gb yer kaplıyor.Var mı böyle bir şey.İnanın yüzüne bile bakmam hp pvilionun.Size tavsiyem disüstü alırken freedos alın.Yani işletim sistemi kurulu gelmesin.Siz kurun.Almadan önce hangi işletim sistemine uygun olduğunu ve orjinal sürücülerini debulursanız keyif sizindir.Saygılarımla

wın 7 yiyükledim sorunsuz calışıyor ama şimdilik

sistemi yedeklemene gerekte yok ben önce xp kurdum d sorun cıkardı sonra 7 yükledim üzerine önce diski birleştir sonra böl kafana göre sounsuz yükler

NOT :yanlız işlemcin hangisi intel mi amd mi

Hocam.. Recovery'nin pek önemi yok anlaşılan. Bir arkadaş da HP aldı. Teşhir ürünü ve içindeki programların çoğu deneme sürümü.

Süreleri dolduğu için programları kaldırdım ancak PC çok ağır çalışıyor. Recovery yapsam muhtemelen o gereksiz programları yeniden kuracak.

Ayrıca C'yi geniş tutup D için az bölüm ayırmışlar. Oraya da Recovery dosyası atmışlar. Laptopu alırken herhangi bir CD vermediler.

Windows 7 kursam otomatik olarak tüm driverler kurulur mu? Cesaret edemedim..

beyler sizin recovery sorununuza şöyle bi açıklama getireyim.şimdi sizin diskinizde bulunan recovery bölümünü silmedikçe recovery manual olarakta olsa çalışır.yani sen c sürücüne win7 yükle sorun olmaz.ama diyelimki sıkıldın ve orjinale dönmek istedin.o zaman hiren boot cd'den acronis yada türevi bi programla recovery bölümünü seçeneklerden "active" yani o bölümden boot edicek şekilde işaretliceksin ve uygula deyip sisteme restart çekdiğinde recovery kendiliğinden başlat otomatik olarak.(not : eğer recovery bölümündeki dosyalar zarar görmediyse kesinlikle başlar) başka sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...