Jump to content

Windows 7 Harddisk Sorunu

mami2588

Recommended Posts

Öncelikle Herkese Selamlar.Arkadaşlar Benim Sorunum Şu DAha Önce Donanım Bölümüne Bu Konuyu Açmıştım Ama Cevap Yazıp Yardımcı Olan Olmadı O Yüzden Birde Şansımı Yazılım Başlığında Denemek İstedim Ben Biliyorum Ki Bu Sitede Bilgisayar Konusunda Çok Dahi İnsanlar Var Ve Bana Yardımcı Olabilirler Şimdiden Herkese Teşekkür Ederim.

Sorun : Windows 7 Kuruluma Başlıyorum Şimdi Yükle Felan Geliyor Daha Sonra Kurulum Başlıyor Yazısı Geliyor Biraz Bekliyorum Fakat Bu Harddisk Bölme Ekranı Gelince Harddiskimi Görmüyor Dolayısıyla Bende Kurulum Yapamıyorum Bu Konuda Bana Lütfen Yardımcı Olunuz.Birde Şöyle Bi Durum Var Eklemek İstedim Belki Yardımı Olur.Xp Cd Sini Dvd-Rw Ye Takınca Direk Açabiliyorum Ama Win 7 Dvd Sini Takınca Dvd Yi Açamıyorum Üstelik Şöyle Bir Hata Veriyor.(Yanlış İşlev : Erişilemez).Şunuda Belirteyim Dvd-Rw Sorunlu Değil Çünki O Dvd-Rw İle Cd-Dvd Yazılımı Yapıyorum Film Dvd Lerini Açabiliyorum Sadece Windows 7 Dvd Sini Açamıyorum Lütfen Windows 7 Kullanabilmem İçin Bana Yardımcı Olunuz :(

Pc Sistem

Anakart : Biostar McP6PB M2+

İşlemci : Amd Athlon 64 X2 4400+ (Dual Core )

Ram : 1. Gb Kingston DDR2 800 Mhz 512 Mb Elixer DDR2 667 SDRam.Kullanılabilir Ram 1.37 Gb E.kartı Onboard Ve Paylaşımlı Olduğu İçin Ramdan Kullanıyor

Harddisk : 80 Gb Seagate

Şuan Kullandığım İşletim Sistemi Excellent xp 2010 Lütfen Bi Çare Bulun.Elimde Windows 7 Ultimate 32 Bit İşletim Sistemi var Ama Kuramıyorum.Yorumlarınıza Şimdiden Teşekkürler Sayın TNCTR Üyeleri. »» SeLaMeTLe ««

Arkadaşlar Yeni Bi Problem Gördüm Belki Bu Problemi Söyleyince Yardımcı Olabilirsiniz

İşte Problem Şu : Gerekli CD/DVD Sürücü Aygıtı Eksik.Sürücü Biletiniz CD/DVD Veya USB Flash Sürücünüz Varsa Şimdi Takın.Not : Windows Medyası CD/DVD Sürücüsünün İçindeyse Bu Adımda Güvenle Çıkabilirsiniz. Bu Soruna Dün Gece Dikkat Ettim Bu Adımdam Sonra Hdd Yi Göremiyorum Dolayısıyla Bölemiyorum Ve De Windows 7 Kuramıyorum.Acaba Anakarta Bios Güncellemesi Mi Yapmam Lazım Yada Sata Driveri Windows 7 DVD Sine Ekleme mi Yapmam Lazım Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin.»» SeLaMeTLe ««

Biosunu güncelle ,birde USB den kurmayı denedin mi ayrıca HDD de kurabilirsin bu konuları araştırırsan tnctr de bulabilirsin...

Eyw. Kardeşim Yorumun İçim.Flash Diskten Bir Kere Kurdum Kuruluyor Şuan Elimde 2 Gb Lik Flash Disk Var Zaten Windows 7 ULTİMATE 2.21 Gb O Yüzden Flashtan Kuramıyorum Bios Güncellemeyi Tam Bilmiyorum Çok Tehlikeli Olduğunu Duydum O Yüzden Deneyemiyorum Ayrıca Anakartımın Sitesinde Windows 7 Destekli Olduğu Zaten Yazıyor Neden Böyle Yapıyorsa Anlamıyorum :(

• 3 hafta sonra ...

Bios güncelleme düzgün yapılırsa bir zararı yok ben 5-10 defa default edip güncelledim bu güncelleme işini araştırıp öğren derim ve daha sonrası anakartın bios pilini çıkarıp 3-5 dk beklet ve yerine tak pc aç bios sıfırlanmış olacaktır donanımına göre ilk açılışta bios ayarı yapman gerekebilir hddyi o zaman görmesi lazım.Daha sonra eğer donanımsal bir sorun varsa Biosunu güncellersin ki güncel hali herdaim iyidir ...

• 1 ay sonra...

arkadaşım: biosa filan girme bilmiyorsan, bilgisayarcıların bile ana kartı toplayamadığını görmekteyiz !..
elindeki windows 7 sürümünü (cd'den değil - iso kalıbından) 2x gibi oldukca yavaş bir hızda yazdır ayrı bir dvd'ye o zaman olacaktır.
ayrıca biosdan sata kısmında ahci sekmesini secmeyi ve disable yapmayıda ihmal etme..
sanırım format atarken yarıda bırakmışsın, yada sıfır harddisk takılımlarında bu hata görülebilir...

[quote name='emoment44' date='21 Ekim 2010 - 07:07 ' timestamp='1287645453' post='903136']
arkadaş benim 500 gblik hard vardı düştü şimdi tanımıo napabilirim
[/quote]

teknik servise götürmelisin..
verilere ulaşamamaya bilirsin ancak çalışır vaziyete getireceklerdir..

• 4 hafta sonra ...

Harddiski bios ta görebiliyormusun? Görebiliyorsan ahci diye bir sekme var orayı disable yap bu sayede sata kullanıyorsan sistem hdd ni ıde olarak görecektir...

HDD Ide ise jumper ayarlarını yap harddisk master cdrom slave olacak şekilde...

sata ise anakart üzerindeki sata yuvalarının 1 numaralı olanına hdd yi tak.

hiç olmadı win 7 dosyalarını d ye koplaya oradan kurulumu başlat bakalım o zaman görecekmi?verilerine birşey olmaz sadece kurulum ekranında harddiski biçimlendiremezsin görürse tabi :)

Birde iso kalıbını dvd ye yavaş yazdır ve nero kullanıyorsan kalıbı yazdırmadan önce yazımdan sonra kontrol et sekmesini tıkla öyle yazdır bu sayede doğru yazılıp yazılmadığını anlarsın...

xp kurmayı dene eğer sorunsuz bir şekilde xp kurabiliyorsan win7 de kurabilirsin.O zaman win7 cd ni kontrol etmen gerek..aynı sorunla xp de de karşılaşıyorsa bios ayalarında bir sorun var demektir..anakart bios pinin yanında chanper vardır orda bios sıfırlar sonra bios ekranında yukarda arkadaşın dediği gibi ahci sekmesini ide yap ve kuruluma devam et...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...