Jump to content

Çoklu Multi Boota Xp Açılışı İstek ?

SoundMax

Recommended Posts

arkadaslar merhaba 2 xp bir win7 ve birkaç araç gereci easyboot ile multiboot haline getirdim. morningin konularından biri olan multiboota xp acılısı konusunu ınceledım uygulamak ıstedım fakat sanırım 2 xp oldugundan uygulanamadı. multiboot gelmeden once xp deki gibi dvd yi acmak için bir tuşa basın ekranı gelsin istiyorum. böylece easyboottan sanıye olayını kaldırıcam ve her restartta belirledigim saniyeyi beklemek zorunda kalmıcaklar. ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler

çoklu multi boot nedir ya? bence yanlış yaptığın birşey var çünkü 2 xp 3 xp olmasıyla alakası yok olayın. olay sadece başlangıç dosyasında bitiyor. eğer iso oluştururken msldr.bin i başlangıç dosyası seçersen sorun kalmıcaktır.

ustad dediğini yaptım morningin anlatımındada aynen dediğin gibi anlatmış zaten BOOTFIX.BIN dosyasını da editledim

XP i386 klasöründeki bootfix.bin dosyasını ezboot klasörüne atıyoruz.

Bundan sonra ise tek yapmamız gereken iso oluştur derken açılış dosyası yerine msldr.bin yazmak.

şöyle bir bölümde hatta vardı konuda xp i386 dıyınce ben bir xp için geçerlidir diye düşündüm ama olmadı sanalda test ettim :S

bootfix.bin dosyasını editlemeden denedinmi? Belki dosyan bozulmuştur. Gerçi farklı hatalarda verebildi o zaman ama istersen bir dene! 2 xp içindeki bootfix.bin dosyasını da kaldırmayı unutma. Menüden seçim yaptıktan sonra tekrar tuşa basın uyarısı gelir yoksa!

yok arladaslar olmuyor hatta morningin mxp3 versiyonunda bootfix.bin dosyasını aldım yine de aynı buyurun resimleride atayım size. ayrıca xp lerin içindeki bootfix.bin dosyalarınıda sildim tekrar tekrar denedim direk menü acılıyor

96657366.png

61203706.png

38323623.png

34229236.png

deniyorum şimdi

yine menüye geçiş yapıyor otomatik :(

ayrıca bootfix.bin dosyalarını xp lerin içinden sil demiştin ya tugrul abi i386 daydı demi onlar sildigim yerleri unuttum tekrar geri atıcam dosyalarıda :) ve şöyle bir sıkıntı var yukarıad easyboot ayarlarını goruyorsunuz ıstedıgım olmayınca 30 sn sınırlama getirdim ama direk en üstteki win7 kurulumuna baslıyor hiçbir işlem yapmayınca. hdd den devam etmesi için ne yapmalıyım acaba ? yoksa hep başa dönecek yaw

@SoundMax

105tx13.png

EasyBootta Menu bölümündeki ilgili bileşeni seçtikten sonra Set Default tuşuna bas.

teşekkürler hocam şimdi deniycem. peki bunun dışında bir ayar gerekiyormu easyboottan ve ben turkce kullanıyorum hata ondan olabilirmi

Not: denedim tmm artık hdd den devam ediyor direk çok güzel oldu sağol hocam.

peki dvd yi açmak için bir tuşa basın ile ilgili bir çözümünüz varmı acaba ?

@SoundMax

Bir tuşa basın mesajını eklemek için kullandığınız msldr.bin dosyası uygun olmayabilir. (hatalı olabilir).

Şuan başka bir konu ile meşgulum, istersen yarın sana maddler halinde nasıl yapacağını yazabilirim....

Edit: Gerekli yanıtı uygun konuya yazdım...

@SoundMax

Bir tuşa basın mesajını eklemek için kullandığınız msldr.bin dosyası uygun deyildir (hatalı).

Şuan başka bir konu ile meşgulum, istersen yarın sana maddler halinde nasıl yapacağını yazabilirim....

çok sevinirim ustad sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler ilgin için

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...