Jump to content

Pc Topladım Ama

ak34

Recommended Posts

Pc topladım ama almakta kararsız kaldım.bakın önce pc'nin özelliklerini vereyim.

-intel i5 661 3.33 1156 soket 32 nm 215 $

-GIGABYTE P55-US3L, P55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, CrossFireX

-KINGSTON 2048 MB DDR3 1600 Mhz RAM HYPERX CL9

-SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm (HD103SJ)

-COOLER MASTER COSMOS RC-1000 245 $

-600 watt highpower

-9600 gt 256 bit

şimdi sorum şu şimdi bu bilgisayarı alsam;

psu yeter mi?

güç kaynağı gerekir mi?

iki günde psu yanar mı? (allah korusun, abim söyledi kafama takıldı)

2 gb ram, işlemci i5 661 2 gb yetmez ki direk 4 alman gerek mi dersiniz yoksa ne alakası var mı dersiniz?:D

yoksa lan çok aptalca bir pc toplamama mı dersiniz şuna bak en pahalısı kasa işlemci daha ucuz bu ne ?

ya biraz karışık yazdıysam kusura bakmayın ama türkçeyi katletmedim hiç değilse :D

bir karışıklık bir problem var mı yoksa normal oranlı bir şekilde mi dizilmiş?

Yazmayacaktım ama nede olsa yarın buraya tonla yorum yazılacak. Bütçeye bakmadan şunu al bunu al diyecekler.

Şöyle birkaç soruna cevap vermek açısından fikrimi belirteyim.

Not : Bilgisayar almadan önce ne amaçla kullanacağına karar ver. Fikrini belirtmesini isteyeceğin kişilerede amacını belirt ki ona göre yardımcı olsunlar.

* - İşlemciye ram yetmez diye bir durum yok.

* - 600 Watt PSU yeterli. Aksini söyleyen abartmış olur zaten. Şu an bundan kat kat fazla yük çeken sistemimi 450 Watt PSU ile besliyorum.

* - Çok pahalı ama bir okadar kaliteli bir kasa seçmişsin. Bence bu sevdadan vazgeç. 100$ seviyesi CM al. Geri kalanını sisteme yatır.

* - HDD olarak Western Digital kullan. Caviar black serisi tam anlamıyla taş gibidir.

* - Ekran kartını daha yeni bir seriden seç ama nVidiadan vazgeçme.

* - Kasadan arttırdığın parayla rami 4 GB a çıkartıp markasını OCZ yap.

:warning: Yada daha az masraf , daha çok performans için phenom serisiyle tanış.. :shifty:

@Hemoroid gereken cevabı ayrıntısıyla vermiş. Ben de kendisine katılıyorum. Mesela Güç kaynağın gerekenden de fazla ben olsam 400-450 watt alırdım. Kalan parayada ram ve ekran kartını yükseltirdim. Ayrıca arşiv yapmayı seviyorsan 1 tb sana göre. Ama oyun falan için alıyorsan 500 gb al. Kalanada işlemcini yükselt. Kasa tipininde süslü olmasına hiç gerek yok. Gerçi olmasnı istiyosanda o parayı vermene gerek yok. Tabi tercih senin. Fikir bizim...

seçimler iyi.Uyum sorunu olmaz Lakin.

Sen zaten kafana göre bişeyler bulmuşsun.Kasayı çok beğendin sanırım ki onu aldın.

Psu fazlasıyla yeticekdir sana.Tabi bir kaç değişikliğede gidilebilir.

Ben en son çıkan oyunları hd kalitesinde oynucam dersen bir kaç parçanın değişmesi şart ki bunların başında ram takviyesi ve ekran kartının değişmesi gerekli.

En azından 270 Tl seviyesinde olan hd5770 seçilmeli.Ve ram en azından 3 gb seviyesine yükseltilmeli.

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum zaten kasa için her zaman kararsızdım ama ekran kartı için bir şey söylemeyin bu ekran kartını zaten almıştım değiştirme imkanım yok, üstelik iyi bir ekran kartı oyun için alıyorum bilgisayarı bana kasa seçenekleri sunun fakat pc toplama sitesi olarak nova bilgisayarı seçin ben ordan topladım bir de siz toplayın inanın sizin dediğinizi seçicem eğer zahmet olmazsa

peki bu nasıl ama kasayı siz önerin ben de yerleştireyim

-INTEL i7 870 2.93 GHz Quad Core Socket 1156 8MB

-GIGABYTE H55M-USB3, H55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, micro ATX, OB VGA, CrossFireX

-OCZ 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM GOLD CL8 (Düşük Voltaj - 1.65V)

-WESTERN DIGITAL 1 TB SATA II HDD 64MB Caviar Green 3GB/s

-Ekran kartım 9600 gt 256 bit ( elimde var )

kasayı da siz söyleyin yukarısı 1139 tl 1400 e kadar kasa psu ne bulursanız yalnız nova pc den dizdim ordan söyleyin kasayı

DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine 289kcyd.jpg Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.

eğer intel sistem kuracaksan alacağın işlemci i5 760 olsun..

i5 750 ve i5 760 haricindeki işlemciler 2 çekirdektir fakat bu 2 işlemci 4 çekirdektir..

daha uygun fiyata i7 ler seviyesinde oyun performansı sunar..

anakartı microatx değil atx boyutlu seçersen bileşenlerin yerleşimi daha rahat olur..

hdd caviar green veya blue değil caviar black seç..daha performanslı olacaktır..

kasa zevk meselesidir..fiyatı çok abartmadan zevkine göre seçebilirsin..

psu olarak 400-450w bir psu işini görür ama psu fazla almaktan zarar gelmez çünkü çok sık değiştirilecek bir parça değil

ileride başka donanım eklemek istersen sıkıntı çekmezsin..

nova dan şöyle bir sistem düşünebilirsin..

INTEL i5 760 2.80 GHz Quad Core Socket 1156 8MB

ASUS P7P55 LX, P55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, CrossFireX

KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM DUAL KIT

WESTERN DIGITAL 500 GB SATA II HDD 32MB Caviar Black

DARK Evo 550W Fatal1ty 80Plus Güç Kaynaklı, 5 Kırmızı LED Fanlı, Full Siyah, Şeffaf Yan Panelli ATX Oyuncu Kasası

LG 22X DVD-RW Double Layer Siyah SATA

NAKİT / HAVALE (TL) : 1.158,05 TL

oopsss teşekkür ediyorum yardım için harddisk 1 tb gerkli ram olarak da ocz gold var onu secmiştim kasa yı sorarsan bana darkın iyi olmadığını söylemişlerdi cm iyiymiş nzxt nasıl acaba bir de eğer i5 seçersem 661 den şaşmam :D bir de 400ügeçmez diyen arkadaş ona da teşekkür ediyorum fakat aynı görüşte değilim 450 olabilir ama 400 tam olarak yetmez yetmez

Merhaba ve hayırlı şimdiden olsun kardeş.

Donanım seçeneğiniz bence güzel ama Sata HDD konusunda Western Digital Caviar black serisinden şaşma! Diğer seri veya markalara göre çok daha iyi performans alacağınızdan eminim..

Ayrıca; PSU seçiminiz güzel ve yerinde. Ben bunun 550 Watlığını 4 senedir kullanıyorum henüz temizlik dışında bir girişimde bulunmadım. Üstelik bilgisayarımda 6 SATA çalışıyor. 4 Sata HDD, 2 DVD sürücü, Wireless ağ kartı, Kart okuyucu, Floppy, E-Sata, Webcam, Yazıcı ve neredeyse bilgisayara takılı olmayan aygıt kalmadı denecek kadar az.

Tekrar hayırlı olsun ve iyi günlerde kullanın..

hepinize teşekkür ediyorum ama hala kasa ve psu seçimi yapamadım yardım edin siz beni ikna edin gerçekten sizin dediğinizi alıcam ama yok uğraşmak istemiyorsanız canınız sağolsun şu anda 260 tllik boşluk gerisine de monitör alıcam 260 tl ye kasa-psu bulun bana lütfen

tamamdır ya artık kararımı verdim siz de yorum yapın kararıma.fiyatlarını da söyleleyeyim tamam

-INTEL İ7 870 2.93 GHZ QUAD CORE SOCKET 1156 8MB 440 tl

-GIGABYTE H55M-USB3, H55, DDR3, 2X PCIEXP, SOCKET 1156, MİCRO ATX, OB VGA, CROSSFİREX 182 tl

-CORSAIR 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 XMS3 186 tl

-WESTERN DIGITAL 1 TB SATA II HDD 64MB CAVİAR GREEN 3GB/S 114 tl

-CM STORM SCOUT FATAL1TY 550 WATT MESH PANEL VE PENCERELİ 3 FANLI OYUNCU KASASI 287 tl

nasıl iyi değil mi işlemci iyi ram iyi harddisk 1 tb olsun çok hızlı olmasına gerek yok kasa olarak cm storm çok iyi olduğundan cm stormu seçtim. B)

Çok tavırlı bir karar açıklaması yaptığınızın bilmem farkındamısınız?

Kardeş yukarıdada yazdım Western Digital Caviar black serisinden alın diye. Ama siz hala durumu kavramamış gibi davranıyorsunuz!

Western Digital Caviar black SATA 3 Gb/s ve SATA 6 Gb/s serileri diğer HDD'lerin hiç birinde bulunmayan çift bilya ile destekleniyor. Aynı zamanda 5 YIL Garantili bir aygıt!

Buradan inceleyebilirsiniz.

Please register to see this content.

Neyse alacağınıza kesin karar vermiş bir durumunuz var bundan sonrasına bizim karışmamız yakışık almaz.

Hayırlı olsun..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...