Jump to content

Komu Çıktısını Listelemek

MehmetISBILIR

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben genelikle KintaRo rahatsız ederdim ama oda çok yoğun olduğu için pek rahatsız etmek istemedim ve konuyu ortaya açma amacım herkez yararlansın ve bilgi paylaşımı için...

Şimdi benim problemim

Şekil a da görüldüğü gibi

pinguu.jpg

ping dümesine basınca ping yapıyor ama ben bu dos yani command değilde o diğer beyaz karenin içinde olayın görüntülenmesini istiyorum. Mümkünmü. Teşekkürler..

spy daha bakmadım ama bende az bir ilerleme kaydetim ve kaydetiğim ilerlemeyi paylaşıyorum :D

pinglesin = Input.GetText("Input1")

File.Run("ping " .. pinglesin, "", _SystemFolder, SW_SHOWNORMAL, true);

sonucgor = TextFile.ReadToString("AutoPlay\\Docs\\sonuc.txt");

Paragraph.SetText("Paragraph1",sonucgor);

bir tek ping sonucu txt dokemedim ona kasıyorum bir yandan da senin dosyay indiriyorum saol ;)

şimdi win7de txt dosyasını tablo şeklinde okuduğun zaman 2. satırda 32bayt veri ile bilmemne diyor ve 3.satırda sonucu beliyor zaman aşımına uğradı falan filan gibi, senin heralde windows xp o txtde gördüğüm 3. satır boş o yüzden tPing[3]'ü 4 olarak düzelt on timerda veya windows xp iken bunu yap windows 7 iken bunu tarzında döngü ekle bende normal bi şekilde çalışıyor ve sonucu görebiliyorum..

Biraz daha düzenledim;

Windows7, windows xp farketmeden direk hepsini listboxda çıkartıyor.

Ek olarak belirli bi saniye beklemiyor text dosyasının içerisine bişe aktarıldığı zaman direk listboxa ekliyor.

Bundan sonrası sana kalmış artık nasıl şekillendirirsen ;)

http://rapidshare.com/files/425416080/Cmd2.apz

banada ilk zamanlar zor geliyordu ama zamanla alışıyor, az değil 2senedir uğraşıyorum ams ile, ben ilk zamanlar programın yardım dosyasını teker teker inceliyordum onu kavradınmı iş biter ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...