Jump to content

Xp Kurulum Cd Etkinleştirme Problemi

mucit41

Recommended Posts

Elime gecen orjinal xp sp2 cdsini bir klasöre kopyaladım,sonra hslip ile onu sp3 yaptım,nlitle ile gerekli ince ayarlarıda tam kendi istediğim gibi yaptım,sata vs full driverlerde eklendi.Tnctr forumda bulduğum WGA_Validation_AddOn_1.9.40.0-2_-_redxii addonu da nlitle ile entegre ettim.Oluşturduğum bu cdden çok memnunum ama sanal makinada kurulum testi yaptım,daha önceki yani WGA_Validation_AddOn_1.9.40.0-2_-_redxii addon eklenmemiş hali ile sonradan addon eklenmiş versiyonlarda hep saatin yanına çift anahtar çıkmakta ve 30 gün uyarısı çıkmaktadır.Sizlerden istihramım bu 30 gün ve etkinleştirme olayını ortadan kaldırmak için ne yapmam gerekiyor,her kurulumda bu sinir bozucu şeylerin bir daha çıkmaması için sizlerden destek istiyor,problemime çözüm yolu bekliyorum.Saygılarımla allaha emanet olunuz.

Elime gecen orjinal xp sp2 cdsini bir klasöre kopyaladım,sonra hslip ile onu sp3 yaptım,nlitle ile gerekli ince ayarlarıda tam kendi istediğim gibi yaptım,sata vs full driverlerde eklendi.Tnctr forumda bulduğum WGA_Validation_AddOn_1.9.40.0-2_-_redxii addonu da nlitle ile entegre ettim.Oluşturduğum bu cdden çok memnunum ama sanal makinada kurulum testi yaptım,daha önceki yani WGA_Validation_AddOn_1.9.40.0-2_-_redxii addon eklenmemiş hali ile sonradan addon eklenmiş versiyonlarda hep saatin yanına çift anahtar çıkmakta ve 30 gün uyarısı çıkmaktadır.Sizlerden istihramım bu kurulum cd sinde 30 gün ve etkinleştirme problemini ortadan kaldırmak için ne yapmam gerekiyor,her kurulumda bu sinir bozucu şeylerin bir daha çıkmaması için sizlerden destek istiyor,problemime çözüm yolu bekliyorum.Saygılarımla allaha emanet olunuz.

Lütfen yorumlarınızı ve deteğinizi bekliyorum.

Elimdeki orjinal cdnin regedit ayarlarına dokunmadım,ince ayarlar yaparak oluşturudum bu dvd ile her kurulumda bu etkinleştirme çıkıyor sayın @ mrecep38.Etinleştirme işlemini ordadan kaldırmak bir daha çıkmasın istiyorum her format ve kurulumda.

NLite ile cd hazırlarken Q43R4-VFY4B-XRVP4-F29BK-3XMVG ürün anahtarını kullanın.

2cr.png

Ayrıca

1) Başlat >Çalıştır'a "regedit" yazıp "Tamam" düğmesine basarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın;

2) HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion > WPAEvents anahtarını tıklayın;

3) Sağ yandaki "OOBETimer"a cift tiklayın; açılan kutudaki anahtarın son iki rakamını değiştirerek "Tamam"a basıp çıkın;

4) Yine Başlat > Çalıştır'a aşağıdaki komutu kopyalayıp "Tamam"a basın:

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

5) Açılan "Windowsu Etkinleştirelim" penceresinde "Windowsu etkinleştirmek için bir müsteri hizmetleri temsilcisine telefon etmek istiyorum"u seçip "İleri" düğmesine basın;

6) Açılan "Telefonla Windowsu Etkinleştir" penceresinde "Ürün anahtarını değiştir"i tıklayın ve aşağıdaki ürün anahtarını girip "Güncelleştir"e basın;

Q43R4-VFY4B-XRVP4-F29BK-3XMVG

7) Pencereyi kapatıp, bilgisayarı yeniden başlatın.

Sonucun olumlu olup olmadığını kontrol için yukarda 4. maddedeki işlemi yineleyin; işler yolunda gittiyse, "Windows zaten etkinleştirildi; çıkmak için Tamam'ı tıklayın" şeklinde bir iletişim kutusu açılır...

Artık bu işlemlerden sonra bir sorun çıksa bile "Legal XP" vb. kırıcıları rahatlıkla kullanabilirsiniz...

-----------------------ALINTIDIR----------------------------

@ mrecep38 kardeşim forumda paylaşılan tüm modifiye xp lerde kurulumdan sonra böyle bir şey görünmüyor,özene bezene bişiler yapayım dedim,her kurulumdan sonra böyle bir uygulama oluşuyor.Bu oluşumu nasıl ortadan kaldırmak isteyişimdi.Yukarda verdiğin ve bulduğum tüm keyleri sif doyasına girmeme rağmen kurulumda hata verdi ve bende orjinal sp2 cd ile gelen keyi kabul ediyor,o işlem sorun değil,dvd im gayet güzel oldu kurulumda problem yok ama kurulum sonrası oluşan bu olay beni rahatsız ediyor.Daha önce yapılan 20-25 format sonrası etkinleştirme esnasında kopya sayısını aştığınız mesajı alıyordu,bu gün yaptığım addon eklentisi ile bu hadise olmayacak diye sevindim ama yine sanalda ki testimde o etkinleştirme ve 30 gün meselesi çıktı.Orda yaptığım etkinleştirme sonucu kopya sayısı mesajı almadım ve sanalda update yani güncellemede de lisanslı olarak rahat geciyor orda da problem yok.Problem tek şey her kurulumda anahtarın çıkması ve 30 gün aktifleştirme,bunları kaldırmak ve bir daha çıkmamasını istememdir.Saygılar ve esenlikler dilerim.

Bu dvd yi tam 3 gün ve gece tam sanalda 10-15 format ile tam istediğim gibi oluşturdum.Kurulumda cd key istemiyor otomatik geciyor.Dip not olarak.

Baştan sona kadar yaptığın mantıksız geldi. Microsoftun sunduğu orjinal sp3 varken neden sp2 den Sp3 e entegre etmeye çalışıyorsun? O şekilde temiz değil aksine entegre bir sistem yapmış olursun. Ayrıca msdn sürüm olmalı yoksa kendi keyi haricinde kabul etmez. Onuda kurduktan sonra cracklemen gerekiyor.

Baştan sona kadar yaptığın mantıksız geldi. Microsoftun sunduğu orjinal sp3 varken neden sp2 den Sp3 e entegre etmeye çalışıyorsun? O şekilde temiz değil aksine entegre bir sistem yapmış olursun. Ayrıca msdn sürüm olmalı yoksa kendi keyi haricinde kabul etmez. Onuda kurduktan sonra cracklemen gerekiyor.

Elime ne yazıkki sp2 li orjinal cd gecmişti onun üzerinde çalışmalarım olmuştu.Kurulum sonrası cracklamaya gerek kalmıyor.

Elime ne yazıkki sp2 li orjinal cd gecmişti onun üzerinde çalışmalarım olmuştu.Kurulum sonrası cracklamaya gerek kalmıyor.

Forumda mevcut zaten orjinal sp3. Diğerini entegre etmekle uğraşmana gerek yok.

Sorun alttaki sanal makinadan alına resimde okla ve daire içinde bulunan uygulamanın her format sonrası

çıkmamasını iptal etmek işlemidir.Anahtara tıklayıp bir daha etkinleştirme işleminin yapılmamasını sağlamak ve otomatik etkinleştirilmiş hale getirme işlemidir.Bu işlemi nasıl yapılabilceğini sizlerden istihramımdır.Saygılarımla.

CJ6WH.jpg

Elimde bir exe dosyası var; sadece çift tıklayınca aktivasyon sorununu ortadan kaldırıyor. Fakat bu dosya addon olarak eklenebilir mi ya da kurulum sırasında otomatik olarak çalıştırılabilir mi o kadarına aklım basmıyor; anlamıyorum bu işlerden. İşinize yarayacaksa paylaşayım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...