Jump to content

Windows 7 Yapı Ve Sürüm Notları

By_FaRuK

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Ben bir şeyi merak ediyorum.

Windows 7 nin yapı ve sürüm notlarını nerden nasıl bulabiliriz?

Veya bilen bir arkadaş söyleyebilir mi?

Örn;

Yapı: 6.1 Sürüm: 7600.16385

Yapı: 6.1 Sürüm: 7600.20591

Yapı: 6.1 Sürüm: 7600.20652

Bu sürümlerin sistem üzerindeki etkileri neler oluyor?

Mesela geçenlerde dokumacı arkadaşımızın hazırlamış olduğu OEM klasörünü indirip win7 dvd sine ekleyip yakmıştım.

Sonra sistemi kurdum. Çok ta beğendim. Çok hoşuma gitti.

Ama güncellemelerden sonra görsellikte eksiklikler oldu. Sonra kontrol etmek amacı ile dll leri karşılaştırdım.

Ve dll lerin sürüm leri değişmiş. Yani yeni sürümlerinden dolayı OEM klasöründeki dll ler eski konumda kalmış.

Bu yüzden bu sürüm notları hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

NOT: Ayrıca bir ricam ise modifiye yapan arkadaşlar hangi windows sürümü üzerinde modifiye ve ya çalışma yaptıklarını belirtirlerse daha yararlı olacağı kanısındayım.

Teşekkürler.

[Ayrıca konuyu yanlış yere açmışım. Yeni farkettim. Mod lardan ricam konuyu yazılım altına taşırlarsa sevinirim.]

sürümler önemli dosyaları değiştiren güncellemelerden kaynaklanıyor.

modifiye yapanlar ise önce güncellemeleri yapıyor sonra da o güncellemelerin değiştirdiği dosyaları düzenliyorlar. önce görselleri değiştirip sonra da güncellemeleri değiştirdiğinizde bazen bir güncelleme sistem dosyasını değiştirdiği için o görsel bir işe yaramıyor ayrıca sistem dosyası değiştiğinden dolayı bazı programlar hata verebiliyor.

mesela mediaplayer'ın arkaplanını değiştirdiniz üzerine de mediaplayer için bir güncelleme entegre ettiniz, güncelleme dosyası mediaplayer'ın bazı önemli dosyalarını değiştirdi ki ilk başta uygulama dosyası değişir sizin arkaplan gitti, arkaplan gitmakle kalmadı uygulama dosyasının sürüm numarasıyla uygulamanın çalışması için gerekli DLL'lerin sürüm numarası uymadığından mediaplayer çalışmadı hata verdi.

buradan hangi güncellemenin ne işe yaradığına bakabilirsin:

http://solor.wtf.la/Windows.7/Updates.htm

Evet aynen öyle.

Şimdi güncellenen dll leri bulup tekrar editlemek gerekecek.

Yani buda şu demek oluyor ki modifiye yaptın diyelim bu şekilde bir yapı değişikliği olduğunda yaptığın bütün emek boşa gidiyor.

Sonra baştan tekrar uğraş..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...