Jump to content

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  558
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

By_FaRuK last won the day on March 22 2013

By_FaRuK had the most liked content!

Community Reputation

137 Excellent

About By_FaRuK

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1983 profile views
 1. @hadibeolsun hocam sen bir öneride / talepte bulunmuşsun. Yapımcılar bunu değerlendirmiş ve uygun görmemiş. Kendilerininde bildiği bir şey vardır mutlaka. Olay bu kadar basit. Yanlış anlama ama olayı bu kadar uzatmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum.
 2. @hadibeolsun teşekkürler. Peki sharpdevelop programı nı kullandın mı? Ya da bilgin var mı? Linki aşağıda. Bu program ile vs da yapılan proje açılıp düzenlenebiliyor mu? Ya da tam tersi? http://www.icsharpcode.net/OpenSource/SD/Default.aspx
 3. Bu özelliklerde ki pc Visual Studio Community 2019'u kaldırır mı? Yavaşta olsa çalıştırırsa işimi görür. Bu özelliklere sahip Vs 2019 kullanan varsa tecrübesini paylaşabilirse sevinirim. Sitesindeki gereksinim bilgileri aşağıdaki gibi.
 4. Aşağıdaki konuya bakabilirsin. Driver Talent Pro 7.1.27.76 en-tr programını kullanabilirsin.
 5. @hadibeolsun aşağıdaki özelliklere sahip eski bir laptopum var. Bu sistemi kursam performans alır mıyım? Yada bu özellikler için en performanslı hangi sistemi önerirsin?
 6. Hocam direk Ctrl+Shift+Esc ye basarsa Görev Yöneticisi açılır.
 7. @forjest Hazırlamış olduğun arşivden bir çok program indirdim ve kurdum. Hiçbirinde sorun yaşamadım. Ancak İdm yi hiç bir şekilde yükleyemiyorum. Yönetici olarakta çalıştırsam, normalde çalıştırsam kurulum tamamlandı uyarısı geliyor ama program ortada yok Program Files tan klasörlere bakıyorum orada da gözükmüyor. Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum acaba? Konu hakkında bir yorumun olabilir mi?
 8. Selam @hadibeolsun üstad, Kurulum esnasında kurtarma alanı v.s. diğer gerekli alanlar oluşsun diye diski tamamen silip yeniden oluşturmuştum. Aşağıdaki hatayı almamdaki sebep nedir acaba? Bu sorunun çözümü için nasıl bir yol izleyebilirim? Buda disk yönetimi ekranı
 9. Kokteyl ve toolbox i hali hazırda kullandığımız işletim sisteminde uygulayabiliyor muyuz? Kullanmamız durumunda kokteyl işletim sistemine uygulanan performansi alabilir miyiz?
 10. Programı düzenledikten sonra buradan paylaşır mısın?
 11. Wimboot için gerekli dosyalar nedir? Ben test edebilirim.
 12. @crasadure hocam, Cevap: Çünkü kullandığım efi dosyası modifiyeli....bunu zamanında multiboot toolkit yapımcısının projesinde de kullanmıştım. Benim modifiyeli efi dosyası ISO isimli bcd dosyasını çağırmakta, sizin yaptığınız işlemde ise orjinal bootx64.efi dosyası BCD isimli bcd dosyasını çağırmakta ve windows boot manager ekranı üzerinden diğer sistemleri çağırabilmektedir. --------------------------------------------- Burada yazdığınızda bir yanlışlık var düzeltmek isterim. Kodlardan da anlaşıldığı üzere yapımcı orjinal bootx64.efi dosyasını değil WinPEx32.efi ya da WinPEx64.efi dosyasını çağırarak işlem yapıyor. Yani Bu efi dosyalarıda modifiyeli. Benim ise demek istediğim bu dosyalarda modifiyeli olduğu halde boot olurken sizin dosyanızda neden böyle bir sorun oluyor? Ben bunu sormuştum. Ayrıca belirtmek isterim, kullanımla ilgili bir sorun yok. Her türlü gayet güzel ve başarılı olarak iş görüyor. Sadece merak ettiğim için soruyorum. ( Lütfen yanlış anlamayın ) Ayrıca efi dosyalarının editlemesi nasıl yapılıyor? Bu konuda da biraz bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.
 13. @crasadure üstad, dediğiniz şekilde yaptım ve secure boot aktif iken sizin bootisx64.wim dosyası yüklendi ve açıldı. Ancak ben grub2loader olarak kullanmak istediğimden dolayı secure boot aktif iken aynı şekilde yapımcının kendine ait bcd dosyasına ekleme yaptım. (Aşağıda görüntü bıraktım) Bu şekilde secure boot aktif iken eklediklerimin hepsi çalıştı. (Sistemi yukarıda belirttiğiniz yöntemle 1 numara olan default a çektim.) Burada size farklı bir soru yönlendirecek olursam diğer sistemlerin efi dosyaları microsoft dijital imzalamayı geçerken sizin efi dosyalarınız neden bu digital imzalamayı geçemiyor? Mesela Anhdv ve Sergei nin efi dosyaları ile secure boot aktif iken direk boot olurken sizin efi dosyası boot olmuyor. (Bunu sadece merakımdan soruyorum. Yoksa bu şekilde de secure boot disable yapılarak gayet güzel kullanılıyor) Birde yapımcının kodlarında uefi de efi dosyasını çağırırken işlemci platformu içinde (efi) bir de işlemcinin x32 ve x64 olma durumunu karşılaştırıp buna göre bcd dosyası yüklüyor. (Kod aşağıda) Bu durumda bir efi üzerinden farklı bcd dosyaları çağırılabilir mi? Ben biraz denedim ama olmuyor. Efi içinde tanımlı neyse o bcd dosyasını çağırıyor. Belki bu yönde bişeyler yapılabilirse farklı bişeyler ortaya çıkabilir diye düşünüyorum. if [ "${grub_platform}" == "efi" ]; then elif [ [ "${grub_cpu}" == "x86_64" ] -a [ -f /EFI/Microsoft/Boot/BCD ] ] \ -o \ [ [ "${grub_cpu}" == "i386" ] -a [ -f /EFI/Microsoft/Boot/B86 ] ] ; then menuentry "[2] > WinPE Sistemler & Windows Kurulum Menüsü (x64_UEFI)" --class os_win8 --hotkey="2" { chainloader /EFI/BOOT/WinPE${_SPEC_UEFI_ARCH}.efi } fi
 14. Boot dosyalarını Fat32 bölümünde aradığı için Fat32 bölümüne atmanız gerekiyor. Neden Ntfs bölümüne atma ihtiyacı duyuyorsunuz?
 15. @hadibeolsun sistemi uefi olarak evimdeki notebook uma kurdum. Kurulumdan sonra ilk işim güncelleştirmeleri yapmak oldu. Sonrasında bir kaç ufak ayar ve ilk programların yüklenmesi derken kullanıma hazır hale geldi. Evet, arkadaşların Bilgisayar Özellikleri, Kullanıcı Adı ve Geri Dönüşüm Kutusu konusundaki fikirlerine bende katılıyorum. Ancak o kadar büyütülecek bir dert olmadı benim için. Ayrıca hesap makinesinde de herşey normal gözüküyor Bir sorunla karşılaşmadım. Yorumlarda birisi bu konuda şikayetçiydi. Onun dışında sistem gayet stable ve akıcı. Bir soruna rastlamadım. Yapılması gereken ayarlar yapılmış. Teşekkür ediyorum çalışman için. Eline emeğine sağlık..
×
×
 • Create New...