Jump to content

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  768
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

By_FaRuK last won the day on October 20 2019

By_FaRuK had the most liked content!

Community Reputation

456 Excellent

4 Followers

About By_FaRuK

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

3357 profile views
 1. Programın adı "Remote Desktop Connection Manager" Fotoğrafı örnek teşkil etmesi adına webden aldım.
 2. Merhaba, Aşağıda link paylaştığım programa bakabilirsin. Ben aktif olarak kullanıyorum ve çok işime yarıyor. Microsoft'un kendi programıdır. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=44989 Burada başka birisi tarafından programa ait tanıtım makalesi bulunmakta. https://sametdiker.wordpress.com/2016/02/18/remote-desktop-connection-manager/
 3. Hocam bu şekilde kullanarak ticari kullanım süresi durumu asilabiliyor mu? Bunu test ettiniz mi? Yada deneyen arkadaş var mı? Eğer böyle kullanımda bir süre sonra ticari kullanım uyarısı vermiyorsa çok güzel olur bu şekilde kullanmak. Ayrıca @karadurak hocam elinize, emeğinize sağlık. Gerçekten çok güzel bir çalışma oldu.
 4. Merhaba arkadaşlar, Lenovo P2 telefonum var. Custom rom yüklemek için bootloader kilidini açmaya çalışıyorum. 14 gün olan süre geçti. Nerdeyse 3 haftadır her gün sabah akşam deniyorum. Ama sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum. Lenovo sunucularında mı sorun var nedir anlamadım. Burayı geçmenin bir yolu var mı acaba? Teşekkürler.
 5. Çok basit bir şekilde sürücü harflerini değiştirmeye yarıyor. Ayrıca sürücü direkt ntfs olarak bağlayabiliyorsunuz v.s. Zarar çıkartacak bir program değil. Boyutu da çok düşük ve portable. İndirip deneyebilirsiniz.
 6. @karadurak hocam, https://www.sordum.org/8501/drive-letter-changer-v1-3/ Bu uygulama da çok küçük ama faydalı bir program. Ben kullanıyorum. Bir sonraki güncellemede bunu da ekleyebilirsin.
 7. Ne gibi bir sıkıntı yaşıyorsunuz? Belki çözümü olan birşeydir. Ayrıca Windows kurulumu için yeni yöntem olan ve eski donanımlarda da sorunsuz kurulum yapıldığı test edilen Grub2 Dosya Yöneticisini kullanabilirsiniz. İso dosyasını seçmeniz yeterli. Sonrasında Windows kurulumu otomatik başlıyor. İso için herhangi bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Aşağıda linkini paylaşıyorum. İsterseniz inceleyebilirsiniz. Sisteme ekleme konusunda gerekli kodlar ve dosyalar konu içerisinde mevcut.
 8. Merhaba, Buna benzer bir proje için şu anda ilgilenmeye pek vaktim olmuyor maalesef. Ancak benzer ve içeriği dolu olarak aşağıda linkini paylaştığım sistemi de kullanabilirsiniz. Yapımcı arkadaş sürekli güncellemektedir. Ayrıca yeni proje olarak Multiboot Utility programını hazırladım ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. MultiBoot Utility programı ile kendinize özel sistemler hazırlayabilirsiniz. MultiBoot Utility link Vadi E-Spor Multiboot V2 link
 9. @mephistooo2 hocam programı kurdum. Çalışmasında sıkıntı yok. Outlook 2013 kullanıyorum. Pdf dosyalarını önizleme olarak açmıyor. Baya bi uğraştım ama çözemedim. Pdf i seçtiğimde otomatik önizleme nasıl yaptırabilirim? Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Olmazsa çok önemli değil ama olursa güzel olur. Program için teşekkürler bu arada.
 10. Evet hocam doğrudur. @köylü üstadın çalışmasıdır. Ancak sonradan üzerine sağolsun @crasadure üstad çok şeyler ekleyerek güncelledi. Şimdi son haliyle sorunsuz çalışıyor. Çokta güzel iş yapıyor.
 11. @karadurak hocam size demek istediğim buydu önceki mesajlarda. @crasadure üstadın hazırladığı bu yöntemle windows isosu orjinal/modifiyeli farketmeksizin sorunsuz kurulabiliyor. Sisteminizdeki yöntemi bununla değiştirseniz çok daha güzel olur. Aşağıdaki linkte Crasadure kaynak dosyalarını paylaşmıştı. 2. bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 18.11.2019 )
 12. "ISO'dan Windows Kur ( ISO Setup )" seçeneği @crasadure üstadın sistemindeki yöntemle aynı mı? Yani bu seçenekle hem orjinal windows isoları hem aio windows isoları ( x86\install.wim | x64\install.wim) sorunsuz kurulabiliyor mu?
 13. Bütün menülerinizi tekrar düzenlemenize gerek yok. Sisteminize ilave bir kaç dosya olmuş olacak ve menülerin arasına bu dosyaları çalıştırmak için gerekli kodları ilave edeceksiniz sadece. Siz hangi sistemi kullanıyorsunuz? Bootloader olarak Grub4Dos mu kullanıyorsunuz? Kullandığınız sistem hakkında bilgi verirseniz nasıl yapacağınız konusunda bilgi verebilirim.
×
×
 • Create New...