Jump to content

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  802
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

By_FaRuK last won the day on October 20 2019

By_FaRuK had the most liked content!

Community Reputation

475 Excellent

4 Followers

About By_FaRuK

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

3594 profile views
 1. @Maddox67 merhaba, İso içerisindeki "\sources\install.wim" dosyasını HDD içerisinde bir klasöre çıkarıp Wim yöntemi ile bu wim dosyasını seçerek sorunsuz kurulum yapabilirsiniz.
 2. Merhaba, Program usb/hdd lere boot özelliği kazandırarak içine mini bir multiboot sistemi kurulumu yapar. Yapmanız gereken sadece usb/hdd inizin ana dizinine boot adında bir klasör oluşturup (default olarak boot klasörü olur ancak farklı isimde verebilirsiniz) Grub2 Kur butonuna basıp işlemlerin bitmesini beklemeniz yeterlidir. Sonrasında usb/hdd inizi pc üzerinde boot ederek test edebilirsiniz. İşletim sistemi v.s. dosyaları bulunmamaktadır. Onun için formu içinde bulunan örneklerden faydalanarak cfg dosyalarına ekleme yaparak kullanabilirsiniz. Ancak sıfır kurulumla gelen Grub2 Dosya Yönetici menüsü üzerinden ekstra bir işleme gerek kalmadan Windows ve Linux iso dosylarını seçip kurulum yapabilirsiniz.
 3. @köylü hocam çok uğraştırmazsa şu anki güncel çalışmanında net framework destekli olanını yapabilir misiniz?
 4. @red_d hocam güncel çalışmayı ekledim. Onda sorun yok. Daha önceden yapılmış olan çalışmayı eklemeye çalışıyordum. Yinede bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Eklemek isteyenler için dediğiniz gibi ekleme yapabilirler. @köylü hocam, boot.wim dosyasını ekledim. Bcd dosyasını düzenledim. Sorunsuz çalıştı. Benim için bir alternatif oldu. Teşekkür ederim.
 5. Hocam bu çalışmayı denedim. .Net gerektiren uygulamam sorunsuz çalıştı. Teşekkür ederim. Olur mu bilmiyorum ama bu çalışmayı direk Karadurak üstadın KMPE projesine ekleyebilir miyim? İso içeriğini klasör olarak KMPE içine çıkarıp KMPE\BCD dosyasını editleyip denedim ama olmadı. Olmazsa da sorun değil. Bu şekilde de kullanılabiliyor.
 6. Bu donanımda pro sürümler kasar. Kaldı ki 2 gb ram var. En azından 2 gb daha ram takviyesi yapılırsa Windows 7 home yada Windows 8.1 Embedded daha rahat kaldırır.
 7. Yarın deneyeceğim hocam. Teşekkür ederim.
 8. Hocam net framework demek istemiştim.
 9. @köylü hocam elinize sağlık. Yine çok güzel bir çalışma gözüküyor. .net desteği var mı acaba? Boyuta göre olmadığını anlıyorum ama sormak istedim. Ekleme yapılabilir mi? Xpde önemli değil ancak bunda olsa güzel olurdu.
 10. İcon dışında parametlerde var. Bat dosyası ile çözdüm sorunu. Sıkıntı yok şu anda. Teşekkür ederim. Com port olayı çok önemli değil. Aygıtı kaldırıp yeniden yükleyince sorun çözülüyor. Sadece neden otomatik tanımadığını merak etmiştim. @karadurak Windows 8'e de .net 3,5 ekleme yapabilir miyiz? Mümkün müdür böyle birşey?
 11. @karadurak üstad, Minstall'e uygulama eklerden Uygulama Yolu yerinde yazan exe'nin sonuna parametre ekleyemiyor muyuz? Ben exe yi parametreli olarak çalıştırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yapmak istediğimde hata veriyor. Örnek : {Disk}\bin\mintty.exe -i /Terminal.ico -
 12. Upload edebilir misin? Linkten kaldırılmış uygulama.
 13. Klavye mouse usb olarak çalışıyor onda sıkıntı yok. Farklı konfigürasyonlara sahip özel donanımlı base üniteleri var kullandığımız. Bunlar üzerinde com portlar üzerinden bir takım işlemler yapıyorum. Bu şekilde çalışmasında bir sıkıntı yok ancak lite versiyonda otomatik tanıyıp full versiyonlarda neden otomatik tanımadığını merak ettim.
 14. Dediğiniz programı biliyorum. Benimde arşivimde vardı. Hdd bozulunca içinden bişey kurtaramadım. Diğer arşivime baktım ama bulamadım. Paylaşan olursa bende arşivime alırım tekrar. Sizde bulursanız burdan paylaşırsanız güzel olur. Modifiyeci arkadaşlarda varsa vardır.
 15. @karadurak üstad, Win10 x64 Lite versiyonda Com1 ve Com2 aygıtlarını sistem açılışında direk tanıyor. Ancak Win10 x64 Full ve Win10 x86 Full de sistem ilk açılışta Bilinmeyen Aygıt olarak geliyor. Aygıtı silip Donanım Değişikliklerini Tara yaptığım zaman Com1 ve Com2 aygıtları geliyor. Lite versiyonda otomatik geliyorken Full versiyonlarda neden otomatik gelmez acaba? Birde harici driverleri USER klasörünün altına klasör olarak mı koymak gerekiyor yoksa inf dosyalarını direk mi koymak gerekiyor?
×
×
 • Create New...