Jump to content

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  723
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

By_FaRuK last won the day on October 20

By_FaRuK had the most liked content!

Community Reputation

369 Excellent

4 Followers

About By_FaRuK

 • Rank
  TnC Gold

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

3096 profile views
 1. Bugün bu yöntemle bir Windows kurdum ve hiç bu kadar kolay kurulum yapmamıştım (multiboot üzerinden) direk grub2 dosya yöneticisini açtım ve indirdiğim iso dosyasını seçip kuruluma başladım. Bu çalışmayı geliştiren ve buralara kadar getiren bütün herkesi tek tek tebrik ediyorum. Umuyorum ki üzerine daha güzel şeyler katarak daha farklı projelerde kullanılabilir durumlara da gelecektir. Emeği geçen herkese tekrardan teşekkürler. Çok güzel ve faydalı bir çalışma oldu.
 2. Sistemde internet tarayıcı mı yok yoksa ben mi bulamadım? Başka pc den chrome setup indirip yüklemek zorunda kaldım ve internet explorer yok! Ayrıca internet explorer i nasıl aktif hale getirebilirim ya da tekrar yükleyebilirim? Çünkü ne yaptıysam yükleyemedim.
 3. Tabikide eklenebilir. Ancak şöyle bir durum var. Şu anda multiboot yapımında usb/hdd biçimlendirmede 3. parti yazılıma ihtiyaç duyuluyor (Partasist veya bootice gibi) Bu konuda ben program üzerinden direk Windows komutları ile biçimlendirme yaptırmayı düşünüyorum. İleride buda eklenmiş olacak. Bu konuda da programın amacı dışına çıkmaması kaydıyla birşeyler düşünüyorum. Eğer uygun olursa eklenebilir. Evet o programı zamanında bende çok kullanmıştım ve çok işime yaramıştı. Programa eklenebilir tabiki. Eğer uygun görülürse buna benzer bir uygulamayı programa dahil edebilirim.
 4. @crasadure hocam, aslında burada iso dosyasının bulunduğu sürücü harfi ve iso adı alınıp sanal sürücüye mount ediliyor benim anladığım. Sürücüye mount edildikten sonrada setup exe aranıp bulunuyor ve çalıştırılıyor. Ben böyle anladım. Bu kodları yeni gördüm ve incelediğim kadarıyla isonun bulunduğu sürücü harfi ve iso adı alındıktan sonra setup.exe yi tekrar bütün sürücülerde aratmaya gerek kalmadan çalıştırılabilir gibime geliyor. Sadece fikir yürütüyorum.
 5. Main.cfg dosyası içinde aşağıdaki aralıktakileri değiştirdiğinizde Legacy menüyü düzenlemiş olursunuz. Aşağıdaki aralıktakileri değiştirdiğinizde UEFI menüyü düzenlemiş olursunuz. Legacy menüde Uefi menüde main.cfg içerisinden düzenleniyor.
 6. Qemu ile test ederken Legacy olarak test ediyorsunuz, fakat pc yi boot ederken UEFI olarak boot ediyorsunuz. Bu nedenle UEFI menü geliyor karşınıza. Pc boot seçenklerinizi Legacy olarak ayarlayıp boot ederseniz Legacy menüyü görebilirsiniz.
 7. Program v1.5'e güncellenmiştir. v1.5 : - Sıfır kurulum v2.04 ve v2.05 seçmeli hale getirildi. - Xorboot bootloader eklendi. - Program üzerinden XorBoot bootloader programlarının kullanılması sağlandı. - Loader oluşturmada ve güncelleştirmede grubx64.efi ve grubia32.efi dosyalarınında oluşturulması sağlandı. - Windows kullanıcı adında boşluk olduğunda kurulumda oluşan hata giderildi.
 8. Estağfurullah hocam ne demek. Crasadure hocanın yaptığında iso msdn de olsa aio da olsa (yani iso içinde x86 ve x64 için ayrı klasörlerde olsa) sorunsuz kurulum yapılabiliyor. Bunu kastetmiştim aslında.
 9. Şu anda deneme şansım olmuyor ancak çalışma gerçekten muhteşem. Bütün emeği geçenleri tebrik ediyorum. Umarım başarılı bir sonuca ulaşılır. Nihai sonucu merakla bekliyorum. Bildiklerimizi unutturacak bir yöntem gelişiyor.
 10. Ekli "Saat.bat" çalıştırarak otomatik yapabilirsiniz. Saat.bat
 11. Msconfig ayarlarından başlangıç seçeneklerini düzenleyebilirsiniz.
 12. @karadurak Hocam, "İsodan Windows Kur" seçeneği, @crasadure hocamızın hazırladığı yöntemle aynı mıdır acaba? Aşağıdaki resimde görülen.
 13. Bu satırdaki (hd0,msdos1) yazan yeri (hd0,msdos2) yaparsanız düzelir gibime geliyor.
 14. @serhat100 hocam, aşağıdaki linkte vhd boot ile ilgili çalışmalar mevcut. Belki işinize yarayacak bilgiler vardır. İncelemenizi tavsiye ederim. http://reboot.pro/topic/18182-uefi-multi-make-multi-boot-usb-drive/ İyi çalışmalar.
×
×
 • Create New...