Jump to content
TNC-TR

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  486
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

By_FaRuK last won the day on March 22 2013

By_FaRuK had the most liked content!

Community Reputation

117 Excellent

About By_FaRuK

 • Rank
  Salıverin küçük enişteyi :)

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1683 profile views
 1. Arkadaşlar bir sorunum var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İşim gereği kullandığım ibm diagnostic tool programı var. Program exe halinde. Exe yi çalıştırdıktan sonra usb belleği takıyorsun, usb belleğe yükleme yapıyor. Sonrasında bu usb bellek ile boot edip kullanılabiliyor. Ben bunu multiboot menüme grub4dos komutları ile eklemeye çalışıyorum ancak bir türlü olmuyor. Boot ediyor, logo geliyor sonrasında açılmıyor. Usb bellek içerisindeki syslinux.cfg dosyası komutları şu şekilde : UI vesamenu.c32 PROMPT 0 MENU TITLE Toshiba POS Diagnostics SAY If the "boot:" message stays visible for more then 10 seconds, SAY check the keyboard for keys stuck in the down position or SAY something on the keyboard. Press Enter to continue. MENU BACKGROUND /syslinux/logo.png MENU RESOLUTION 800 600 MENU HIDDEN MENU INDENT 8 ALLOWOPTIONS 0 TIMEOUT 1 DEFAULT pcdselect LABEL pcdselect MENU CLEAR MENU LABEL PCD Preboot Selection KERNEL /syslinux/pcdrslct.c32 LABEL pcddiag MENU CLEAR MENU LABEL PCDoctor Stand Alone Memory Test KERNEL /syslinux/memdisk initrd /syslinux/diags.bin LABEL boot MENU CLEAR MENU LABEL TGCS Diagnostics KERNEL /syslinux/imga.img INITRD /syslinux/imgb.img APPEND ramdisk size=1000000 quiet splash nomodeset=X8,8F vga=0x315 loglevel=1 ALLOWOPTIONS 0 Menü.lst dosyası için kullandığım komut ise aşağıdaki gibi: title IBM Diagnostic Ver:8.0.0.68 kernel /syslinux/imga.img ramdisk size=1000000 quiet splash nomodeset=X8,8F vga=0x315 loglevel=1 initrd /syslinux/imgb.img Ancak bir şekilde çalıştıramadım. ( Bu arada usb içerisindeki klasörü multibbot di******in anadizinine kopyaladım) MENU LABEL TGCS Diagnostic olanı çalıştırmaya çalışıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.
 2. 1 TB diskim için bunu uygulayacağım. MULTIBOOT olan bölümü partition programı ile boyutunu düşürüp kalan bölümü kendime göre biçimlendirip harici olarak kullanmak istiyorum. Bu şekilde bir sorun yaşar mıyım? EDİT: 1 Tb lık diskime uyguladım. Multiboot bölümü partition programı ile boyutunu düşürüp kalan kısmı biçimlendirdim. İstediğim gibi oldu.
 3. Görüntüden ziyade bir açıklamada yazacak mısın artık paylaşımlarında? Sonra insanlar sorunca yanlış anlaşılma olmasın.
 4. Harici ile alakası yok o seçeneğin. Flash bellek bile taksan o seçenek görünür orada.
 5. Disk yönetiminden " Bölümü Etkin Olarak İşaretle " olarak yapıp denediniz mi?
 6.   Bana kalırsa iso içindeki install.wim dosyasını multiboottaki wim klasörünün içine install73264.wim olarak kopyalıp kurulumu wim olarak yap. Uefi destekli bilgisayara normal kurulum yani uefisiz kurulum yapabilirsin. Bir sorun olmaz.
 7.   Google drivea yükledim.   https://drive.google.com/open?id=0B2F4o7ehbT_IdWJrVFpucEJXTmc   Direk ana dizinde olacak hepsi.   Bunlarda kodları :    title Linux Slax 6.1.2 find --set-root /slax-6.1.2.iso map /slax-6.1.2.iso (0xff) || map --mem /slax-6.1.2.iso (0xff) map --hook root (0xff) kernel  /boot/vmlinuz from=/slax-6.1.2.iso ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw initrd /boot/initrd.gz boot
 8.   Ben slax ı eklemiştim. Sorunsuz şekilde kullanıyorum.   title Linux Slax 6.1.2 find --set-root /slax-6.1.2.iso map /slax-6.1.2.iso (0xff) || map --mem /slax-6.1.2.iso (0xff) map --hook root (0xff) kernel  /boot/vmlinuz from=/slax-6.1.2.iso ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw initrd /boot/initrd.gz boot   Ana dizinde olması gerekenler :    - slax klasörü, - syslinux.cfg dosyası - slax-6.1.2.iso dosyası
 9.   Arkadaşım epi topu 10 sn ye göreceğin bir ekran. Bulanık olsa nolur net olsa nolur?? Orda resim olsa nolur siyah yazı olsa nolur?? Tek problemin bu mu şimdi?
 10. Senin verdiğin. Ben bölümleri kendim oluşturup partition olarak imaj attım. Normal boot oluyor onda problem yok. Fakat uefi olarak deneyim dedim yukarıdaki hatayı veriyor. Entera basında normal boot geliyor.
 11.   Abi uefi boot da böyle hata veriyor. Enter a bastığımda normal boota geçiyor. Neden olabilir?  
 12. İstedigin kadar atabilirsin. Ornek veriyorum windows 7 icin 3 tane iso dosyan veya wim dosyan var. Kurulum icin ismi install78664.wim olmasi lazim. Digerlerinin isminide baska verirsin. Hangisini kurmak istersen kurulumdan once windows pe lerden birini acip kurmak istediginin adini install78664.wim olarak yaparsin. Ve bu sekilde istedin kadar windows kurabilirsin. İsolar icinde ayni sekilde yapabilirsin.
 13. Wim olarak kurmayi dene. İso dosyasini winrarla acip source klasoru icindeki install.wim dosyasini multiboottaki source klasorune koy ve ismini install108664.wim olarak degistir. Ve menuden wim olarak kurulumu sec. Sorunsuz sekilde kurulum yapabilirsin. Ayrica azda olsa yerden tasarrfuf saglarsin.
×
×
 • Create New...