Jump to content

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  659
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

By_FaRuK last won the day on March 22 2013

By_FaRuK had the most liked content!

Community Reputation

259 Excellent

3 Followers

About By_FaRuK

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2559 profile views
 1. Arkadaşlar merhaba, LG 42LA691S model televizyonumu yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum. İlk defa bir arıza yaptı. Ekranın ortasında kararma var. Bugün içini açtım. Panelin oraya kadar dağıttım ama panelin altındaki 4 tane ince flex kabloları çıkarmaya cesaret edemediğimden içindeki ledlere ulaşamadım. Aslında içinde led mi var ona emin olamadım. Hem emin olmak, hem varsa led lerin model numaralarını öğrenmekti amacım. Tekrar topladım ve çalışıyor aynı şekilde. Sorun yok. Fakat bir arkadaş ile tekrar açıp bakacağım tam emin olmak için. İnternette farklı modellere ait repair videoları var. Fakat her model aynı değil. Görüntüler aşağıda. Bu model tv kullanan ve aynı şekilde arızaya rastlayan, yada sorun şundan kaynaklanıyor diyen birisi var mı acaba? Elim bu işlere yatkındır. Kendim yapabilirim diye düşünüyorum ama doğru tespit ile doğru malzeme olması lazım. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse memnun olurum. Teşekkürler. Ekran geçişi sırasındaki görüntü : Normal kanal açıkken ki görüntü :
 2. Bilgisayarınıza crypto virüsü bulaşmış. Bütün dosyalarınız şifrelenmiştir. Virüsü temizlesenizde sorun çözülmeyecektir. En iyi yöntem bilgisayarınıza temiz bir format atmak olacaktır. Kolay gelsin. https://www.google.com/amp/s/howtoremove.guide/moka-virus-file/amp/
 3. Merhaba, Windows 10 kullanıyorsanız programa ihtiyaç olmadan Windows üzerinden bir batch file oluşturarak klasörü şifreleyebilirsiniz. Aşağıdaki linkte bu işlemin nasıl yapılacağına dair detaylı bilgi bulunuyor. https://www.laptopmag.com/articles/password-protect-folder-windows-10 -------------------------------- Buradaki linkte de farklı yöntemler anlatılmış. İstediğiniz her hangi bir yöntemi kullanabilirsiniz. https://www.howtogeek.com/105633/how-to-create-a-password-protected-folder-without-any-extra-software/amp/ Kolay gelsin.
 4. Mustafa merhaba, Kullandığınız sisteme AIOBOOT un UEFI kısmını entegre edip, uefi bootda default olarak aio çağırıp bunun üzerinden solidshare sistemine geçiş yaparak bütün işlemlerinizi yapabilir hale getirmiştik. Şu haliyle işinizi görüyor olması lazım. Diğer söylediğiniz solidshare default olsun, burdan aio ya geçiş yapayım dediğinize henüz bakma fırsatım olmadı. Bu süreçte bilgisayarım bozuldu ve yeni bir pc almak durumunda kaldım. Ayrıca bazı kişisel nedenlerden dolayı biraz gecikmeler yaşadım. Proje henüz devam ediyor. Sonradan gelebilecek ya da oluşabilecek sorunları minimize etmek için detaylı olarak çalışıyorum. Yeni proje hakkında biraz detay verecek olursam; - Proje yeni isimle ve universal olacak şekilde hazırlanıyor. - Mevcut kullanılan bütün multiiboot sistemlerinde kullanılabilecek şekilde ayarlamalar yapılıyor. - Proje içine gömülmüş grub2 dosyaları ile mevcut kullanılan USB/HDD lere format atmadan direkt kurulum yaparak boot olabilme özelliği kazandırabiliyor. Ve direkt boot ederek kullanıma hazır hale getirebiliyor. - Yine proje içine gömülmüş grub2 dosyaları ile mevcut kullanılan multiboot sistemlerde grub2 versiyon güncellemesi yapılabiliyor. - Kullanıcı tarafından indirilen grub2 dosyaları ile mevcut kullanılan multiboot sistemlerde grub2 versiyon güncellemesi yapılabiliyor. - Mevcut kullanılan multiboot sistemindeki grub2 dosyaları kullanılarak loader dosyaları (g2ldr, grubx64.efi v.b) dosyalar oluşturularak sisteme entegre edilebiliyor. - Mevcut kullanılan multiiboot sistemlerine güncel grub4dos dosyalarının kurulumu yapılabiliyor. - Mevcut kullanılan multiiboot sistemlerine güncel grub2filemanager kurulumu yapılabiliyor. Ve hala eklemeler devam ediyor. Nihai ve sorunsuz sonuca ulaştığımda paylaşıma açacağım.
 5. 1- Multiboot kurulu USB/HDD inizi pc ye taktıktan sonra anhdv kurulumunu çalıştırın. 2- Diskinizi seçin 3- [3]: Bootloader change seçeneğini seçin 4- [1] ya da [2] seçeneklerinden birini seçin Bu işlemlerden sonra Legacy açılışınız Grub2 olarak ayarlanmış olacaktır.
 6. Bootlader değiştirme seçeneğini seçip 1 nolu seçeneği seçerseniz Legacy modunda açılış Grub2 olarak ayarlanacaktır. Gönderdiğiniz fotoğrafa göre Grub4Dos olarak ayarlanmış gözüküyor.
 7. Merhaba, 1. Program normalde yönetici izinlerini alarak çalışır. Ancak yine de yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. 2. Klasörün bulunduğu dizinin klasör isimlerinde boşluk olmaması gerekiyor. Mümkünse kurulum klasörünü her hangi bir sürücünün ana dizine atıp deneyin. 3. İşletim sisteminizin güvenlik ayarlarından dolayı program engelleniyor olabilir. Güvenlik duvarı ve kullanıcı deneyimi hesabınızı kontrol edip tekrar deneyin. Açılmıyor dediğiniz işlem programı tıkladığınızda cmd ekranı açılıyor ve orda mi kalıyor? Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?
 8. Bende aynı şekilde ifade ettim. SSTR klasörünün ana dizinde olması gerektiğini söyledim. Sonrasında @maxpayne.29 bu şekilde yaparak sorunun giderildiğini iletti.
 9. Pascalin bu sistemini bilmiyorum fakat sergei yi kullanmak için sergeinin iso dosyası içindeki SSTR klasörünün kök dizinde olması gerekiyor. Gerekli bütün programları SSTR klasöründen yüklüyor. İso içindeki SSTR klasörünü kök dizine kopyalarsaniz sorununuz çözülebilir. Ben sadece fikir yürüttüm. Net cevabı Pascal verebilir.
 10. Hocam yaşadığınız sorunun programdan klasörleri yanlış seçtiğiniz için olduğunu anlıyorum. Bu da demek oluyor ki gözden kaçırdığım ya da önceden hesaplayamadigim bir kontrol var. Bunu anlamış oldum. Genelde testlerimi çok yönlü olarak bütün olası ihtimalleri göz önünde bulundurarak yaparım. Fakat bunu atlamışım. Yakında yeni bir proje ile paylaşımda bulunacağım. Ve bu projede yaşadığınız soruna neden olabilecek unsurlarıda göz önünde bulunduracagim. Paylaşımınız için teşekkürler.
 11. Program güncellenmiştir. * Qemu Boot test programı eklendi. * Güncel Grub4Dos dosyalarını otomatik indirip boot dizinine kopyalama özelliği eklendi. *** Programda güncellemeler ve eklemeler devam etmektedir.
 12. Arkadaşlar programı güncellemeye devam ediyorum. Henüz burada güncelleme yapmadım. Fakat şu an buradaki haliyle de grub2 yi istediğiniz dizine kurulum yapabilirsiniz. Yani USB/HDD inizi Fat32 olarak biçimlendirdikten sonra ana dizine istediğiniz isimde klasör oluturup ( Örnek TNCTR ) hedef klasör olarak bu klasörü seçerseniz grub2 oraya kurulmuş olacaktır. Bu zamana kadar alışkanlıktan mı desem, yoksa olmaz diye düşünmemizden mi desem denemediğimiz için sonucun olumlu/olumsuz olacağını görememişiz. Direk olmaz diye düşünüp hiç uygulamamışız.. Kurulumdan sonra dikkat etmeniz gereken .cfg dosyalarındaki dizin yollarını da değiştirmeniz gerekiyor. İyi çalışmalar.
 13. Hocam gözümden kaçmış bu gönderiniz evet. Ama ben yeni öğrenmiştim. @crasadure üstad sağolsun yabancı bir makale paylaşmıştı ordan gördüm. Sonuçta kullanıcıların faydasına olabilecek bir bilgi sahibi olmuş [email protected] https://manpages.ubuntu.com/manpages/trusty/man8/grub-install.8.html
 14. Telefonun mac adresini kopyalayıp bu şekilde WhatsApp i senin numaranla başka telefona direk kurulabiliyor diye birşey duymuştum bir aralar. Ne kadar doğrudur bilemiyorum. Deneme ya da yapan birini görmedim.
 15. Normalde grub-install default olarak dizini boot/grub olarak ayarlıyor. Ancak görüldüğü üzere bu yapıyı bozan birtek aioboot var. Bu zaman kadar bunu nasıl yapmış diye sorup duruyorduk kendimize. Bende programda aioboot bu şekilde farkli diye ilgili dizini değişken yapmıştım. Ancak sıkı durun, @crasadure üstadın söylediği bir yöntemle artık aioboot gibi istediğimiz dizine grub klasörü oluşturup kurulum yapabilecegiz. Yani buda demek oluyor ki isteyen herkes kendine özgü bir dizinde kendine göre istediği gibi düzenleme yapabilecek. Misal TNCTR/boot gibi En kısa zamanda diğer planladiklarim dışında bu özellik için bir güncelleme yapacağım.
×
×
 • Create New...