Jump to content

Ekran Kartı Aldım.fakat Pc Çalışmıyor.

angel101

Recommended Posts

Eski ekran kartım yandığı için bir süre bekledim.Sonunda yeni ekran kartı aldım zotac gts 250 modeli guc kablosuyla psu'a baglanıyor.
Sorunum pc'nin açılıp del basın tab basın vs. ekranında beklemesi bunun nedeni nedir.Acil yardıma ihtiyacım var.Psu frisby 400W.

[quote name='angel101' date='07 Kasım 2010 - 17:57 ' timestamp='1289149058' post='911766']
klavyeyi felan kullanamıyorum.450 w psu istiyormuş ekran kartı bendeki 400 bide frisby psu yetmedıgı ıcın donup kalıyor olabilir mi ?
[/quote]
benim kartta öle olmuştu besleme ile çalıştı 400 w psu ile hd 4770 var yoksa oda 450 istiyor besleme ile çalışıyor

[quote name='angel101' date='07 Kasım 2010 - 16:57 ' timestamp='1289149058' post='911766']
klavyeyi felan kullanamıyorum.450 w psu istiyormuş ekran kartı bendeki 400 bide frisby psu yetmedıgı ıcın donup kalıyor olabilir mi ?
[/quote]
senin psu yetersiz kalıyor..değiştirmelisin..

eminmisiniz beyler psudan kaynaklandıgına babam delirdi zaten 250 lira verdk karta :D bide kart nasıl sizce değmiş mi 250 verdiğime ?Cidden akşam akşam tüm moralim bozuldu.Kartın beslemeyle çalıştıgını aldıktan snra farkettm.Besleme ile çalışmasının eksi bir tarafı var mı.Bilgisi olan biri biraz anlatırsa aldığım kartın avantajlarını ve dezavantajlarını sevinirim.Yazıyı biraz karışık yazdm şu an psikolojim bozuldu kusuruma bakmayın :)

[quote name='angel101' date='07 Kasım 2010 - 18:05 ' timestamp='1289149505' post='911776']
eminmisiniz beyler psudan kaynaklandıgına babam delirdi zaten 250 lira verdk karta :D bide kart nasıl sizce değmiş mi 250 verdiğime ?Cidden akşam akşam tüm moralim bozuldu.Kartın beslemeyle çalıştıgını aldıktan snra farkettm.Besleme ile çalışmasının eksi bir tarafı var mı.Bilgisi olan biri biraz anlatırsa aldığım kartın avantajlarını ve dezavantajlarını sevinirim.Yazıyı biraz karışık yazdm şu an psikolojim bozuldu kusuruma bakmayın :)
[/quote]
bende full performans çalışıyor işlemcimide ay başında değişiyorum o zaman kim tutar beni ama nvidianın artısı şudur ki unix linux türevlerinde sorun yaşamazsınız ama fiyat ile performans olarak ati benim kart hd 4770
ati alırsan ilerde his digital en iyisidir şu an için 6000 serisi en kralı

Anakartın agp desteği 16x mi bir ona bak,pc ni kapat güç kablosunu elektrikten kes bios plini cıkart bir müddet sonra tak,biosta sistem saat ve tarihini ayarla bakalım sorun hal olacakmı acaba dene.

Bios pilini ramleri sokup pc'yi calıstırdım.Sonra kapatıp ekran kartını tekrar taktım.Bu sefer pc çalıştı fakat tam açılacak oldugunda boot ekranında mavi ekran geliyor.Tekrar kapanıp acılıyor.Sürekli mavi ekran hatası veriyor.Psu değiştirince düzelir mi yoksa sorun başka yerde mi ?

[quote name='angel101' date='07 Kasım 2010 - 17:27 ' timestamp='1289150836' post='911789']
Bios pilini ramleri sokup pc'yi calıstırdım.Sonra kapatıp ekran kartını tekrar taktım.Bu sefer pc çalıştı fakat tam açılacak oldugunda boot ekranında mavi ekran geliyor.Tekrar kapanıp acılıyor.Sürekli mavi ekran hatası veriyor.Psu değiştirince düzelir mi yoksa sorun başka yerde mi ?
[/quote]

Format dene

ekran kartının gerekli gücü alamıyordur belki de, baktın mı hiç.
sisteminde 50 watt'lık eksik dahi sistem çalışmaz hele ki bir de oyun oynayacağını düşünürsek bu sistemde ki sistemde en çok güç yiyen donanım ekran kartı olacaktır güçlü bir GÜÇ KAYNAĞINA gerek var bence, eğer elinde varsa para 800 watt'lık yakışıklı bir şey al, ekran kartını aldığına göre yakında anakartı falanda değiştirirsin.
işte bu yüzden deniyor ki bir bilgisayar toplarken dikkat edin, bir parça bile sistemin hata vermesine ya da kararsızlığa sebep olabilir, işte bu yüzden APPLE kendi donanımını kendisi özel olarak topluyor.

kasayı götür bilgisayarcıya baksınlar.
Sorun başka bişeyde olabilir.bizim dediklerimizle alıcan 450watt psu sonra yine aynı oldu boşuna mı aldım ben bu psu yu dicen :)
O yüzden götür bilgisayarcıya baksınlar.Sende başında dur pcnin :)

400W psu var yazmışsınız ama her güç kaynağı etiketinde yazdığı güçü vermiyor malesef.Örneğin 400W yazar 300W güç verir ayrıca beslemeyle çalışıyorsa özellikle üzerinde iki tane besleme girişi varsa ikisinede güç vermeniz lazım.Bunun dışında format,cmos vs bunlarla işleriniz yok aklınızda olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...