Jump to content

Harddisk Sorunu Sadece Vin7 De Oluyor.

volkan23

Recommended Posts

Sistem core2 duo 2.2 ve 2gb ram, neyse konuya gireyim 320 gb hardiskim vardı yetmez olunca 5 ay önce 500 gb samsung aldım tek parça ve bilgisayarımda E adıyla duruyor. sistemim xp iken bilgisayarımdan E ye tıkladığımda direk açılıyor ve çok hızlı kullanabiliyordum. Vin7 e geçtim ilk bir hafta sorun yoktu ama ne olduysa sonra 10 gün boyunca her bilgisayarımdan E ye tıkladığımda [font="Arial Black"][size="3"]2 saniyelik bir donma sonra sssuussp diye harddisk çalışması ve tırrt diye bir ses ile harddiskim açılıyor[/size][/font] ve hızlı bir şekilde kullanıyordum. Ne denediysem çözüm bulamadım ve sırf bu donma yüzünden harddsik zarar görür diye tekrar xp ye geçtim . vin7 de bunun bir çaresi varmıdır? Deneyimli arkadaşlardan yardım ve tavsiye istiyorum.Bu arada 1 aydır xp deyim ve hala harddiskte hiç böyle bir sorun yaşamadım.

bende tam bu dertten muzdaribim 1tb wd cevahir black var aynı sorun
harf d tıkladığımda açılsa bile içindeki klasörlere tıklayınca donuyor gibi oluyor xp de olmuyor
birşey deniyorum sizde deneyin disk özelliklerinden busürücüdeki dosyaların dosya özelliklerine ek olarak
içeriklerininde dizin haline getirilmesine izin ver sadece hdd değilde içindeki dosyalarada uygula

işlem işe yaradı gibi şimdilik sürekli girip çıkıyorum birşey yok yani tık yok tamam gibi

arkadaşlar bir de c sürücünüz değilse bu hdd ler kullanamdığınız takdirde uyku moduna geçiriyor win7 ve sorun yaşatıyor tepedeki yeşil çubuk dolana kadar bekliyoruz o sırada donuyor.. bunun için DENETİM MASASI-GÜÇ SEÇENEKLERİ- PLAN AYARLARINI DEĞİŞTİR-GELİŞMİŞ GÜÇ AYARLARINI DEĞİŞTİR- sabir disk seçeneği altındaki sayıyı çoğaltın ben 1200dk yaptım kapanmıyor devamlı çalışıyor bir sorun olmuyor... ben bu şekilde aştımm inş yardımcı olabilmişimdir size de

bazen harici diskler çalışmayabiliyor takılı olduğu halde, sebebini bilmiyorum, windows sistemde görüyor ama disk çalışmıyor yani lambası yanmıyor, siz diske erişmeye çalıştığınız anda disk çalışmaya başlıyor (sssuussp[size="2"][font="Arial"][color="#445563"]) [/color]veriye erişince de (tırt) sesi çıkarıyor, arada geçen bu süre donma olarak meydana geliyor.[/font][/size]
[size="2"] [/size]
[size="2"][font="Arial"]Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş Güç ayarları sekmesinde "sabit diski kapatmak için beklenecek süre " kısmını "HİÇBİR ZAMAN" yaparsanız bu sıkıntıdan kurtulursunuz büyük ihtimalle.[/font][/size]

[quote name='muharremerd' date='09 Kasım 2010 - 00:21 ' timestamp='1289255489' post='912407']
250gb'lık diskim 7/24 harici takılı olduğu halde 2 aydır bu sorunu ilk defa sizden duyuyorum.
belki sorun diskinizdedir diyeceğim ama bana kızacaksınız :D
bazen harici diskler çalışmayabiliyor takılı olduğu halde, sebebini bilmiyorum, windows sistemde görüyor ama disk çalışmıyor yani lambası yanmıyor, siz diske erişmeye çalıştığınız anda disk çalışmaya başlıyor (sssuussp[size=2][font="Arial"][color="#445563"]) [/color]veriye erişince de (tırt) arada geçen bu süre donma olarak meydana geliyor.[/font][/size]
[/quote]
benimki dahili c 320 gb seagate d wd 1 tb sadece d de yapıyordu disk özelliklerinde içeriklerin dizinhaline getirilmesine
izinveri yaptım şuan sorun yok gibi bide yeniceli2001 dediğini yaptım tam oldu biraz kullanak bakalım ne olacak

Benim harddisktede bir sorun vardı sizinki gibi değil seagete 500 gb. ama win 7 ilk kurulum ekranında harddisk kendinden bir bölüm oluşturuyor 0 mb silemiyorumda harddiski değiştirdim yedekte aynı harddiskten vardı bunda sorun yok ama performasn olarak çok berbat bir duruma geldi galiba win 7 SP1 entegresinden meydana geliyor şimdi sadece güncelleme entegreli SP1 olmayan bir win 7 yapıp birde performansa bakacam bakalım şimdi ne olacak SP1 i kurulu sisteme yükleyeceğim denemekte fayda var

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...